Věty mého srdce (1): Poslední hlídka

29. říjen 2012 | 19.05 |

Poslední hlídka
Sergej Lukjaněnko

Asi každý, kdo tu občas zabloudí, ví, že Sergej Lukjaněnko je můj milovaný autor. Strašně moc milovaný. Má modla, vzor a obět uctívání.
Dobře, hoďme zpátečku. S Lukjaněnkovou Hlídkou jsem ale vyrůstala, sám autor je dle mého skromného názoru geniální spisovatel. Ale zná jej podivuhodně málo čtenářské populace, alespoň v mé blízkosti. A co proto udělám?
Zatím jsem jen sesmolila recenzi a tento podivuhodný příspěvek -
Věty mého srdce. Citáty, zvláštní poutavé úryvky a tak dále.
A teď k větám. Dělám tento zajímavý projekt poprvé, tak to berte s rezervami. x))

**

V každé ženě, dokonce i v té docela dospělé, žije malá, polekaná holčička. (str. 15)

**

Před holkou se chlap nemá předvádět v autě, nýbrž v posteli. Tam jsou důsledky každé chyby mrzutější, ale zase obvykle ne tak tragický.... (str. 29)

**

K člověku přece nemůžeme přistupovat jako k nějaké bezprávné němé tváři. Lidé si zaslouží právo na zdvořilé zacházení, přinejmenším jako naši předchůdci. A předků je třeba si vážit, že ano? (str. 49)

**

Turisté jsou ta nejpříšernější kategorie lidí. Občas se dokonce nedokážu zbavit nejasného podezření, že každý národ na světě vysílá do zahraničí své nejnepříjemnější představitele – ty nejpitomnější, nejhlučnější a nejnevychovanější. Ve skutečnosti to ale všechno bude mnohem jednodušší. V hlavě každého člověka zřejmě existuje přepínač "práce-odpočinek", který v tom druhém případě odpojí osmdesát procent naší mozkové kapacity.
Protože na dovolené nám bohatě stačí i těch zbývajících dvacet. (str. 79)

**

Inu, všichni jsme děti masové kultury. A všichni věříme stereotypům. Když se chováte jako tajný agent z akčního filmu, tak po vás nikdo ani nežádá doklady. (str. 83)

**

Existují slova a úsloví, která nás dokáží zaskočit i bez jakékoliv magie.
Například: "Řekni něco legračního!" Dokonce i kdyby jste se právě dívali na úspěšnou televizní estrádu, dočetli si poslední Prachettovu knížku a odhalili na internetu deset zaručeně vtipných a čerstvých anekdot, všechno se vám to z hlavy okamžitě vykouří.
Stejně spolehlivě působí i slova "Tak si na chvilku sedni a popřemýšlej o tom!" To si okamžitě vybavím školu a písemku z algebry nebo čtvrtletní slohovou práci a unavenou tvář učitele, který od svých svěřenců už nic dobrého nečeká. (str. 317)

**

Smutný spolek.
A strašlivý. (str. 338)

**

Kdoví, třeba se mi podaří naučit ji, že jednoduchých řešení a krátkých cest se máme bát... (str. 361)

**

Tak. To je vše. Líbí se? :)

Ach, málem bych zapomněla! Tohle meme, i když se mi to pojmenování zrovna moc nelíbí, musím připsat Ettelëe. Je to její báječný nápad. x)) Jedním dechem se taky omlouvám, jelikož nedodržuji všechna její pravidla. Ale já meme nikdy neměla moc ráda...

m.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře