Alice by Christina Henry

8. únor 2017 | 01.52 |

Alice (The Chronicles of Alice, #1)Alice by Christina Henry

5.2.2017 - 4,5*
Oh my.

Oh my.


Někteří autoři píšou a píšou vtipně, tragicky, technicky dokonale, chrlí nápady, mají skvělé postavy, zamotaný děj. A stejně to není ono.
A někdo napíše jeden odstavec a vy jste se propadli temnou dírou a nedokážete zastavit - a očekáváte bolestivý pád.
Tohle bylo temné. Pokřivené.
Zvrácené.
Šílené.
A tak nějak... přesně takové, jaké to mělo být.
Četla jsem Alenku ještě jako malá holka a od té doby se na ni nepodívala. (Pokud se nepočítá film s šarmantním kloboučníkem. :)) Takže vím pouze o klíčových prvcích, které se v knize objevovaly.
Autorka tyhle kotvy vzala. A tam, kde byla původní Alenka plná fantazie a šílené originality, tam byla tato Alice plná temnoty a bolesti. A nepříčetnosti.
Henry si s námětem hrála, kroutila fakta a pravdu způsobem, který jeden nečekal. A přestože byl konec možná méně, než jsem čekala, stejně to byla jízda, na kterou brzy nezapomenu.
Jedna vrstva tajemství na druhé, a každá prodchnuté něčím neuvěřitelným a pokrouceným.
Alicino vzpomínání na bolestivou minulost. Králík.
Charakter Alice a Hatchera, hlavní hrdinové, oh my, jen ti dva, jen oni za sebe byli příběh, který člověku zamotal hlavu. Další charaktery, jejich cesta, doupata zlých, groteskních a pokřivených mužů, a všechno neštěstí, které oni přinesli ostatním a slastně se v tom vyžívali.
Není to pohádka, ach, vůbec ne. Je to... příběh. Příběh, který Alice musela vyprávět, nebo spíše, kterým musela projít. A fakt, že byla Alice tak reálným charakterem ve všem tom absurdnu a šílenství, a to, že Hatcher byl dobrá postava navzdory jeho sekeře a nepříčetnosti... to nejspíše vypovídá o příběhu vše, co potřebujete vědět.

Anotace:

Alice (The Chronicles of Alice #1)

A mind-bending new novel inspired by the twisted and wondrous works of Lewis Carroll...

In a warren of crumbling buildings and desperate people called the Old City, there stands a hospital with cinderblock walls which echo the screams of the poor souls inside.

In the hospital, there is a woman. Her hair, once blond, hangs in tangles down her back. She doesn't remember why she's in such a terrible place. Just a tea party long ago, and long ears, and blood...

Then, one night, a fire at the hospital gives the woman a chance to escape, tumbling out of the hole that imprisoned her, leaving her free to uncover the truth about what happened to her all those years ago.

Only something else has escaped with her. Something dark. Something powerful.

And to find the truth, she will have to track this beast to the very heart of the Old City, where the rabbit waits for his Alice.

Alenka (Kroniky Alenky #1)

Novela inspirovaná v pokrouceném a fantastickém světě Lewise Carrola, která vás zanechá v šoku a úžasu...

V noře z rozpadajcích se budov a zoufalých lidí, v této králičí díře nazývané Staré město, stojí blázinec se stěnami z popelavých cihel, od kterých se odráží křik ubohých duší zavřených uvnitř.

V tomto blázinci je žena. Její kdysi zlaté vlasy visí v zamotaných uzlících podél jejích zad. Nepamatuje si, proč skončila na takovém příšerném místě. Vybavuje si pouze čajový dýchánek, kdysi dávno, a dlouhé uši, a krev...

Poté, jedné noci, v blázinci vypukne požár a žena tak získá šanci uprchout, vyklopýtat pryč z nory, která ji vězní, a konečně odhalit pravdu ohledně toho, co se doopravdy před lety stalo.

Jenže z blázince neunikne sama. Něco temného uteče s ní. Něco mocného.

A aby mohla odhalit pravdu, musí tuto bestii následovat do samotného srdce Starého města, kde Králík stále čeká na svou Alenku.

zdroj: gif

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Alice by Christina Henry mira 18. 03. 2017 - 20:02
RE(2x): Alice by Christina Henry moira 20. 03. 2017 - 01:39
RE: Alice by Christina Henry mira 21. 03. 2017 - 21:15
RE(2x): Alice by Christina Henry moira 21. 03. 2017 - 22:06
RE(3x): Alice by Christina Henry mira 24. 03. 2017 - 23:42
RE(4x): Alice by Christina Henry moira 26. 03. 2017 - 03:22
RE(5x): Alice by Christina Henry mira 26. 03. 2017 - 23:31
RE(6x): Alice by Christina Henry moira 28. 03. 2017 - 01:24
RE(7x): Alice by Christina Henry mira 01. 04. 2017 - 00:28
RE(8x): Alice by Christina Henry moira 01. 04. 2017 - 21:42