Němá barikáda - Jan Drda

26. září 2012 | 15.34 |

Němá barikádaNěmá barikáda by Jan Drda
My rating: 3 of 5 stars

Uvažovala jsem nad čtyřkou, ale nakonec jsem zvolila umírněnější formu. Tohle na sbornících tak trochu nenávidím - jsou v nich dílka naprosto geniální vedle textů, které docela dost pokulhávají. A pak se snaž nějak hodnotit. :D

Drda je úžasný spisovatel a jeho Němá barikáda je knížečka, kterou v nejbližší době začnu shánět do své knihovničky. Žasnu, že ji ve své knihovničce vlastně ještě nemám.

Drda dokáže neuvěřitelně krásně psát, a dokáže tím svým krásným vypravěčským stylem napsat i tak odporné scény, až je to prostě děsivé. Nemyslím odporné materiálně, i když to také. Myslím odporně eticky. Nejednou jsem měla chuť křičet. A děkuju všem těm nahoře že jsem šťastné dítko, které nikdy nemuselo zažít nic tak zlého jako je světová válka.

Povídky Drdy jsou krátké a úderné, dokáže několika slovy nastolit tu správnou atmosféru, vykreslit charaktery, vtáhnout vás do příběhu. Alespoň většinou. Povídky jako Zákeřník, Vyšší princip nebo Třetí fronta byla dílka, u kterých jsem na konci žasla. Nesedla mi tuším jen jedna dvě, ale to se také dalo čekat.

Popravdě jsem knihu už jednou četla, ale jen některé povídky. Konečně jsem se dokopala k tomu ji přečíst celou. A jsem ráda. Přestože je Drda políčkem v povinné, nemyslím, že se ji proto máte fest vyhýbat. Je to malá knížečka, ale plná tolika skvělými příběhy, že by jste ji určitě neměli přehlédnout. x)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře