Colors of books (4)

5. srpen 2013 | 12.00 |

červená žlutá fialová | šedá | bílá | černá |...

 Šedá

ohnisko: yours-fantasy.blogspot.cz :))

Vážně, vážně jsem se dokopala vyfotit své šedé knížky. Taky tomu nevěřím. Jsem prostě dobrá. :D

Další lámání hlavy nad otázkami - je to bílá? Černá? Nebo šedo-dopr*elecotoje-barva?
Ale zvládla jsem to. Nepříliš dobře, ale všechno se počítá.

CoB 41

Všimla jsem, že barevné ladění hřbetů knih má tendence být:

a) černo-červené
b) šedo-bílé
c) šedo-černé
d) černo-bílé

Stereotyp, ale vypadá to vážně dobře. x))

Příště bude černá nebo bílá, podle toho, které bude méně. A potom bílá nebo černá, podle toho, které bude více. .))

CoB 43

Ha!  Jestlipak víte, co je s tímto obrázkem špatně? Dám vám nápovědu: Leonardo da Vinci.

Je mi jasné, že víte, co je s brázkem divného, ale možná netušíte, jak do toho zapadá Leonardo. Ale možná vás podceňuju. :D Překvapíte mě?

CoB 45

Tři moje contemporary a mám pocit, že tyhle tři jsou nejenom moje nejoblíbenější, ale taky docela možná jedniné, které mám. Zvlášní náhoda. :D

Dvě knihy o Bavettových od Kateřiny Petrusové. Myslím, že tuhle českou autorku většina z vás zná. Píše mile, vtipně a její knihy se čtou prostě dobře.

A Krásná katastrofa. Kniha se mi do spárů dostala poměrně nedávno, ale stejně si ji v duchu řadím k mým oblíbeným slaďárnám. Do první poloviny je to miláček, kterému bych dala 5* a ani bych nemrkla. Od druhé půlky to jde dost dolů, ale stejně mám tu knihu ráda. :)

CoB 46

Moje nej nej největší lásky - aspoň co se šedých knih týče.

Vlastní krev je povídková sbírka Petry Neomillnerové (já vám říkala, že ji vecpu do skoro každého CoB, které budu psát. :D). Mám tu knihu hodně ráda, protože přes ni jsem se k Neomi dostala. Byla to taky první kniha, kterou jsem si kdy objednala přes internet. x)) Je to vlastně prvotina Neomillnerové a já ji strašně miluju, protože tam jsou povídky psané takovým... stylem ještě před vší tou krví a svinstvem. Jistě, pořád je to Neomi a její nadávky, sex a ženská v kalhotech. Ale zároveň je to ještě stále veselá a - hm, jemná zní divně, ale jiné slovo mě k tomu nenapadá. :D - tvorba.

A dvě Hlídky, Šera hlídka, třetí Hlídka od Lukjaněnka, jedna z těch, které mám nejradši, a Temná Hlídka, kterou sice Lukjaněnko nenapsal, tuto má na svědomí Vasiljev, ale pořád to patří do světa Hlídek a autor se s tím popral docela slušně. :)

CoB 47

Další moje oblíbené knihy. Dvakrát Mercy Thompson od Patricie Briggs. Železný polibek (třetí díl a zatím podle mě nejvydařenější) a Stříbrná relikvie (#5). Autorka, která píše o vlkodlacích. Ze začátku jsem ji neměla moc ráda, ale časem jsem jí přišla na chuť, i když dávám přednost druhé její sérii (Alfa a Omega). :)

Kate Daniels! Má příšerné obálky, ale knihy Andrews miluju. A ne, vůbec to nemá nic co dělat s jedním Chupatým Vzteklým Veličenstvem. :D

A Královna temnoty. Narovinu - ta kniha není tak dobrá. Není tak dobrá jako Dcera čisté krve, kniha, které jsem propadla kvůli postavám chlapů, ale stejně ji mám ráda. Je to jedna z mých guilty pleasure a u těch slovíčko racionalita a zdravý úsudek ztrácí význam. :D

CoB 49

Dcera sněhu, melancholický, kouzelný příběh, klasika Drákula a Stříbrný trn, třetí díl Feistovy Ságy Trhlinová válka, kterou si chci přečíst už hodně, hodně dlouho. :))

CoB 48

Přání smrti, čtvrtý díl série Kal Leandros. Popravdě, první dva díly se mi docela líbily, ale pak jsem se k sérii nějak zapomněla vrátit. Poté byla sleva na některé díly série... já neodolala... a tak mám doma na přeskáčku tři díly, a ani jeden není první. Ale plánuju to jednou dokoupit. :D

Nenávist až za hrob. Proč lhát, koupila jsem to jen proto, že už mám první díly doma a taky... o Bonesovi se čte sakra dobře. :D Trojka nebyla tak dobrá, jako první díly, ale ani špatná. Jsem zvědavá na čtyřku a doufám, že bude lepší a zase sérii zvedne nahoru. :))

Dům u vycházejícího slunce. Tohle je první kniha, kterou jsem kdy vyhrála. :) Už jsem to asi někde psala, ale u Dětí noci jsem se zúčastnila soutěže, ani jsem od toho nic nečekala, jen tak ze zvyku hádám, a vážně vyhrála. :) Je to dobrá knížka, má nejen krásnou obálku, ale i skvělý příběh. :)

Nakonec Rebel. Už jsem se určitě několikrát zmínila o sérii Vznešení mrtví, mohli jste to postřehnout na blogu. Já s touto sérií, s Magierou, dhampirkou, a Leesilem, půlelfem, vyrůstala. A když to tak s nějakou knihou nebo sérií máte, prostě pro vás hodně znamená. Je to skvělá série, originální, která se drží starých dobrých upírů a podává je pořád jinak a zajímavě. Svět, který si manželé Hendeeovi vymysleli, je úžasný, kultura propracovaná... určitě doporučuji. :)

CoB 410

Všímáte si těch černých části ve fotce? To jsem fotku potřebovala pootočit, abych ji mohla slušně oříznout bez toho, abych musela vytáhnou něco tak těžkého kalibru jako třeba malování (protože jiný editor vážně nemám. :D). Důvod? Pod stolem jsem měla děsivý, ale vážně příšerný nepořádek a při focení jsem si toho nevšimla. :D

CoB 411

Mám pocit, že Dicka Francise jsem nikde nezmínila. Je to skvělý autor detektivek, maměnka mě k němu někdy před x lety přivedla a já si od něj od té doby pokaždé ráda něco přečtu. :) Sice trošku starší autor, který roku 2010 zemřel, ale jeho knížky jsou přesto stále hodně oblíbené (no, mé oblíbené určitě. :)).

CoB 412

Jop, šiblo mi a napadlo mě fotit knížky ze zadní strany. Ale vypadá to zajímavě. Že jo? :D

 To je vše. Nudilo vás to hodně? :D

m.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Colors of books (4) filipskh 08. 08. 2013 - 13:17
RE(2x): Colors of books (4) moira 15. 08. 2013 - 11:52
RE: Colors of books (4) mixx 29. 08. 2013 - 01:23
RE(2x): Colors of books (4) moira 30. 08. 2013 - 22:51
RE(3x): Colors of books (4) mixx 02. 09. 2013 - 21:36
RE(4x): Colors of books (4) moira 04. 09. 2013 - 00:08