Colors of books (2)

3. březen 2013 | 22.50 |

červená | žlutá | fialová | šedá | ...

ŽLUTÁ

Zjístila jsem, že docela podceňuju počet mých knížek. Tentokrát jsem hádala pět a mám jich celých 8. x))

COB 21

Tentokrát moc fotek nemám. Vyblbla jsem se u červené a žlutá byla doslova zkouškou mých nervů. Byla jsem ráda, že jsem to vyfotila, a pak to co nejrychleji naskládala zpět do knihovničky. :D

Opět je mezi mými vyvolenými Pokémon! Mám se opět rozplývat? Asi ne, už by to bylo trapné. Ale prostě Pokémony miluju. x))
Ale abych vás neošidila o to pochybné potěšení shlédnutí mé trhlosti v celé její nádheře - mám tu tentokrát jeden kousek Witch.
Pamatujete si ještě vůbec, co to je? :D
Já díky Witch, což byl, vlastně ještě je, časopis/komix o pěti holkách s magickou silou, které chrání svět, začala číst. :)) Tadyhle jsem vyfotila Zelenou magii, příběh o Cornelii, krásné blondýnce, trochu namyšlené čarodějce z té kouzelnické pětice. Kdysi jsem měla knížky Witch skoro všechny, které kdy vyšly. Dneska jich mám pět a je mi docela líto, že jsem ostatní dala pryč, protože moji sestřičku by teď mohly docela bavit. Stejně jako všechny časopisy, o kterých ani netuším, kde všechny skončil. :(

Knížka, která není na prvním obrázku, ale je hned první úplně nahoře na druhém, je hodně stará knížka o meditačních technikách. Tohle asi obšírněji rozebírat nebudu. Prostě tam je. :D

COB 22

Žlutých knih nemám zase tolik, což je docela úleva, znova vypisovat dlouhatánský článek by mě asi odrovnalo a skončila bych u dvou barev. :D Teď představím ty, které mám ráda trošinku méně, a nakonec si nechám knihy mého srdce. x))

Věk magie - Bájná pečeť, první kniha trilogie německého autora Bernda Perpliese. Docela zajímavý příběh magie z viktoriánské doby, stará dobrá magie popsána zase trošilinku jinak. Popravdě - nejlepší je na knize její krásný a origináně řešený obal. Ale příběh má taky něco do sebe, přestože je to spíše takový průměr.

A Válečný prorok. Co mě mrzí je, že se mi kniha rozpadá. Prostě je špatně vyrobená. A co mě mrzí ještě více je fakt, že jsem ji ještě nečela. Nemám jednoduše dostetek času se k té knížce dostat, protože si před ní chci přečíst jedničku. A abych se dostala i k třetímu dílu? Vidím to ve hvězdách. :D Je to hodně složité dílko, ale jednička (První přichází tma) mi učarovala svou originalitou a propracovaností a já se chlácholím, že o nějakých delších prázdnnách se na to vrhnu. Snad. Hodně se na to těším. 

A Narnie! To je prostě pohádka, kterou by měl mít přečtenou každý. Mám až druhé vydání souhrnného vydání všech sedmi dílů, ta zelená mi utekla, ale popravdě? Ta žlutá se mi stejně líbí více. :D K Narnii snad ani nemusím více říkat. Je to prostě Narnie. x))

COB 23

Jako hřeb večera jsem nechala Dceru čisté krve a Rozesmátou mrtvolu.

Rozesmátou mrtvolu má na svědomí Laurell K. Hamilton. Anita Blake. Více snad říkat nemusím.

A Dcera čisté krve? Jednu dobu jsem psaní Anne Bishopové úplně a naprosto nekriticky milovala, milovala jsem její svět magických drahokamů, milovala jsem její postavy, nenáviděla jsem je a celkově jsem její trilogii zbožňovala. Dneska se na to dívám už trošilinku klidněji, ale stejně bych pořád dala ruku do ohně za možnost se setkat s Daemonem, sexy princem a válečníkem, kterého Bishopová dokázala napsat tak, že nad ním slintám ještě dnes, skoro tři roky od prvního přečtení. Hmm...
U nás u Tritonu vyšly tři knihy Drahokamů jako trilogie, ale autorka v originále napsala i několik dalších knih zasazených do stejného světa. Ale zpět. Dcera čisté krve. Kniha, která nás zavede do nového, docela dobře propracovaného světa. Popravdě si myslím, že první díl je z celé trilogie nejlepší. x))
btw - znáte tu trilogii vůbec někdo? :D

Tak, to je vše. Jistě, trochu jsem to dneska odflákla, ale jsem ráda, že jsem se k psaní nějakého článku vůbec dostala. 
(že se pořád vymouvám? Asi jop. Dobře, už končím. :D)

žijte bazem, m. x))

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Colors of books (2) kristie 05. 03. 2013 - 18:35
RE(2x): Colors of books (2) moira 06. 03. 2013 - 17:39
RE(3x): Colors of books (2) storycollector 06. 03. 2013 - 17:54
RE(4x): Colors of books (2) moira 06. 03. 2013 - 18:18
RE: Colors of books (2) mixx 10. 03. 2013 - 18:38