Divergence - Veronica Roth

22. září 2012 | 15.59 |

Divergence (Divergent, #1)Divergence by Veronica Roth
My rating: 3 of 5 stars

Klady:

-nápad je fajn, autorka si s tím pohrála a i když mi chybělo tu a tam něco rozepsat (např. vznik války), je to jedna z nejlepších věcí na knize. x))
-kniha se rychle četla, možná mě i překvapilo, jak rychle jsem to měla za sebou, styl psaní byl taky dobrý a jednoduchý. :))
-ne zcela se to autorce daří, ale ukazuje i různé stránky a povahy lidí. Líbil se mi výcvik Neohrožených (jedné z frakcí, skupin společnosti) a jeho vliv na psychiku lidí, priority různých frakcí, které zdůrazňovaly jen jednu ctnost...

Zápory:

-některé věci na knize mi přišly příliš zjednodušené, naivní
-je dobré, když autor promýšlí příběh, Roth bohužel ale průběhem děje házela takové nápovědy a vodítka, že jsem v podstatě věděla, co se stane. Ta průhlednost mě mrzí, protože kdyby to bylo o trošku zamotanější, byla by kniha hned lepší.
-ač je to skoro sprosté, očekávání ze začátku vystřídalo znudění. Perspektivní příběh se stal nudným a předvídatelným a já se prostě nedokázala úplně bavit.

Někde v prachu:

Postavy nejsou nejhorší, jen mě iritovala černobílost. Snad až na jednu postavu se všichni chovali tak, jak se od nich čekalo, nepřekvapovali. Hlavní hrdinka, Tris, mi sedla, mohla být horší. Chápala jsem její chování (alespoň po většinu času) a nevytáčela mě svými rozhodnutími. A druhý hlavní hrdina, Čtyřka... toho jsem si oblíbila, proč to neříct. x)) Nebyl takový ten typ supermana, co zvládne úplně vše a nikdy se nemýlí (tedy alespoň úplně ne, měl své démony a slabé stránky), i když to tak někdy vypadalo.

Kniha se mi líbila. Je dobrá, to nemůžu popřít, ale mohla být i lepší. Je postavena na dobrých nápadech, originalita se cení, a i ten děj byl s přimhouřením očí ucházející. Bohužel mě ale moc často nepřekvapovala a skončila tak, jak jsem čekala.

Divergence 2 - Rezistence

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Divergence - Veronica Roth chuckyna 22. 09. 2012 - 17:29
RE: Divergence - Veronica Roth annejude 22. 09. 2012 - 23:44
RE: Divergence - Veronica Roth moira 23. 09. 2012 - 19:22
RE: Divergence - Veronica Roth destel 24. 09. 2012 - 12:23
RE: Divergence - Veronica Roth nel-ly 01. 10. 2012 - 17:43
RE: Divergence - Veronica Roth polgara 05. 10. 2012 - 22:42