Drakie - Sophie Jordan

20. září 2012 | 16.18 |

Drakie (Firelight, #1)Drakie by Sophie Jordan
My rating: 3 of 5 stars

Knihu jsem si odpoledne přinesla domů a zdrceně se podívala na komínek povinné četby na stole. Bohužel na tuto knihy visí už tři rezervace, tak jsem se do ní pustila. Na druhou stranu to probudilo mou zvědavost. Tolik lidí by si snad nechtělo přečíst špatnou knihu, ne?

Drakie není špatná kniha. Když to vezmeme z úplné podstaty, je postavená na velmi dobrém nápadu a i promyšlenost jí tolik nechybí. Jop, jednu pět věcí by to chtělo ještě rozpracovat, ale četla jsem i horší knihy. Na druhou stranu i knihy s obyčejnějšími nápady, které mě zaujaly více a to jen proto, že autoři dokázali s materiálem lépe pracovat.

Drakie nám předestře příběh Jacindy Jonesové, dívky, která se jako člověk narodila, jako člověk vypadala, ale jednoho dne se díky svým genům proměnila v drakii. Bájného potomka draků, človíčka v lidské kůži, který, když se namixují správné emoce, obroste šupinami.

Jacinda se ve své vesnici, ve svém klanu, cítí svazována a po jednom incidentu, za který si Jacinda v podstatě mohla sama, její matka usoudí, že už není v klanu pro její dceru bezpečno. A co udělá?
Rozhodne se své dvě dcery, z níchž ale drakií byla jen Jacinda, odvést pryč.

Zde náš příběh začíná. Začátek knihy nebyl špatný, vedl děj docela dobře. Ale pak se objevil narušitel. A já věděla, že už to půjde z kopce.
Jen aby jsme se dobře chápali - z kopce to půjde pro mě - milovnici vnitřností a masakrů. Kdo v knize hledá zaláskovanost, bude spokojen.

Charaktery jsou nápadité, dá se říct, že i pestré, ale autorka je nedokázala plně vykreslit. Chovaly se buď předvídavě nebo mi místy úplně chyběla logika, která by chování nějak vysvětlovala. Ale celkově byly postavy tou lepší půlkou knihy.

Styl psaní autorky byl takový lehký, kniha se četla v podstatě sama. S popisy se sice Jordan nijak nepřetrhla, ale alespoň se kniha četla rychle. A za nápad už jsem velké plus dala. Autorka opravdu měla na čem stavět.

Co mi chybělo byl pořádný děj. Přestože to byly příjemně zabité čtyři hodiny a bavila jsem se, v hlavě mi po téhle knize po týdnu neuvízne ani jméno hlavní hrdinky. Možná ten nápad.

Kniha není špatná, nápad byl opravdu originální a některé scény se Jordan vydařily. Avšak pokulhávající děj knihu srazil do průměru. Jako odpočinková četba a kniha pro milovníky fantasy a draků je to fajn, stejně tak pro lidičky, kteří s fantasy začínají. Ale náročnější čtenáři si tam pravděpodobně to svý nenajdou.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.45 (11x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Drakie - Sophie Jordan mixx 22. 09. 2012 - 19:46
RE(2x): Drakie - Sophie Jordan moira 23. 09. 2012 - 19:27
RE: Drakie - Sophie Jordan destel 24. 09. 2012 - 12:27
RE(2x): Drakie - Sophie Jordan moira 04. 06. 2013 - 21:00