Článek Alice by Christina Henry

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Alice by Christina Henry

18. 03. 2017 - 20:02

mira: Tuhle knihu musím mít. Prostě musím. Mám ráda Alenku v Říši divů, ovšem ještě raději mám temné příběhy. Čím temnější, tím lepší. Tato kniha je pro mě naprosto dokonalá.
Jinak jsem ráda, že ses po dlouhé době vrátila k blogování. Tvoje povídky mi chyběly. Doufám, že se dočkáme pokračování Věčné války nebo aspoň Hry na schovávanou. Udělalo by mi to hroznou radost

---
http://jinosveti.blog.cz/

20. 03. 2017 - 01:39

moira: Alice je úžasný příběh. Taky mám ráda temné knížky, takže tahle maličká pro mě byla milým překvapením.

Kvůli lidičkám, jako jsi ty, se vážně dokopu k tomu něco dělat. .) HNS jsem popravdě neplánovala teď někdy dokončit... ale potom, co jsem si přečetla tvůj komentář, jsem strávila celý víkend pročítáním svých poznámek a mám už více méně naplánovaný konec. Měl by se tu nejpozději do konce týdne objevit, i když si nejsem jistá, jak moc mě za něj budete mít rádi. *smích* Ohledně VV, je to... složité. Nevím, jestli jsem to psala i na blog nebo jen holčině, která se mě ptala, ale VV je tak obsáhlý příběh s tolika změnami, které se naskytly až v průběhu psaní, že si teď píšu tak trochu do šuplíku s tím, že až to dopíšu, budu to muset od začátku přepsat. Dobrá zpráva je, že mi do konce už moc nezbývá, snad dvě tři kapitoly. Ta horší je moje chronická lenost. No, uvidíme. .)
Anyway, thx za nakopnutí. .)

---
moira.pise.cz

21. 03. 2017 - 21:15

mira: To jsou mi věci, nenapadlo by mě, že jeden můj komentář bude mít takový vliv Připadám si teď jako největší drsňák na světě Jsem ráda, že ti můj komentář vlil trochu tvůrčí energie do žil. Na konec HNS jsem opravdu zvědavá. Mám různé teorie, tak aspoň uvidím, jestli jsem se v něčem trefila.
O chronické lenosti a složitosti příběhů vím své. Psaní do šuplíků a přepisování jsem si užila až až. Je to prostě úděl nás povídkářů. Málokdo se tomu vyhne.
Každopádně, snad se ti s VV zadaří. Zrovna ona patří k příběhům, které by si dokončení zasloužily.

---
http://jinosveti.blog.cz/

21. 03. 2017 - 22:06

moira: kvůli své vlastní blbosti jsem si odehnala většinu čtenářstva, takže můžu obviňovat jen a pouze sebe. A stejně očekávám pozornost - "umělec" musí být, hádám, egocentrický, pokud chce doopravdy tvořit. A já jsem velice ješitné stvoření. *smích* Jsem dost malicherná, abych nepsala, pokud nemám nůž na krku, ale zároveň dostatečně dychtivá po pochvale, abych se snažila každého človíčka potěšit. Není to úplně lichotivý koncept, ale i tak si nemyslím, že jsem v tom sama.
Číst ta slova, že se někdo věnoval mému příběhu natolik, aby, i po té DOBĚ, měl nějaké teorie... děkuji.
Anyhoo, VV... ono je to s tím složité. Je to příběh, kterému jsem věnovala OPRAVDU hodně času (a myšlenek), myslím, že je dobře propracovaný, natolik, že jsem si jednu dobu arogantně myslela, že bych to mohla zkusit vydat (alas - proto je to hozeno do zaheslované rubriky). Pak mi došlo, že je to jeden z tisíců příběhů a nepředstavuje nic nového. Ale i tak to tam nechám, než to dopíšu a přepíšu. Možná vyzkouším své štěstí s nakladateli, a potom, až mě odmítnou, to zase hodím na blog. *smích*
Píšeš? .) Něco konkrétního, co bys doporučila? Nemůžu slíbit, že se na to vrhnu hned, ale určitě bych si na to čas dříve či později vynahradila. .)

---
moira.pise.cz

24. 03. 2017 - 23:42

mira: Věřím, že alespoň část čtenářů se ti časem vrátí. A i kdyby ne, tak se třeba objeví nějací noví.
Nemusíš mi děkovat. Já jsem naopak vděčná, že jsi začala zase blogovat. Nemám moc blogů, kam se vracím pravidelně, ale tvůj mezi ně patří, takže jsem ráda, že jsi zase aktivní. Už jsem si myslela, že jsi s blogem sekla úplně.
Ahá, konečně vím, proč je VV zaheslovaná, vrtalo mi to totiž hlavou Ale chápu tvoje důvody. Nakladatele vyzkoušet rozhodně můžeš, za zkoušku nic nedáš a kdoví, třeba budeš mít štěstí.
Píšu, i když poslední dobou nijak pravidelně. Ráda bych se svým povídkám věnovala víc, ale mám před maturitou a času není moc. Maturitní ročník je hrozné svinstvo Co bych doporučila? Hmm, těžká otázka. Většinou píšu delší kapitolové povídky, ale zatím žádná z těch na blogu není dokončená. Ale pokud si chceš něco přečíst, doporučila bych ti Ducha hvozdu. Ačkoliv jsem ho rozdělila na části a zařadila do kapitolových povídek, není to nijak dlouhý příběh. Navíc je to temná fantasy, což by mohlo sednout i tvému čtenářskému vkusu.

---
http://jinosveti.blog.cz/

26. 03. 2017 - 03:22

moira: On, problém je, že se mi zdá, že to čtení na internetu není, co bývalo. Začínala jsem na Twilight vlně, kdy psal každý druhý, ale každý druhý taky četl ostatní příběhy. Možná mě to trochu rozmazlilo. Možná to bylo tím, že jsem byla mladší, měla mraky času and so on. Připadám si tak nějak... stará. A fakt, že většina lidí, co psávala, už je neaktivní, mi taky moc nepomáhá. .D Nečekám, že se vrátí lidičkové, kteří četli mé povídky. Ale ne proto, že bych psala hůř nebo na mě zapomněli. Prostě předpokládám, že se, jako já, posunuli v životě trochu dále. Ale zatímco já se toho psaní tvrdohlavě držím, respektive se k němu vracím, jelikož jej miluji, oni se posunuli dále DÁLE, a už tráví čas jinak.
Hm. Možná jsem se rozepsala až moc. *smích*
Dokud fakt natvrdo nenapíšu, že končím, tak se nejspíše dříve či později k blogu vrátím. Problém je v tom "dříve či POZDĚJI". .D
Je to trochu marné, jelikož nepředpokládám, že si za dobu, kdy bylo VV free, nikdo kapitoly neuložil, ale... well. Za pokus nic nedám. Jen doufám, že jednoho dne nenarazím na knihu, která, až na jména, bude přesně mým příběhem.
Hodně štěstí k maturitě! Nejspíše ti to říká každý druhý, ale maturita není až tak crazy. Pokud se na to dobře připravíš, zvládneš to. Nakonec, i ti učitelé chtějí, abys nějak prolezla. A hlavní je se proškrábat. Na tom, jaké známky si odneseš, zas tolik nesejde. *smích*
Můj čtenářksý vkus? Hmm.. nejsem si jistá, zda být polichocena, nebo zděšena, co o mně digitální vrabci štěbetají na binárních kódech stromů. *smích*
Anyhoo, pokud bys chtěla nějaký názor celkově na toho Ducha hvozdu, co kdybys mi poslala na mail dokument ve Wordu? Už jsem takhle komentovala kamarádovi povídku. A i když mi to nejspíše zabere dost času, nakonec se k tobě dostane příběh zpátky i s nějakými mými postřehy. *smích* Neříkám, že jsem nějaká profesionální beta, ale napíšu ti k tomu svůj upřímný názor a upozorním na chyby, na které mě kdysi upozornili ostatní. Ne gramatické, nejsem až tak dobrá v pravopisu, abych si troufla, ale například opakovan výrazy, mezery v logice, příliš klišé i na klišé a podobně. .)

---
moira.pise.cz

26. 03. 2017 - 23:31

mira: S tím posouváním dál máš naprostou pravdu. Tak dva tři roky zpátky jsem měla kamarádku, která byla do psaní povídek naprostý blázen a často jsme tvořily příběhy spolu. Teď ji psaní už nezajímá, zatímco já jsem tomuto koníčku zůstala věrná. Lidé se zkrátka mění.
Díky za povzbuzení. Maturity se až tak neděsím. Strach si schovávám až pro přijímačky na vysokou, to bude teprve důvod propadat panice
Moje zmínka o tvém čtenářském vkusu asi vyzněla hůř, než byla myšlena Z toho, co čteš a píšeš, jsem usoudila, že máš raději temnější příběhy, i když se samozřejmě může plést. Pokud se mýlím, pak se ti omlouvám
Tvojí nabídky si vážím a pokud mi prozradíš svůj email, tak ti svou povídku s radostí přepošlu Tvůj názor by mě náhodou docela zajímal.

---
http://jinosveti.blog.cz/

28. 03. 2017 - 01:24

moira: právě to psaní mi příjde zatraceně zajímavé. Jelikož, a tím nás nechci nijak shodit, ale mám pocit, že lidi, kteří právě psali nejlépe, měli nejzářivější nápady, nejbarvitější a nejživější jazyk... že ti to za sebou nechali tak nějak definitivně. Je to weird.
Podle toho, kam na výšku se chystáš. *smích*
well, nebyla jsi daleko od pravdy, většinou čtu temný, krvavý stuff. Well, už ne tak často, poslední dobou utíkám k vymývačům mozku a funny chick-lit, jelikož, no, je to veselé a já se chci bavit a moc nepřemýšlet. .D Ale krváky vždycky byly můj šálek čaje.
sure thing, napiš mi na maja2912@seznam.cz Není to můj pracovní mail, ale z toho ti pak pošlu můj současný. Přeci jen není úplně chytré na internet hodit své osobní údaje. *smích*

---
moira.pise.cz

01. 04. 2017 - 00:28

mira: Tuhle tvou teorii o psaní nemůžu potvrdit ani vyvrátit, zase tolik pisálků neznám
Chick-lit je takové moje guilty pleasure. Pokud chci na chvíli vypnout, nad ničím nepřemýšlet a odreagovat se nějakou pitominou, pak sáhnu taky po tomhle žánru. Hlavně na Wattpadu je k nalezení spousta materiálu, i když kvalita není většinou nijak valná.
Konečně jsem se dokopala k tomu, poslat ti email, třikrát sláva

---
http://jinosveti.blog.cz/

01. 04. 2017 - 21:42

moira: Huh, Wattpad je ta věc, ke které jsem ještě nepronikla. *smích* Párkrát jsem tam koukla, ale ne na dost dlouho, abych se tam orientovala. .D Něja, nevím, nějak mám k té stránce averzi.

---
moira.pise.cz