Kapitolové povídky - Vlastní

23. červenec 2011 | 15.58 |
› 

Důležité
upozornění
fantasmagorům a jiným zbloudilým - vše datované před rokem 2013 je po záruční lhůtě, tudíž nemohu vyloučit hordy chyb a neexistující pointu a děj.
Na všechny tyto povídky se vztahuje autorské právo, jsou mou tvorbou a náleží mně!
vaše m. x))


Věčná válka

Ekathe
zdroj: 
blood_elf_by_ryky (deviantart)

Stav: Rozepsaná (mám zbloudilý sen se to pokusit vydat u nakladatele, tudíž momentálně v zaheslované rubrice. Omlouvám se. .)

Žánr: fantasy

Tři slova: elfové, válka, magie

Svět: blíže neurčená země zhruba z období středověku

Hl. postavy: Ekathe, Dariae

Obsah:

Země uprotřed zničení, elf proti elfovi, a za tím vším lidé, kteří se snaží dobýt celý svět. Stoletá válka rozpoutala peklo na zemi. Prokletá brázda s puklinami se táhla celou zemí, napříč elfským královstvím, dál na sever, zasahovala hluboko do země, a z ní se na světlo dere zlo. Jižanští efové zoufale střeží zbytek toho, co z jejich posvátných hájů zbylo, stále ve válce.
Nenávidí své příbuzné, zrádce, elfy, kteří se podříili lidem pro příslib otroctví.
Dokonce i dlouhověcí pomalu zapomínají, že kdy bylo něco jiného než válka.
A tak se elfové snaží žít své životy, ve válce, která snad nikdy neskončí.

KapitolyHra na schovávanou

Hra na schovávanou
zdroj: moi

Stav: Dokončená

Žánr: contemporary (ze života)

Tři slova: šedá myška, hloupost, děvkař

Svět: ČR, současnost

Hl. postavy: Alice Whitevixen

Obsah:

Co všechno je schopná ženská pro chlapa podstoupit?
A lot.
A jak hodně je ochotná se změnit pro chlapa, který nejspíše ani neví, že existuje, a přesto je horkým kandidátem na pana The One?
A lot?
A co když se ženská změní k nepoznání a pak se v jiné kůži cítí lépe, než ve vlastní?
Co, když už pak není tou, kterou byla?
A nakonec.

.. záleží vůbec na tom, že nějaká maska existuje?
Damn.

Prolog

Kapitoly

Vsuvky:

Jedna (kapitola 15.1) - Ošklivá chodidla

Dva (kapitola 13.1) – Klára

Čtyři (kapitola 15.2) – Radek

Pět (kapitola 16.1) – Erika

Šest (kapitola 17.1) - Homopárty

* Tři (kapitola 14.1) - MichaelDěti krvavé stopy

Panenka 1i
zdroj: moi

Stav: Pozastavená

Žánr: urban fantasy

Tři slova: čarodějové, řeka, zlo

Svět: Náš svět propletený s nadpřirozenem (současnost)

Hl. postavy: Lilian, Marie

Obsah:

Vítejte doma, 
živí i mrtví, 
vítejte ve městě zničených snů. 
- studentská písnička

Stříbrná stopa, Krvavá Stopa, je kouzelné město, které vyrostlo ve stínu Ostravy a později ji i úplně pohltilo. Jako u každého magického města jeho Zakladatel přitáhl z cizí dimenze napřirozenou bytost, která způsobila, že na území města a okolí bylo dost magie, aby se s ní dalo manipulovat a přežila tam nadpřirozená stvoření.
Jenže to zpravidla taky znamenalo, že se do lidského světa přitáhlo i zlo.

Marie, mocná čarodějka Kruhu, žije ve Stopě od narození. Probíjí se životem, jak nejlépe umí. A někdo se ji rozhodl zabít.
Lilian, šelmě, našel její bývalý alfa nové Shromáždiště, místo, které šelmy berou jako domov. Ale na Shromáždišti, ke kterému se má přidat, je něco zvráceného.

Prostě stejně mizerný rok jako loni.

**

Prolog

Kapitoly

Vsuvky:

Nekromant (půl roku před Dětmi krvavé stopy) Entita

60550_by_kubicki
kubicki.deviantart.com

Stav: Dokončená
Žánr: Fantasy
Tři slova: upír, amnézie, smutek
Svět: Středověká Evropa
Hl. postava: Priscille
Obsah:

Upírka se probrala po dlouhé hibernaci, dlouhém osvěžujícím spánku. Avšak... nic si nepamatuje. Nic. Zmateně bloudí až najde prvního člověka. A v tu chvíli jí dochází co je. Žije poklidně. Ale nic dobrého netrvá věčně. Narazí na Daeliera - krutého zvráceného upíra, kterému se zalíbí. A ona nemá jinou možnost, než se mu podřídit.
Co s ní bude?

Poznámka
Prolog
KapitolyPříběh Meye

V noci nevycházej (I.)

fghdsanbf
deviantart.com

Stav: Dokončená
Žánr: fantasy
Tři slova: dívka, boj, nadpřirozeno všeho druhu
Svět: Náš svět po neúspěšném vyvolání ďábla.
Hl. postava: Meye Dark
Obsah:

Někdy za vlády Karla IV. se jeden alchymista pokoušel vyvolat Ďábla. Nikdo dodnes neví, kde vzal moc k takovému skutku... snad jen nespočet lidských obětí to mohlo vyvážit. Téměř se mu to podařilo, ale ke konci rituálu se zhrozil a přerušil jej. Uvědomil si totiž, že Ďáběl není jen slovo, nějaká pohádková bytost... až když se mu postavil tváří v tvář konečně poznal, jak naivní a hloupý blázen to byl. Než to však rituál vyvolání ukončil, do lidského světa se už kousky Temné magie dostaly. Ale Ďábla do lidského světa nevpustil. Čímž ale obětoval svou duši. Přesto, co pro lidstvo v podstatě udělal, si nezaslouží úctu. To on vše započal. Z jeho dvanácti společníků se stali praotcové Temných, jací žijí v našem světě. Z jeho pomocníků se staly Upíři, vlkodlaci, harpye, skřeti, průvodci ze světa mrtvých, kteří na tento svět vyvádějí duchy... tyto bytosti Lovci loví.
Aktualizace: 7/29

Úvod
Kapitoly

**

Ve stínu Temnoty (II.)

stvdfv
deviantart.com

Stav: Dokončená
Žánr: Fantasy
Tři slova: boj, nadpřirozeno, vztahy
Svět: Náš svět po neúspěšném vyvolání ďábla.
Hl. postava: Marie Černá (Meye Dark)
Obsah: Pokračování povídky V noci nevycházej.

Přežila. Meye Drak přežila vlastní smrt a nikdo to neumí vysvětlit. Má to jakési dopady, které se ale Meye snaží co nejvíce ignorovat. A z části se jí to daří. A jak naplánovala její matka - odjíždí na zaučení do Pražské Základny.
Meye Dark. V rodném Phoenixu se ukázala jako úžasná Lovkyně Temných, která si poradí i s vlkodlakem. Přečkala vlastní smrt, ale je stále člověkem. A mimořádně silným, který zabíjí Temné bez výčitky svědomí. Jsou to přeci jen bestie, které si nezaslouží život. Avšak... Marie o tom začíná pochybovat. A to je zlé. Opravdu moc zlé.
Na České Základně se Marie zabydluje. Zabíjí Temné, učí se bojovat a je, dalo by se říct, až šťastná. Snaží se zapomenout na vše nepochopitelné, co jí rozptyluje. Snaží se potlačovat vše, co se díky jejímu zmrtvýchvstání nepříjemně projevuje. A tajemný Erik Onetnyj jí v tom dosti pomáhá.
Avšak pak... se zamiluje.
Hned poté zapochybuje. Je být Lovcem její osud?

Prolog
Kapitoly

**

Ve snové pavučině (III.)

Worldwide_Web_by_wries
deviantart.com

Stav: Dokončená
Žánr: Fantasy
Tři slova: sny, boj, nadpřirozeno
Svět: Náš svět po neúspěšném vyvolání ďábla.
Hl. postavy: (Změna! Příběh se bude odehrávat z několika pohledů!): Meye Drak, Gabriella Věštkyně, Samuel Praeses, Nikolaj Gregorovič (?)
Obsah: Třetí část Příběhu o Meye Dark. (1. část: V noci nevycházej, 2. část: Ve stínu Temnoty.)

Meye Dark. Velká Lovkyně. A je... zničená. Možná blouzní. Čím dál více propadá do jiného světa - světa svých snů. Tam může být se svým milovaným Erikem. A jelikož je to svět jejich snů, je vše nádherné, dokonalé a krásné. Tam Meye opravdu žije. Avšak... přesto je stále nebezpečným Lovcem. A to se nelíbí Temným. A ti se začínají mstít. Ještě předtím se však stane něco, co Meye navždy obrátí život naruby.
Gabriella, mocná Mystička v řadách Lovců, se musí potýkat s narůstající populací Temných. Už to je kritické - Základna v Praze a větší stanoviště padla. Slovensko, Austrálie, Jihoafrická republika... a Gabriella netuší, jak to zarazit. A až bolestně si uvědomuje, že na ní, velké Věštkyni, leží osud zbylých lidí. Jen to zatím nevědí.
A mezi tím vším... Svět tak odlišný od lidského, svět žijící nocí, svět, ve kterém je krev stejně běžná, jako víno...
Dvůr Noci. Svět Vznešených. Samuel Praeses je hlavou rodiny. Miluje svůj rod a proti svému údělu nic nenamítá. Jenže... Jeho poklidný život něco náhle naruší. A on si s tím poprvé ve své existenci nedokáže tak úplně poradit.
A pak samotný Nikolaj Grigorovič. Vznešený, který se považuje za jednoho z nejmocnějších současné doby. Co ale skrývá za tajemství? Proč odmítá krásné Vznešené a líhá jen s lůzou společnosti? A co se skrývá za jeho bolestným pohledem a posedlostí Lovci - konkrétně jediným Lovcem? Tím Lovcem s velkým - proč je tak posedlý Pantherianesem?

