Úvod: Děti krvavé stopy

10. březen 2013 | 19.02 |

Bestie

Na povídku se vztahuje autorské právo.

Panenka 1i

Tak, nová povídka. Co k ní mám říct? Rozdělaných dílek mám hodně, ale ani polovinu by nikdo nečetl (ne že by nebyly dobré :P, ale je to prostě průměr a klišé nad klišé) a některé si chci nechat na později, mám je ráda a chci je napsat co nejlépe (což znamená hodně přepracovávání a někdy přepisování skoro úplně od začátku). Rozhodnou se, co přidat, bylo... složité a přestože by bylo nejjednodušší dopsat rozepsanou Magické války, nějak se mi do toho nechtělo. Dvojčata nechám ještě chvíli spát.

Ale zpět k Bestii. Jak jsem na nápad přišla?

Sen.

Sen, to byla první část. Sen o odvážné malé čarodějce, která se probíjí životem, jak nejlépe může. A naneštěstí narazí na upíry.
A pak, při umývání nádobí, jedna myšlenka. Uvažovala jsem o vlkodlacích, kolik jich na internetu pobíhá, myšlenky se mi motaly kolem dominance a submisivity a najednou jsem před očima měla scénu, vyděšené děvče, která hledá svého alfu. Sedla jsem si. Scénu napsala a ještě více, trochu poodhalila svůj nový svět.

Večer jsem pak přemýšlela. A svět prohloubila (čehož je důkazem poznámka o půl třetí ráno). A pak jsem dopsala Entitu a bum, co psát teď? Non, to je špatně vyjádřené, já píšu pořád, ale co zveřejnit na blog?

Rozhodla jsem se pro Bestii a prohloubila ji ještě více. Mám místo, kde se to odehrává, má tři dějové linie, mám hrstku postav, mám i nějaké (čti: špatné) kulisy. Ale je to strašně narychlo poslední dobou se snažím své povídky promýšlet, proto jsem trochu zděšená tím, že absolutně nevím, jak všechny ty celkem ucházející dílky pospojovat dohromady.

Ale to už jsem někde jinde. Měla jsem předsavit povídku. Tak jop.


Děti krvavé stopy

Stav: Rozepsaná

Žánr: urban fantasy

Tři slova: čarodějové, řeka, zlo

Svět: Náš svět propletený s nadpřirozenem (současnost)

Hl. postavy: Lilian, Marie

Obsah:

Vítejte doma,
živí i mrtví,
vítejte ve městě zničených snů.
- studentská písnička

Stříbrná stopa, Krvavá Stopa, je kouzelné město, které vyrostlo ve stínu Ostravy a později ji i úplně pohltilo. Jako u každého magického města jeho Zakladatel přitáhl z cizí dimenze napřirozenou bytost, která způsobila, že na území města a okolí bylo dost magie, aby se s ní dalo manipulovat a přežila tam nadpřirozená stvoření.
Jenže to zpravidla taky znamenalo, že se do lidského světa přitáhlo i zlo.

Marie, mocná čarodějka Kruhu, žije ve Stopě od narození. Probíjí se životem, jak nejlépe umí. A někdo se ji rozhodl zabít.
Lilian, šelmě, našel její bývalý alfa nové Shromáždiště, místo, které šelmy berou jako domov. Ale na Shromáždišti, ke kterému se má přidat, je něco zvráceného.

Prostě stejně mizerný rok jako loni.

**

Prolog

Kapitoly

Vsuvky:

Nekromant (půl roku před Dětmi krvavé stopy)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Úvod: Děti krvavé stopy chuckyna 16. 03. 2013 - 11:25
RE: Úvod: Děti krvavé stopy nel-ly 17. 03. 2013 - 18:40
RE: Úvod: Děti krvavé stopy moira 17. 03. 2013 - 19:39
RE(2x): Úvod: Děti krvavé stopy moira 17. 03. 2013 - 19:41