Colors of books (1)

18. únor 2013 | 14.25 |

červená | žlutá | fialová | šedá | ...

Tak. Dlouho už jsem nepřidala nic do Běsnící múzy, alias z mého šíleného knižního života.

Už delší dobu jsem měla v hledáčku Nakladatelský maratón a skoro už se rozhoupala k tomu, abych se zapojila. Pak jsem uviděla u Kristie tenhle projekt a rozhodla se, že raději podpořím nový. No nejsem milá? *smích*

Účelem tohoto projektu (detaily zde) je nahromadit knihy stejné barvy, nějak esteticky je poskládat, možná představit a voilà, mám jeden příspěvek. Až na sestavování podle barev (nemám totiž absolutně tušení, kde to sakra budu fotit), dokonale lehounký článek, který trochu oživý ospalý chod mého blogového písečku.

Doufám, že to bude vůbec někdo číst. Ehm.

Tak, první barva. 

Jelikož jsem nechtěla být obviněná ze zaujatosti, byla dotázaná má maměnka, která neměla absolutně vůbec žádné tušení, o čem je řeč, a padla červená.

Červená!

Tadá! Moje červená záplava:

COB 11

Řídila jsem se hlavně podle předních obálek, ale když ta barva byla prostě neidentifikovatelná, rozhodla jsem podle hřbetu. :))

btw - vidíte toho krasavce uprostřed? x))

COB 12

Yeees, mám všech deset dílů Pokémonů, které tehdy v pravěku vyšly! :D Je to děsně pitomoučký a naivní, ale... je to Pokémon! x))

Ale zpět ke knihám, tady jsou všechny:

COB 13

Původně jsem tipovala, že mám rudých knih dvanáct, ale nakonec jich je celých osmnáct. x))

Úplně vlevo nahoře je Skrytý válečník, druhý díl trilogie Tamír Veliká. To je ta skvělá trilogie od Lynn Flewelling, na které jsem vyrůstala a která mi nenásilně vštípila toleranci ohledně homosexuality a základy umírněného feminismu. No dobře, každý si tu knížku asi tak nepřebere, ale je to jednoduše moje srdcovka. :D

Kim Harrison a její Nikdy nezemřít, kniha série Rachel Morgan. Stejně jako u Skrytého válečníka jsem uvažovala, zda to nedat do Topky, ale pak mě napadlo, že s takovou by žádná topka nebyla a nechala jsem to tak. :D Rachel Morganová je čarodějka, žije ve skvěle promyšleném světě a knihy o ní mám ráda, protože vedou hodně dobrý děj. Tím bych to asi shrnula. x))

Paranormálové II. No, ohledně Paranormálů jsem opatrná, protože to je série primárně určená pro dospívající, nejlépe děvčata, takže nechici knihu nějak shodit, když jsem k sérii v první řadě ani neměla strkat nos. Má dobrý nápad a svým způsobem je to milý příběh, i když mě si tak úplně nezískal. Erebos. Zajímavý příběh s dobrým nápadem a velkou mírou fantazie. A s nečekaným závěrem. :) Kladivo na čarodějnice! Tuto krásku jsem dostala od babičky a jsem za ni vděčná, je to jediná taková starší kniha, kteru mám, a jsem na ni svým zůsobem hodně hrdá. x))

A Nový měsíc. Jistě, mám Twilight ságu doma, jak šokující, že? A ani nemám Zatmění, zrovna tu knihu, kterou mám z té série nejraději, protože jsem ji půjčila a už se mi nevrátila. :( Pod Novým měsícem Hunger games, Vražedná pomsta, druhý díl. Série, kterou hodně lidí zbožňuje, ale popravdě, mě přijde jako zajímavý průměr. Vampýrská akademie! Jednička a pětka. Jednu dobu jsem tu sérii úplně zbožňovala, teď ji má ráda spíše moje mladší sestra. Dost o tom vypovídá i fakt, že mám jenom pět ze šesti dílů. Jak trapné, že se mi ten poslední nechce pořídit. :D

A nakonec S láskou k vlasti nejdál dojdeš. Tuhle knihu jsem dostala od maměnky na Vánoce před, ehm, ani nevím kolika lety. Popravdě - ještě jsem ji ani jednou nepřečetla celou. Ale Simmel píše krásně a připravuju se, že to konečně jednou celé dočtu. x))

COB 14

A nakonec mých Top red 8. x))

Samozřejmě je tu Milénium Stiega Larssona. Dívka, která si hrála s ohněm (btw - až někdy dostanete tuto verzi do ruky, koukněte se na obálku, vidíte něco kromě plamenů? Možná jsem úplně bez představivosti, ale já to viděla až hezkých pár týdnů potom, co jsem si knihu poprvé přečetla. :D) a Dívka, která kopla do vosího hnízda. Obě knihy mají kromě krásných surrealistických obálek taky úžasný příběh, Milénium je GENIÁLNÍ příběh, úžasně úžasný a já doporučuju všemi dvaceti. x))

Eldest. Nedalo by se říct, že jsem z té knihy úplně odvázaná, ale jako mladší jsem ji (tu bichli!!) tahala všude s sebou a příběh Paoliniho úplně milovala. Eldest mám pořád ze všech čtyř knih nejraději. Přišlo mi nesprávné tu knihu mezi mými Top nemít.

Cirkus prokletých. Velké dilema - je sakra červená nebo bílá? Nebo ještě jiná? :D Třetí díl Anity Blakeové - Lovkyně upírů. Jedna z mých nejoblíbenějších upířích sérií - Anitu snad všichn znáte, no ne? :) Osobně mám raději bílou verzi knížek, jistě, hardbacky, ve kterých teď Epocha Anitu obléká, jsou skvělé, ale já miluju ty bílé obálky a tečka. :D

Co by to bylo za Topku, kdybych tu neměla alespoň jednu Neomillnerovou? Žár krve, chronologicky třetí kniha o zaklínačce Lotě, z trojice děvčat Neomillnerové ta nejsurovější a dalo by se říct nejjednodušší. Ale stejně mám Lotu ráda. Už jen kvůli jistému blonďákovi, který se kolem ní pořád motá. :D

Dvojí spravedlnost - o tom, že mám ráda Briggsovou, jsem už hodněkrát psala. Pokud nezmíním šok nad tím, že je ta kniha tak děsivě krátká, jsem s ní spokojená. x)) Já mám prostě Annu a Charlese ráda. A konec této knížečky, dle slov Syki a Shaoly - byl epický. 

O Pokémonech jsem už mluvila a nakonec Zjizvená noc. Ta knížka se nezdá, ale nádherně upravila téma andělů, je plná nápadů, je skvěle napsaná a celkově, jsem strašně ráda, že jsem na ni narazila. x))

**

Tak.

Sakra, myslela jsem, že to bude jednoduché sepsání článku, ale je to těžší, než jsem si myslela. Vlastně o dost těžší. 

Kristie, až tě dostanu do rukou, za ten nápad ohledně barev knížek tě zaškrtím. Vydržela jsem roztřídit a nafotit rudou a žlutou a jsem naprosto psychicky na dně. Děkuji pěkně. Miluju své knihy a není nic, při čem bych relaxovala více, než při jejich přesouvání, ale co je moc, to je příliš. :D

Žijte blaz. Příště žlutá.

m.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Colors of books (1) nel-ly 27. 02. 2013 - 01:35
RE: Colors of books (1) kristie 05. 03. 2013 - 18:26
RE: Colors of books (1) moira 06. 03. 2013 - 17:51