Zabij je všechny, Attiku, zabij je všechny! plakát

8. červenec 2013 | 14.13 |

Lidi, na facebooku na stránce Laser-books jsem našla jeden odkaz.

Fanynka Kevina Hearneho, autora Kroniky železných druidů (ano, Attik a Oberon. :D), Chelsea Vo (navzdory jménu je to americká občanka bez jakýkoliv předků z Východu) vytvořila plakát, na kterém je imaginární rozhovor Kirka a Spocka (Star Treck. A ano, dámy, je to ten pár, který byl kdysi dávno tak strašně slashován. Sice nemyslím, že by zrovna o tomhle chtěl Hearne psát (i když....) , ale stejně je to zajímavé. :D).

No ale zpět, fanynka tedy vzala scénu, kdy se v  Attikově hlavě přehrával rozhovor mezi těmi dvěma (obávám se, že naprosto no-homo... (?)) a vzniklo toto:

Chelsea Vo - plakát

Překlad

"Všechny je zabij, Attiku. Stačí jedna rána Móralltachem. Neuvidí tě; bude to hračka."
"To by nebylo rozumné. Bylo by lepší dokončit misi tajně. Kdyby přišli na to, kde jsi, pravděpodobnost, že by tě zranili nebo zabili, by exponenciálně rostla s tím, jak by se poplach šířil."
"Sakra, Spocku, jsme teď v jiné sféře bytí a občas si člověk prostě musí říct kurva a nechat si od všech pěkně zulíbat prdel. Že jo, Attiku? Všechny je zabij, za Ratatoska!"
"Kapitáne, máme za úkol odcizit jablko, které tomu, kdo je sní, zajistí svěžest mládí, to je všechno. Masový masakr není ani moudrý, ani nutný."
"Co je to s tebou, Spocku? To je samá prozíravost a opatrnost a jemná ruční práce. To nemáš v těch svých vulkánských spoďárech žádné koule?"
"Mám obě a mé rozmnožovací ústrojí funguje výtečně, kapitáne, ale to má jen pramálo společného s naším rozhovorem. Všechny potíže nejdou řešit machismem a násilím."
"Proč jako? Chucku Norrisovi to vychází."

**

Musím ještě podotknout, že v knize to zní ještě lépe než tady, což možná zní trochu jako sci-fi, ale je to pravda. :D
Většina z vás to sice už určitě viděla, stejně to ale zveřejním, už jen pro ten pocit, že je to i na mé stránce. :D

m.

překlad/obr z fb Laser-books

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší