Dobrý lov

25. listopad 2012 | 19.18 |

Jak tomuto článku budu říkat? Dobrý lov, to beze sporu. :D A proč? Dala jsem na jedno místo všechny knihy, které mi za tři měsíce přibyly do knihovničky. A, ach, je to nádherný pohled!

(tady měl být dechberoucí obrázek dvou komínků mých miláčků. Z důvodů, které osvětlím později, je ale tato fotka nedostupná.)

Já a focení, kapitola druhá:

Víte, měla jsem fotky, kde byli všichni mí milášci pospolu a vypadali prostě nádherně. Jenže...

Jenže, když jsem si foťák pod dohledem většiny rodiny brala, se mi nikdo neobtěžoval říct, že ve foťáku není paměťovka. Takže ti nádherní broučínci jsou blýsknuti ve vnitřní paměti foťáku.
A kablík, který náš drahý foťáček a případný počítač spojuje zmizel z povrchu zemského už někdy v karbonu. T_T" Co z toho plyne? Než mě foťáček stihl upozornit, že vnitřní paměť foťáku je plná (a ne, tolik fotek jsem nenafotila, prostě už jich tam bylo hodně. :D), stihla jsem toho nafotit větší většinu. Takže jsem začala jako zběsilá fotit vše od začátku, protože mi jaksi docházela baterka. Vtipné je, že už jsem si většinu knížek naházela zpět do knihovničky, protože mi zabíraly místo na stole. Za ty tři měsíce či kolik, kdy jsem se pilně snažila, ten komínek vážně krásně narostl. x))
No, podstatou je, že mi baterka klekla ještě předtím, než jsem si své milíášky mohla vyfotit znova. A další skvělá zpráva: všechny tři baterie do foťáčku byly vybité. (Are you fucking kidding me?!) V tu chvíli se má maličkost rozhodla, že už na to zvysoka kašle, a šla se dát do psaní článku. No co. Člověk nemusí mít všechno, že?

Ale aby jste nepřišli o to pochybné potěšení spatřit mé další přírustky, pod pohrůžkou smrti jsem foťáček donutila blýsknout ještě tři čtyři obrázky, takže drahoušky uvidíte, a to rovnou v jejich domácím prostředí! :)

Jako první tři milášky vám představím tři RC:

1

Osudové rozhodnutí Lissy McMann. Závěrečná kniha trilogie Lovkyně snů. Můj názor? Nu, čekala jsem víc. Kdo ale četl první dva díly, určitě si musí knihu přečíst.

Poltergeist. Druhý díl série Šerochodec. Znovu se vracíme k Harper Blainové, do jejího světa, řešíme detektivní příběh. Dobrá kniha, až na konec se mi líbila. :))

A

html">Spalující nenávist. Druhý díl Legend alfů. Zrovna čtu, ale už teď mě alfové znovu vtáhli do svého světa. Jsou prostě úžasní, ti sadističtí miláčci. x))

A další tři RC:

2

Bouře ve stínech, závěr trilogie Kroniky Sialy. Celá tahle série je strašně povedená, co se týče kultury a ras, Pechov je neuvěřitelně vystihl a je to úžasná stránka knihy. Škoda je, že jsem si ani po dvou knihách nedokázala zvyknout na styl psaní a proto si tu knihu více vychutnat. Hm.

Pak Pád vážky. Druhý díl série Stíny vědoucích. Nedávno jsem četla jedničku a velké WOW, je to úžasné dílko. Doufám, že dvojka bude aspoň z poloviny tak dobrá. Jestli to tak bude, můžu se těšit na další úchvatné dílko. x))

A Dcera sněhu. Non-fantasy dílko co jsem slyšela, ale když jsem zalovila, slyšela jsem jen kladné ohlasy. A když mě ta kniha zaujala... snad jsem s tímto RC neudělala chybu. Ale už to zpracování je kouzelné!

3

Tyhle tři knížky šly z mé vlastní kapsy. Loviště, druhý díl série Alfa & Omega. Patricia Briggs je skvělá autorka, která má psaní na vlkodlačí téma nejspíše v krvi. Těším se, co si autorka pro Annu vymyslela tentokrát.
Jednou nohou v hrobě. Druhý díl série Nočních lovců. Důvod pro koupi této knihy je více než prostý: Bones. Pro možnost slintat nad tímto krasavcem mi ty utracené peníze rozhodně stojí. x))
A, čtete dobře, Graceling. Komu by to i tak nic neřeklo, ANGLICKÁ kniha. V češtině Vám určitě známá Výjimečná od Kristin Cashore. Ještě jsem nenašla čas se do ní pustit, ale chystám se na ni. V dohledné době. (Haha.) Graceling je taky moje první úplně celá anglická kniha. Snad jsem vybrala dobře. :))

4

Z těhle knih jsem Vám chtěla ukázat Horečku a Paranormály III. Horečka... nu Horečka. Zvláštní kniha. Skončila podivně a jsem vážně zvědavá na třetí díl. A na Paranormály se chystám, doufám, že to stihnu přečíst do dalšího pátku. (Chacha.)

5

Tadyhle zvěčňuji už zmíněného Poltergeista, Pád vážky a Spalující nenávist. Taky Bájnou pečeť. Dílko,které mě ohromilo kouzelnou obálkou a překvapivě poutavým příběhem, který jsem (stydím se!) nečekala. :))

6

Tadyhle další tři knihy z mé kapsy. Dvě od nového nadějného českého talenku: M. T. Majar. A píše dobře, styl mi vážně sedí. :)) Hot Boys dočtení a konstatuji línou spokojenost. Perfektní kniha pro odreagování, klasická (tuctovka) zaláskovanost, ale napsaná v poutavém, čtivém duchu. A Znamení vlka. Nečetla anotaci, nečetla ani knihu. Ale jsem přeci jen zvědavá ženská a chci vědět, jestli si i česká autorka troufne sahat do výšin k Andrewsové, Hamiltonové, Briggsové a tak dále. Doufám, že jop. Moc doufám.
A série Kolo času. Nedávno jsem dočetla Oko světa (recenze se chystá) a jsem nadšená. Velké hledání nesmí zklamat! Prostě nesmí. Mimochodem – zrovna k této sérii se vztahuje můj předešlý zatrpklý článek. Jordan je jeden z těch úžasných spisovatelů, kteří podlehli smrti moc brzy. Až příliš.

7

A z tohohle jsem chtěla vypíchnout už zmíněnou Lovkyni snů a taky čtvrtou Kate Daniels – Magii krve. Fantom print sice pro mě u této serie udělal, co se coverů týče, děsný faux pas, vsadím se, že takové obálky dost lidí prostě odrazuje, ale příběh je to skvělý. Vážně.

8

Tadyhle jsem neodolala a když už jsem měla foťák po ruce, blýskla jsem i svou sbírku od Neomillnerové. Nemám všechny knihy, citelně mi tu chybí Hry na bolest a další díly Tiny Salo, ale to časem dorovná. Snad.

9

A hřeb večera (tedy pokud se někdo prokousal mýma kecama až sem):

Strach moudrého muže a Nová hlídka!

Patrick Rothfuss a jeho Kronika kralovraha je pojem. Úžasné dílko. Fantastická klasická fantasy. Četla jsem recenzi človíčka, kterému věřím, i na Strach a mám se prý na co těšit. Stále si hledám více než den volného času, abych se mohla spokojeně ponořit do tohohle příběhu. Ráda bych si ještě předtím zopakovala Jméno větru. :) Těším se na něj i Strach snad už měsíc, ale chytře jsem si téměř najednou vzala šest RC a musím to pořád odsouvat na později. :‘(

A Nová hlídka! Díl, o kterém jsem ani nedoufala, že výjde! Lukjaněnko napsal čtyři díly své Hlídky a pak si dal vážně dlouhou pauzu. Když se navíc čtvrtá kniha jmenovala Poslední hlídka, bylo to trošku zavádějící. Ale pátý díl je na světě i v češtině! Tři dny slavme a radujme se. :)) Taky se hledá volný termín. (A pokud to tak půjde dále, nejspíše se k tomu nedostanu dříve než na Vánoce. :‘(

Tak, to je vše. Moje skóre je 18 knih. Mám pocit, že jsem na něco zapomněla, ale to je stejně jedno, i to krásný číslo osmnáct (zhruba šest knih za měsíc. x)) je nádherňoučký. Moje peněženka sice těžce utrpěla, ale mohla jsem se vzdát kousků jako Nová hlídka nebo Strach moudrého muže? A k těm ostatním – byly to úžasné nabídky! Neopakovatelné slevy! Čert vem, že jsem zase s volnými úsporami na mizině, ten pohled je nádherný. x))

m.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Dobrý lov simcsa 27. 11. 2012 - 22:38
RE: Dobrý lov destel 28. 11. 2012 - 10:23
RE: Dobrý lov moira 29. 11. 2012 - 18:07
RE: Dobrý lov chuckyna 01. 12. 2012 - 17:20
RE: Dobrý lov simcsa 01. 12. 2012 - 21:16
RE: Dobrý lov moira 02. 12. 2012 - 12:21
RE: Dobrý lov simcsa 03. 12. 2012 - 18:02
RE(2x): Dobrý lov moira 03. 12. 2012 - 20:28
RE: Dobrý lov simcsa 04. 12. 2012 - 21:05
RE(2x): Dobrý lov moira 04. 12. 2012 - 23:55