Poznámka
Prolog
Kapitoly
MapkyMagické války

mag válka
deviantart.com

Stav: Pozastavená
Žánr: fantasy
Tři slova: čarodějové, válka, nenávist
Svět: Ferylle (náš svět po prolnutí dimenzí)
Hl. postavy: Annemeye, Erik
Obsah:

Annemeye a Erik se snaží o jedno: přežít. Jsou magická dvojičata, což z nich činí silné a nebezpečné protivníky. Proto se je nepřátelé snaží zbavit už od velice brzkého věku. Loví je jako zvěř a dvojčata si neumí představit, že by to bylo jinak. Jaký ale potom může být jejich život?

Úvod
Prolog
KapitolyDeník anděla

paolin
deviantart.com

Stav: Dokončená
Žánr:  fantasy
Tři slova: andělé a démoni, vztahy, boj
Svět:  Náš svět (Nebe, Peklo a něco mezi tím)
Hl. postava: Paolin Moira
Obsah:

Ono je to těžké žít už i když jste normální rozmazlený nevychovaný spratek. Když se napájíte alkoholem, experimentujete s drogami, milujete sebepoškozování. Avšak... je to důkaz toho, že žijete, no ne? Každopádně... stalo se, co se muselo jednou stát. Pustila jsem si žilou hlouběji, než jsem zamýšlela. A dopadlo to tak...
Že jsem se dostala do Nebe! No chápate to?! Já Nebe? To je něco jako strýček Hitler v balerínské sukýnce! Ještě ve světě smrteníků bych se vám vysmála.
Teď se mi ale nechce vůbec smát. Začínám si připadat jako sekretářka. Vážně. Protože místo, to Nebe, do kterého jsem se dostala, mi tak trochu připomíná sklep, takové Peklo přebarvené na šedou. Ano, šedou, bílá se tomu nedá říkat ani se zavřenýma očima. Ani když zhasnete.
Nu, tak dále: Co se ale stane, když se stanete objektem zájmu pravé ruky vládce Pekla - Gaba? Co vše udělá proto, aby vás získal? A co udělá Nebe proto, aby si vás udrželo? Anebo se zeptáme úplně jinak na vlastně nejdůležitější otázku: Chci být vlastně andělem?
Upozornění: Povídka je před aktualizací, plná chyb... :P

Úvod
KapitolyCesta Sorun

sorun
deviantart.com

Stav: Dokončená
Žánr: Fantasy
Tři slova: magie, vztahy, boj
Svět: Amesa (kouzelná sesterská země Země)
Hl. postava: Sorun Tamuchi
Obsah:

Povídka o dívce, která žije ve světě kouzel a magie. Sorun je magií obdařená dívka, která svůj dar ale vůbec nezvládá. Za svůj domov má Magickou vesničku, místo, kde se magie vyučuje. A když jí její moc nenaučí ovládat ani tam, kde jinde by se to mělo dít? Sorun se jednoho dne rozhodne z Magické vesničky odejít a najít jiného učitele, který by jí vyhovoval a který by jí nejen respektoval, ale také jí naučil vše, co potřebuje. Který by se jí nebál. Rozhodla se najít učitele, který vyučuje To. Černou magii. Zakázanou magii. Dokáže to? Najde učitele a smysl života, nebo skončí jako jiní obyčejní lidé, shozeni do bláta a ušlapání krutostí světa?
Upozornění: Povídka je před aktualizací, plná chyb... :P

Úvod
KapitolyVolání hlubiny

mermaid
deviantart.com

Stav: Neplánuji dopsat. (Popravdě, povídka založená na snu, který jsem měla před x lety. Netuším, o čem měla být, ani jestli vůbec měla pointu. Asi tak.)
Žánr: fantasy
Tři slova: mořká panna, zmatek, pronásledování
Svět: náš svět
Hl. postava: Petra Holubová
Obsah:

Vše začalo jednou nevinnu nocí s Petřiným idolem. Pak její macechu zavřela policie a Lucie (její macecha) jí nakázala zničit jisté dokumenty, aby neskončila ve vězení. Nakonec Petra zjístí, že žádné dokumenty nebyly, avšak dozví se, že o každém úplňku jí při styku s vodou naroste ploutev. Co bude dělat?

Kapitoly

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.12 (17x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Kapitolové povídky - Vlastní sierra 17. 08. 2011 - 10:01