Three Parts Dead by Max Gladstone

24. leden 2017 | 17.54 |

Three Parts Dead (Craft Sequence, #1)

Three Parts Dead by Max Gladstone

15.1.2017 - 5*
Ten vtip!
A ironie.
Sarkasmus.
A brutalita a originalita. *srdíčka v očích*
A ten konec. Oh, Elayne. Miluji ji.

Všichni v té knize byli zákeřní bastardi, kteří si vráželi nůž do zad. Vše bylo zamotané a zcela jistě nebylo tak, jak to na první pohled vypadalo. Když se děj rozběhl, především druhá půlka knihy, bylo tam pro mě překvapení za překvapením a já se pak ani nesnažila hádat, prostě četla.
Už jsem zmínila, jak šíleně, střeleně, úžasně originální ten svět je? Oh my, insta-love. A nejen svět, ale i nápady, princip magie. Autor má zatraceně bujnou představivost a já si užívala scény, které vykresloval, principy a věci, které představoval.
Postavy. Živé, plné barev a jizev, každá svá a všechny se mi dostaly pod kůži.
Skvělá knížka. :)

*

Anotace:

Three Parts Dead

A god has died, and it's up to Tara, first-year associate in the international necromantic firm of Kelethres, Albrecht, and Ao, to bring Him back to life before His city falls apart.

Her client is Kos, recently deceased fire god of the city of Alt Coulumb. Without Him, the metropolis's steam generators will shut down, its trains will cease running, and its four million citizens will riot.

Tara's job: resurrect Kos before chaos sets in. Her only help: Abelard, a chain-smoking priest of the dead god, who's having an understandable crisis of faith.

When Tara and Abelard discover that Kos was murdered, they have to make a case in Alt Coulumb's courts—and their quest for the truth endangers their partnership, their lives, and Alt Coulumb's slim hope of survival.

Set in a phenomenally built world in which justice is a collective force bestowed on a few, craftsmen fly on lightning bolts, and gargoyles can rule cities, Three Parts Dead introduces readers to an ethical landscape in which the line between right and wrong blurs.

Takřka mrtvý

Bůh zemřel a je na Taře, začínající agentce v mezinárodní nekromantské firmě Kelethrese, Albrechta a Ao, aby jej přivedla zpět k životu dříve, než se Jeho město rozpadne.

Jejím klientem je Kos, nedávno zesnulý bůh ohně a patron města Alt Coulumb. Bez Něj parní generátory metropole přestanou pracovat, vlaky se zastaví a čtyři miliony obyvatel povstanou ve vzpourách.

Tařin úkol: vzkřísit Kose dříve, než vypukne chaos. Její jediný pomocník: Abelard, který si zapaluje cigaretu nedopalkem té poslední, kněz mrtvého boha trpícího pochopitelnou krizí víry.

Když Tara a Abelard odhalí, že byl Kos zavražděn, musí přednést případ před Alt Coulumbským soudem - a jejich hon za pravdou může ohrozit nejen jejich spolupráci, ale také jejich životy - a s nimi i tu mizivou šanci, že Alt Coulumb může přežít.

Zasazeno ve fenomenálně vystavěném světě, ve kterém je spravedlnost propůjčená síla kolektivně manifestovaná skrze pár vyvolených, mistři svého umění cestují na blescích a gargoyly vládnou městům, Takřka mrvý představuje čtenářům etický rozbor, ve kterém linie mezi dobrem a zlem mizí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře