Visio in Extremis - Miroslav Žamboch

13. červenec 2013 | 21.53 |

Visio in ExtremisVisio in Extremis by Miroslav Žamboch
My rating: 4 of 5 stars

Anotace:

Mathias Majer je zkušený příslušník svého druhu, samotář, který dokáže skrytě přežívat v lidské společnosti. Země bývalé Koruny české jsou už po staletí jeho loveckým teritoriem, kde mu krásné ženy rády a ochotně poskytují, co potřebuje k životu.
Stojí mimo hierarchii svého druhu, mimo klany, mimo války velmistrů. V jediném okamžiku se ale všechno změní - stává se z něj cíl číslo jedna, štvaná zvěř. Z neznámého důvodu je zatažen do podivného sporu mezi tajemnou velmistryní Messalinou a vůdcem jednoho z nejsilnějších klanů.
Utíkat před nájemnými zabijáky a zkorumpovanými komandy speciálních jednotek nemůže věčně. A přestože se celý svůj dlouhý život spoléhal jen na sebe, tentokrát sám nemá šanci. Zachránit ho mohou jen odpovědi na správně položené otázky. Aby našel otázky a posléze i odpovědi, musí se spolehnout a vydat do rukou těch, které dosud považoval za svou kořist - musí požádat o pomoc obyčejné lidi.
Tajemství se táhne do minulosti hlubší, než si na počátku dokázal představit, a hrozba, kterou vynáší na povrch, přináší zkázu pro všechny.

Názor?

-jeden úžasný, kulervoucí, akcí nabitý příběh.
-upíři ze staré školy, kteří navíc kašlou na legendy, pa-rá-da.
-Vtipně! Žamboch umí psát brilantně vtipně a já se smála, smála se po celou dobu čtení a hodně nahlas. Střídala jsem to jen s chvilkami napětí, kdy si zdevastovala nehty nervozitou, ale pořád se bavila.
-boje jsou Žambochovou obchodní značkou. Tečka. Prostě je miluju. Pořád tam teče krev, lítají části těl a podobně a mě to strašně baví. :D
-zápletka docela přímočará, hrdinové autora takoví většinou bývají. Na druhou stranu to vyvažují úžasné nápady a překvapivé zvraty.
-nevím, u Žambocha mi nikdy nesedí právě konce, a na koncích mi vždy záleží nejvíce. Na druhou stranu, nebyl vlastně špatný. Když se nad tím zamyslím, byl dost dobrý.
-kniha se četla skvěle. Rychle, lehce, byla jsem do toho zažraná.

Miluju psaní Žambocha. Komu nevadí litry krve (a taneček ve střevech), pár sprostých slov a ocení kousavý morbidní humor, Visio in Extremis je právě pro něj. Praví upíři+skvělé myšlenky+akce+dobrý děj+dobré postavy+skvělé vtipné scény+vtipné dialogy+vtipné myšlenkové pochody hlavního hrdiny+vtipné...
No, jednoduše si to přečtěte, jop? :D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře