Moje knihovnička popáté

22. září 2012 | 15.23 |

Moje knihovnička

První polička | Druhá, třetí polička | První krabice | Druhá krabice | Třetí krabice

...a naposled. Aspoň v této podobě. x))

Moje knihovnička popáté

Tak jop, poslední krabice.

Mám tu svého milovaného Lukjaněnka! Znáte ho? V zájmu vašeho zdraví doufám že ano, sice od Sergeje Lukjaněnka mám jen jeho sérii Hlídka, přesto jsem na ni hrdá. Je to úžasný, promyšlený příběh, nějak dokázal způsobit, že náhle miluju Rusko a celkově... no prostě je to úžasný příběh. :D Noční hlídka, Denní hlídka, Šerá hlídka a Poslední hlídka. Potom román Vladimíra Vasiljeva Temná hlídka, která do série Hlídka teoreticky patří, ale nemyslím si, že je Vasiljev tak skvělý a brilantní autor, jako Lukjaněnko. x)) A někde jsem zaslechla ptáčky cvrlikat, že výjde nový díl Hlídky, Nová hlídka, tak jsem zvědavá. x)) A o čem že to vlastně Hlídka je?
Svět není jen svět. Ve světě existují Jiní, lidé, kteří se dokáží dostat do šera, světa v našem světě. A když v šeru jsou, dokážou pak neuvěřitelný kousky, vedle kterých i Houdini vypadá jako amatér. Ano, dalo by se říct, že jsou jako čarodějové. Ale v tomto příběhu je toho více. Tento svět, tak promyšlený, doslova brilantní, rozehrává hry, které nemůžete nesledovat. 
Lukjaněnko vzal náměty, které každý zná, a přetvořil je v něco úplně jiného, originálnost jeho povídek, protože jeho knihy jsou vždy sbírkou tří nebo čtyř povídek, které na sebe chronologicky navazují, je dechberoucí, nenudíte se ani chvilku, protože až do samotného konce často netušíte, co se děje a až sám autor vám musí říct, co jste si to vlastně přečetli. Právě toto na Lukjaněnkovi miluji nejvíce, že naprosto netuším, co se bude dít dál a jak to skončí. A když už to končí, zdá se, že prohrávají všichni. Když opomenu tohle, musím vynachválit i práci překladatele, protože Libor Dvořák se s Lukjaněnkem doslova sžil a právě díky němu jsou Hlídka a všechny jeho další dílka tak úžasné. x))
Hu, tak, Lukjaněnko je za náma. Koukejte mazat do knihkupectví, pokud ho neznáte, jinak mi sem už nelezte. :D

Tak, Narnie, no.... Narnie.

:D Co k tomu říct? Napsal C. S. Lewis, klasická fantasy pohádka. Tu máte recenziZpěv draků. Jedna čistě česká fantasy o dracích, kterou mám strašně ráda. Nejsem si jistá, jestli to vyšlo před nebo po Odkazu dračích jezdců (chápejte, pokud autorka byla před nebo se jen vezla po vlně dračího nadšení. x)), ale každopádně je to pěkný příběh, propracovaný, skvělý, když nemáte do čeho píchnout a máte chuť se na chvíli ztratit v jiných světech. x)) Zjizvená noc. Miluju tu obálku. Je nádherná. Celkově je série Moderní díla fantasy ze stáje Laser-books velmi dobře propracovaná. x)) A ten příběh... nemám slov. Andělé zas trochu jinak. Teda o hodně jinak. x)) Čaroděj půlnoci, od dalšího ruského autora, Dmitrije Jemce, je takový pěkný příběh pro mládež, zase tu máme andělíčky a zase trochu jinak. :D Strašně mě mrzí, že Epocha nevydá další díly, nu, co se dá dělat. Pod kočičími hlavami je sborník povídek, koupila jsem si ho (překvapivě) jen kvůli Neomillnerové, ale i ostatní povídky jsou dobré. x)) A ta obálka - nice. x)) 

Dívka dvou světů je další knížka z nedovydané série, což je škoda, protože je tu další skvělý nápad. Ehm, měla jsem ji strašně ráda jako mladší a, nu, není to špatný příběh. x)) Ranní červánky. Tahle kniha mě stála dost nervů. Byla jsem v Paláci knih v Praze a brousila tam po tom skvělém obřím knihkupectví, ve kterém bych ze všeho nejraději umřela. A uviděla Ranní červánky. Nakonec jsme usoudila, že si raději koupím knihy do svých nedokončených sérií. Strašně jsem toho potom litovala a užírala se! Když se mi nakonec naskytla šance, kdy si knihu Ranní červánky koupit, už jsem neváhala. Není to špatný příběh, tak strašně moc jsem ji vlastně chtěla jen pro recenzi Cukýny na Dětech noci, přesto... no, nestěžuju si, že ji mám doma. Další kniha s nádhernou obálkou. x))

Romeo a Julie, manga nesmrtelného příběhu mistra Shakespeara přeneseného do současnosti. A Padlý měsíc. Tahle manga mě facinovala ani nevím proč. Měla jsem své období, kdy jsem ujížděla na yaoi, takže jsem tuhle mangu mít musela. No tak ji mám. :D Jen pár příběhu, které končí ještě dříve, než se doopravdy začtete, přesto v sobě každý nápad má něco zvláštního, nakonec jsem ráda, že knížku doma mám. Třetí a poslední manga, kterou vlastním, jsou Upíří polibky. Kdysi dávno jsem si to koupila a, no, mám to doma. Nejsem z toho odvázaná, na druhou stranu kresby Alexandra jsou tak cuuuute. x))

Kniha Bohové zkázy je zase jedna fantasy, kterou mi přinesl strýček, který mě viděl poprvé v životě a nevěděl, že čtu kromě toho, že čtu fantasy. Kousek vedle, ale snaha se taky cení. :D Bohužel jsem knihu dodneška nepřečetla. Ani nevím proč... o.O Zlodějka. Dostala jsem se s maměnkou do knihkupectví a byla zklamaná výběrem. Chtěla jsem si koupit něco jiného, ale zase tu byl jeden výpad proti pohanům, obracení na správnou stranu Síly. :D Zlodějka je historick román z Anglie. Je to skvělá kniha, když se začtete. Jedna z mála non-fantasy knih, kterou vlastním a mám doopravdy ráda. x))

Hej, pod Zjizvenou nocí a Zpěvem draků jsou ještě dvě série. Uhodnete jaké?

No, nebudu vás napínat.

Je to Vampýrská akademie (chybí mi šestka). VA mám ráda, je to fajn příběh, jen už ho nežeru tolik kdysi. Ani nevím proč.

A poslední série, ach zabijte mě, jsou čtyři díly Školy noci. Zdá se mi jako rouhání, když mám něco takového v knihovničce. Ale co se dá dělat?

Toť zatím vše. :)) Příští série knihovniček začne možná už příští týden. Ale jen možná. Možná spíše sepíšu seznam knih, které bych si chtěla pořídit, ale vážně hodně. :D

The end. m.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Moje knihovnička popáté mixx 22. 09. 2012 - 18:27
RE: Moje knihovnička popáté kristen 22. 09. 2012 - 22:09
RE: Moje knihovnička popáté moira 23. 09. 2012 - 19:26