V noci nevycházej!

18. srpen 2009 | 16.30 |

Úvod

Ve světě neexistují jen věci, které je možno vědecky vysvětlit. Ve slunném městečku Phoenix, v deštivém Londýně, v majestátní Moskvě a v gotické Praze existují zvláštní Základny "lidí" - lovců, kteří bojují proti zlu. Jejich laboratoře vyvinuly zvláštní látku: Samael, který udělá člověka na nějaký čas silnějším, rychlejším... mocnějším. Probudí v nich dávno zapomenuté instinkty. A stanou se napůl zvířaty. A pokud lovec Samael nezkrotí, stane se otrokem svých instinktů.

Ale to riziko za to stojí. Nejenom pro obrovskou sílu, rychlost a moc. Ve zvláštních případech jim totiž Samael propůjčí i nadpřirozenou moc. Kouzelnou.

**

Seznamte se: Toto je zlo. Zlo může být velké, nebo malé. Ale vždy je to zlo. Není milosrdné. Není dobré ani jinak kouzelné. Je nemilosrdné...

Úplná spodina zla jsou zlí skřítkové, skřeti, broučníci. Ti se zabíjejí nejlépe, souhrnně se jim říká Spodníci. Jsou 4. třída Temných. Na nich se cvičí začínající Lovci. Spodníci se musí schovávat před sluncem, jinak se mění v prach. Více než století skřeti se možná budou ještě chvíli škvařit na sluníčku, ale ani oni nedokáží vzdorovat slunci dlouho.

Nad touto skupinou jsou harpyje, sirény a vřískalové, 3. třída - Vřískající. Nedá se říct, že jsou nebezpeční - jsou prostě vytrvalí a tím jsou nebezpečnější, než ti skutečně silní. Navíc, loví ve smečkách. Slunce jim citelně ubližuje, a pokud jsou na něm dlouho, úplně je vysuší a zbaví života.

Další třída, druhá, je už hodně nebezpečná jak pro lidi, tak pro Lovce. Do 2. třídy se zařazují nemrtví (lidé je pojmenovali mumie nebo zombie), duchové a vlkodlaci. Lovci, zvlášť ti mladí, se jim musí vyhýbat. Jsou nebezpeční. Jsou zlí. A podle lovců to jsou bytosti bez kousku citu. Nemrtví se na slunci rozpadnou, slabí duchové jsou sluncem odmrštěny zpět do jejich říše a těm silnějším způsobuje fyzickou bolest. A vlkodlakům slunce citelně vadí jen v jejich zvířecí podobě.

A na úplném vrcholku temné pyramidy jsou upíři, vampýři... a Vznešení. Nejnelítostnější a nejnebezpečnější predátoři na světě. Loví vše. I své druhy, pokud se jim znelíbí. Dalo by se říct, že jsou páni světa. Naše zbraně jim citelněji neublíží. Jsou takřka neporazitelní. Jen drápy a zuby Lovců a zuby a síla vlastního rodu je mohou zničit. A občas je oslabí slunce natolik, že na vyčerpání zemřou. Ale to se stává jen těm nejslabším a jen v případě, že se včas po popálení nedostanou ke krvi. A tyto bytosti se zpravidla živí jen krví...

Pak je ještě jedna skupina Temných. Mimo pomyslnou pyramidu. Mimo zákony a poučky. Neznámá. Je to malá skupina bytostí, kterou žádný Lovec nikdy nezahlédl. Ale bojí se jich i Temní nejvyšší úrovně. Proto se jich bojí i Lovci. Zdá se, že spí. Bylo by dobré, kdyby spali navždy. Aby se už nikdy neprobudili. Protože jakmile se tak stane... je s lidmi konec. To není proroctví. Je to dané.

Nelidé... jsou zkáza všech.

**

Již brzy se podle proroctví má ve Phoenixu vycvičit zabiják. Nejstarší Lovci vědí, že to bude nejlepší bojovník v celé historii. Předpověděla jim to Vědma, která zkrotila Samael takovým způsobem, že jí poskytl vize budoucnosti. Ten lovec bude mít dary přesahující vše, co lovci znali, bude nelítostný... a bude zkázou. Čeho? To se neví. Lovci předpokládají, že když to bude lovec, tak bude zkázou Temných. A Vědma si tím také je jistá.

**

Svět je stejný jako vždy. Líný, ospalý, otupělý. Člověk je sebestředný, sobecký a lhostejný k tomu, čemu nerozumí, pokud to neohrožuje přímo jeho. Jakmile to ale zasáhne do jeho života, je pozdě. Příliš pozdě. Jedno ale ví i malé dítě:

V noci nevycházej!

Ve světě se znovu proslavili cikánky a věštkyně, které prodávají amulety, které dokonce zčásti proti netvorům fungují. Probila se do čela církev, která stále omílá stejnou písničku: Otočili jste se k Bohu zády, on teď nechrání vás... Policisté v noci hledají ty brutální vrahy, ale sami se přitom stávají obětmi.

A existují i lidé, kteří o tom druhém světě, temném světě vědí. A využívají toho. Prodávají lidi temnu, jen aby byli ušetřeni oni. Nebo aby si vydělali.

Odporný, zkažený, temný svět, viďte? V noci už není vládcem člověk. Spolu s Lunou získávají sílu noční stvoření a lidé s tím nic nenadělají. Ale je to náš svět. Jediný svět, jiný už nedostaneme. Musíme za něj bojovat! Budeme za něj bojovat ze všech sil! A o to se snaží Lovci. Ale i ti... mohou jen čekat. Čekat na zázrak. A možná se toho zázraku dočkají...

...už brzy. Snad.

1. kapitola

**

Licence Creative Commons
Dílo dílo, jehož autorem je
http://moira.pise.cz, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 4.0 Mezinárodní.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.79 (14x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: V noci nevycházej! das 20. 08. 2009 - 16:46
RE: V noci nevycházej! ronnie 16. 05. 2011 - 16:17