Rezistence - Veronica Roth

22. duben 2013 | 00.44 |

Rezistence (Divergence, #2)Rezistence by Veronica Roth
My rating: 3 of 5 stars

Většina lidiček patrně ví, že na mě valný dojem neudělala už Divergence. Škoda, protože měla potenciál. Popravdě mě tolik nezaujala ani Rezistence. Špatně se mi četla a hlavní idiotku hrdinku jsem vážně měla chuť každou stránku zabít. Na druhou stranu, co se týče pozadí, byla jsem spokojenější.

Děj knihy byl ze začátku dost slabý, v podstatě jsme se plácali na tom stejném místě a akce neměla jiskru. Nedokázala jsem se začíst, což vůbec nevylepšovala pitomá hlavní hrdinka. Dala bych více prostoru Čtyřkovi.

Čtyřka byl zlatíčko, Tris ufňukaná, oba ve svém jádru sobci. Tris mi celkově lezla celou dobu na nervy. Ani ne tak chováním, ani charakterem, celkově spíše tím, jakým stylem byla napsaná. Někdy jsou hrdinky výjimečné a vy si je zamilujete, navzdory tomu co vše nej jsou a co vše nej mají. A někdy prostě takový typ hrdinky leze na nervy a pokaždé vás napadne: "Ne, už ne, vyhoďte ji a dosaďte tam někoho normálního. Jop, a pokud bude výjimečná ještě v něčem, asi tu knihu vyhodím z okna. Jen co vydestiluju Čtyřku." Navzdory všemu mi aspoň postavy nebyly lhostejné. Nevím, jestli autorka chtěla, abych z postav cítila zrovna toto, ale nějak se jí to povedlo a prokreslení charakteru se počítá – ať už je jakékoliv. Malé plus. Vedlejší charaktery mohly být více rozvedené.

Dojem, který z knihy mám, je nejasné pobavení. Iracionální. Není špatná, to se neodvažuju tvrdit, ale ničím mě nelákala. Ze začátku to bylo plácání ve vztazích a citečcích. Jistě, občas se autorka blýskla skrytým géniem a to, z čeho mě normálně bolí zuby, podala tak, aby nějak podpořila realističnost svých postav. Důsledky zabíjení. Svědomí. A nemůžu popřít, že autorka ke konci i trochu překvapuje, nápad je dobrý a spleteno je to nakonec i originálně. Rezistence docela slušně rozvedla jedničku, aspoň se mi to zdá. Svět se trochu prohloubil.

Ale zápory: čtení mi trvalo strašně dlouho, prostě se mi nechtělo. Velký podíl na tom měla pitomá Tris, která mi jako postava totálně nesedla. Dokonce ani na vztah-nevztah jí a Čtyřky jsem se nechytla – a to poslední dobou trpím zvrácenými choutkami číst právě lehké čtivo s vtipnými vývoji vztahů. Ehm.
Celý začátek knihy byl jako běhání dokolečka, pro mě naprosto nezáživné.

Celkově:
Skončilo to zajímavě. Mohlo by z toho být ještě něco velkého. Co mě mrzí, mrzí, mrzí neskutečně moc ale je... že mě prostě pokračování nezajímá. Jsem neuvěřitelně ráda, že jsem dvojku vůbec dočetla. Možná se časem podívám i na trojku, ale moc šancí tomu nedávám.
Je ještě hodně věcí, na kterých autorka může zapracovat, vyšlápla si do svého světa slušně a na svých základech pořád ještě může vystavět skvělý příběh. Možná mi jen nesedl překladatel. Snad uvidím příště.

Divergence 1 - Divergence

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Rezistence - Veronica Roth lenadonan 22. 04. 2013 - 19:37
RE: Rezistence - Veronica Roth nel-ly 22. 04. 2013 - 19:47
RE: Rezistence - Veronica Roth chuckyna 22. 04. 2013 - 19:49
RE: Rezistence - Veronica Roth moira 22. 04. 2013 - 22:40