Podzimní záplava

17. říjen 2012 | 15.57 |


paik666.deviantart.com

Říjen, všude jasné podzimní barvy, slunce, déšť... a plno knih. Knih, které vážně chci mít doma. Ale peněženka prázdná. A mám tu problém. :D
Přesto můžu snít, ne? A jelikož jsem masochista, hezky jsme si to vypsala pod sebe. :D

**

Co mě nejvíce, ale fakticky nejvíce potěšilo, bylo vydání Nové hlídky. Hlídka od Sergeje Lukjaněnka je moje dlouhotrvající láska a nový díl, když jsem si už myslela, že autor se sérií skončil?

"Tento text vyvolává ve věcech Světla pochybnosti." Noční hlídka

"Tento text vyvolává ve věcech Tmy pochybnosti." Denní hlídka

Proroctví. Proroctví pro celý čarodějný svět. Podaří se je utajit? Uslyší je Jiní anebo všichni lidé? Je vůbec ještě zapotřebí světa Hlídek, Světla, Tmy a čarodějů? Přichází prorok, neiniciovaný desetiletý chlapec, Jiný, Světlý. A přichází také Tygr, stvoření z nočních děsů Williama Blakea. Nikdo ho nezná. Ví se jen, že jde po prorokovi a Inkvizice odmítá pomoci. Bdí ještě někdo jiný nad rovnováhou Světla a Tmy?

**

Co musela potěšit všechny milovníky epické fantasy je také pokračování Kronik Královraha. Konečně máme Strach moudrého muže i v češtině. x))

Pokračování úspěšného románu Jméno větru je v rámci žánru fantasy jednou z nejočekávanějších knih posledních několika let. Ve druhém svazku série stupňující soupeření s vlivným členem šlechty donutí Kvotha opustit Univerzitu a hledat štěstí jinde. Osamocen a bez prostředků cestuje do Vintu, kde se velmi rychle zaplétá do složitých sítí místní dvorské politiky. Ve snaze zavděčit se mocnému šlechtici odkrývá pokus o vraždu, dostává se do sporu s nebezpečným arkanikem a vede skupinu žoldnéřů do divočiny, aby zjistil, kdo přepadává cestující na královské cestě.

Kvothe pátrá po odpovědích, pokouší se odhalit pravdu o tajemných Amyrech, Čandrínech a smrti svých rodičů. Mezitím je zkoušen legendárními ademskými žoldnéři, nucen obhajovat čest své rodiny a setkává se i s mytickou Felurian, okouzlující ženou, které žádný muž neodolá a žádný z nich setkání s ní dosud nepřežil.

.. Pod jejím vedením se dozvídá mnohem víc nejen o ženách, ale také o pravé povaze magie.

Ve Strachu moudrého muže dělá Kvothe první kroky na hrdinské cestě a poznává, jak složitý může být život, když se člověk stane legendou.

**

A další moje láska! Trudi Canavan a její druhý díl Trilogie Zrádkyň. Jednička mě trochu zklamala, tak doufám, že dvojka bude lepší. x))

Napínavý příběh zrady, černé magie, drogami zasažené společnosti, ale i neobvyklé lásky z pera světoznámé spisovatelky Trudi Canavan.

Nejčernější obavy černé čarodějky Soney se naplnily. Lorkina se v Sachace pokusila zabít Zrádkyně z Kaliiny frakce, a i když se ho jiné Zrádkyni podařilo ho zachránit, Sonein syn je teď v tajném horském Útočišti a nikdo neví, zda mu bude ještě někdy dovoleno vrátit se do Kyralie.

Odpadlý čaroděj a vůdce podsvětí Skellin je na útěku a úspěšně se skrývá nejen před Společenstvím čarodějů, ale dokonce i před Zlodějem a Soneiným přítelem z dětství Cerym. Přitom ovšem nezanedbává své nekalé obchody s roetem a nezapomíná ani na své staré nepřátele, takže každým okamžikem hrozí, že se vrátí, aby se mstil a osvobodil svou matku, čarodějku Lorandru uvězněnou ve Vyhlídce.

Sonea ztrácí podporu a pomoc lorda Regina a jeho místo zaujímá Rothenův syn Dorrien, dávný Sonein přítel, pomocník a ctitel. A aby toho nebylo málo, stane se něco strašného... vražda. Vražda čaroděje pomocí černé magie. Je snad v Imardinu další černý mág? Nebo je snad sám Skellin černým mágem? Hrozí městu a zemi vážnější ohrožení?

**

Další je Pád vážky. Na Tchaikovského a jeho Stíy vědoucích jsem přišla docela nedávno, ale přesto jsem si jeho svět stihla zamilovat! Těším se jako malé dítě! x))

 První útok Vos se i za cenu velkých ztrát podařilo odrazit, Impérium se však nevzdává. Vosí císař má smělé plány a rozhodl se podrobit si Nížiny úplně a jednou provždy. Jeho vojáci se nyní roztahují po celé zemi a v ohrožení již není pouze jedno město, ale všechny státy. Došlo na varovná slova šéfa broučí špionáže Stenwolda Makera... nastala válka.

V krvavých bojích se střetne magie prastarých vidoucích ras a moderních strojů ras vědoucích. A až na válečném poli se pozná, kdo je skutečný přítel a kdo zrádce a co všechno je schopná přestát skutečná láska. Národy Nížin jsou nuceny zapomenout na stará příkoří a spojit své síly. Ale je možné, aby Kudlanky bojovaly po boku nenáviděných Pavouků? Stenwoldovi přátelé umírají jeden po druhém, v ohrožení života je i jeho rodina – stárnoucí Brouk se tedy musí vyrovnat nejen se smrtícími útoky Vos, ale i se svým vlastním svědomím...

Ve druhém díle série Stíny vědoucích rozehrává Adrian Tchaikovsky strhující partii o lidské dobyvačnosti, lstivosti a odvaze. Lidé jeho románu nejsou obyčejní – díky prastarému vývoji si nesou různé hmyzí schopnosti a vlastnosti. Agresivní Vosy tedy dovedou ze svých rukou vysílat žihadla, elegantní Vážky mohou létat a záhadní můří lidé vidí výborně ve tmě. Díky tomuto neotřelému nápadu vznikla dobrodružná série, jež si získala tisíce čtenářů po celém světě.

**

A pak Magie krve. Kdo nezná Kate Daniels? Popravdě... zpočátku jsem tuto sérii neměla až tolik ráda. Přišla mi jako další urban fantasy s vlčky v moři dalších. Ale... ale nějak jsem si tu sérii dokázala zamilovat. Šíleně zamilovat. To víte, vemte sarkastickou žoldačku a jeho Chlupaté veličenstvo a nemůžu odolat. :D I když, ty obálky mě mučí. xP

Kate Danielsová se "stará" o paranormální problémy, jež nikdo jiný nechce řešit, zvlášť pokud se týkají společnosti kožoměnců v Atlantě. 

Když ji povolají k prošetření rvačky v Ocelovém oři, baru na hranicích mezi územím kožoměnců a nekromantů, rychle zjišťuje, že se ve městě objevil nový hráč. Starý tisícovky let, a co víc, bojoval v nesčetných válkách po boku jejího otce.

**

Tak. Knih mám samozřejmě ještě dva seznamy, ale chtěla jsem vzít jen novinky. x)) Co vy?

m.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Podzimní záplava jilly 17. 10. 2012 - 19:06
RE: Podzimní záplava chuckyna 21. 10. 2012 - 12:46
RE: Podzimní záplava moira 22. 10. 2012 - 21:02
RE: Podzimní záplava mixx 27. 12. 2012 - 20:49
RE(2x): Podzimní záplava moira 28. 12. 2012 - 19:33
RE(3x): Podzimní záplava mixx 29. 12. 2012 - 03:09
RE(4x): Podzimní záplava moira 04. 06. 2013 - 18:56