Nej za posledních x dnů?

7. říjen 2012 | 11.39 |

Nej za posledních dnů


Něco ze života m.:

Mám dobrý pocit. Nevím, jestli to víte, ale mám panickou hrůzu z berušek. Nevím proč. Prostě ty malé tečkované mrchy nesnáším. Což je vzhledem k tomu, že miluji pavouky, docela komické. Včera byl takový krásný, slunečný den... a co sebou nesl?

Invazi berušek. T_T

Mám ale dobrý pocit. A proč? Poslala jsem na věčnost přes patnáct berušek (i když si nejsem jistá, protože některé ty mrchy byly jako nesmrtelné a musela jsem je zaplácnout několikrát...)! Překonala jsem svůj strach! Aspoň trochu. Co mě ale mírně děsí je, že mí psi ty berušky žerou. Už nikdy si nenechám olíznout tvář. T_T"


Nej...?:

No ale zpět. Nej posledních x dnů? Nejsem si jistá, jak často tohle Nej...? budu dělat, takže raději žádný časový údaj zadávat nebudu. :D A o čemže to je? Když dokopu svůj líný mozek k nějaké činnosti, budu se snažit napsat nejlepší knihy, mangy a komixy, které jsem za poslední dobu četla. Taky nejhorší. Možná taky největší zklamaní? A největší překvapení? Asi podle toho, kolik času budu mít. x)) Tak jop:


Nejlepší kniha: Nejhorší kniha:
Nejlepší kniha, kterou jsem nedávno četla, byla určitě Finální říše Brandona Sandersona. Avšak celkově je celá trilogie Mistborn skvělá. x)) Kniha mě ohromila propracovaností světa, originálním nápadem i skvělými postavami. A samozřejmě perfektním podáním. Určitě doporučuji přečíst. ;))

Pro tenhle bod jsme se musela podívat na své GR, protože si jaksi špatné knihy v hlavě nedržím. Musela jsem hrábnout docela daleko, ale nakonec jsem narazila na knihu Pád. Vážně netuším, proč jsem ji začala číst. o.O Tolik lidí mě varovalo... Kniha mě zklamala jak po dějové stránce, tak co se týče postav. Slátanina, zaláskovaná, bezdějová. I ten nápad byl zpracovaný nešikovně.


Největší překvapení: Největší zklamání:
V první řadě jsem Tchaikovského a jeho Stíny vědoucích ani neznala. Slyšela jsem pár (bolestně málo) dobrých ohlasů, ale vcelku jsem do knihy šla připravená na cokoliv. A byla ohromená! Svět Impéria černé a zlaté byl propracovaný, nápad byl geniální, postavy úžasné. A děj, děj byl taky skvělý. Když se navíc přičte dobrá práce překladatele, který nám předestřel poutavé autorovo psaní, nemám si na co stěžovat. x)) Ono těch zklamání bylo více. Divergence, tak trochu i Jednou nohou v hrobě, Temná horečka... ale co mě zasáhlo asi nejcitelněji byla právě Anita. Narcis v řetězech mě konečně donutil přestat doufat, že se autorka nějak probere a Anita bude stejná, jako na začátku. No jo, postava se vivíjí a je problém padlých, že se jim to nelíbí... 


Jelikož už i tak mám zpoždění jednoho dne, jiné už tu cpát nebudu. 
Žije blaze! 
m.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Nej za posledních x dnů? nel-ly 10. 10. 2012 - 01:26
RE: Nej za posledních x dnů? chuckyna 14. 10. 2012 - 12:06
RE: Nej za posledních x dnů? moira 17. 10. 2012 - 18:33