Moje knihovnička počtvrté

15. září 2012 | 11.35 |

Moje knihovnička

První polička | Druhá, třetí polička | První krabice | Druhá krabice | Třetí krabice

Stydím se, že to musím přiznat, ale za celý týden jsem nepřečetla ani jednu knihu. Bylo toho prostě hodně. Takže jsem se uchýlila ke krajní možnosti - další díl knihovničky. :D Krabice II. a její tajemství, bavte se. x))

Knihovnička počtvrté

Tady už to bude trochu složitější. Když jsem to fotila, jaksi mi nedošlo, že by jste možná chtěli vidět i knihy pod knihami, a jelikož už mám knihy úplně jinak poskládané, k dispozici mám jen tento obrázek. I'm sorry!

Vůbec netuším, od čeho začít, tak to vezměme od těch největších. :D

Odkaz dračích jezdců, nebo-li chlapec s modrým šutrem z kterého se vylíhne drak. :D Kdysi dávno, bude to tak tisíc let zpátky, jsem jednou v knihkupectví zahlédla takovou obří červenou knihu s pěkným drakem na obálce. Byla jsme tehdy ještě naivní, v oblasti fantasy dost neznalá, vlastně jsem nevěděla o fantasy pomalu ani čárku. A tak si sympatickou knihu s názvem Eldest koupila. Jakmile jsem ji přečetla, tahala jsem tu bichli všude sebou. Vážně, měla jsme tašku velkou akorát na ni. :D Poté jsem si pár měsíců počkala na Brisingr, byla čím dál nadšenější a nakonec nedočkavě čekala na Inheritance. A cože Eragon? Pravda, toho jsem dostala na Vánoce o hodně později než Brisingr. Přečetla jsem prakticky celý příběh bez začátku. :D
Ale zpět, moje reakce na Eldest? Byla jsem nadšená!
ODJ mám ráda, je to příběh ze začátků mé lásky k fantastice a je to prostě taková miloučká pohádka. Vlastním všechny díly tetralogie (kdyby měl někdo zájem, mám dokonce recenzi na Inheritance) a i když už se k příběhu nevracím tak často jako kdysi, je ale hezké mít knihy po ruce. Nemluvě o tom, jak skvěle v té knihovničce vypadají. x))

Tam vecpané po obou stranách jsou knihy od Neomillnerové, trilogie (aspoň myslím) Písně čarodějky. Nakažení a

html">Hon na lišku.
Nakažení byla jedna z prvních knih, které jsem od Neomi četla, a zamilovala jsem si ji. Vtipná, plná akce, s pořádným dějem i úžasnými postavami. Pamatuju, jak jsem tehdy nedočkavě čekala na Hon na lišku, kterého jsem se dočkala až za tři roky. Což není zas tolik, když se podíváme na našeho milovanáho G. R.R. Martina. 
Hon na lišku mě překvapil - a ne tak úplně v dobrém. Na knize šlo dobře vidět, jak se psaní Neomi změnilo, nebo možná jen autorka nechala vyrůst tu ztřeštěnou čarodějničku Moire, každopádně jsem se dočkala příběhu úplně jného, než který jsem čekala. Ale jsem ráda, že knihu má doma. Když tak o ní píšu, mám chuť si ji znovu přečíst. x))

Nahoře a dole jsou dva díly Kushiela - Kushielova střela a Kushielova vyvolená. Přiznám se - na knihách miluju jejich obálky. To hlavně proto jsem si knihu (tehdy jen Kuchielovu střelu) nechala koupit k Vánocům. Není to špatný příběh, je to nový svět s novou, velmi dobře propracovanou kulturou, je to příběh, který sám sobě zvolil pomalé, líné tempo vyprávění. A přesto je svým způsobem strhující. Má neuvěřitelně propracované charaktery, které si držím v hlavě ještě dneska, minimálně rok po přečtení. Bez mučení se také přiznám k tomu, že dvojku jsem ještě nečetla. Chci si znovu přečíst jedničku, protože potřebuju návaznost ze Střely, která je složitá, a prostě na to nemám čas. A chybí mi třetí díl, který snad dostanu pod stromeček tento rok. x))

A moje milovaná Canavan! Na fotce mám zveřejněné jen dvě její trilogie - a to Trilogii o černém mágovi a Trilogii Věk pěti. Osobně si myslím, že Věk pěti je lepší, než Černý mág, ale taky vím, že to je tak trochu subjektivní názor. To ale nic nemění na faktu, že je Canavan úžasná spisovatelka, ke které jsem se sice dostala jen náhodou, ale jsem za to ohromně vděčná!
Všechny knihy trilogií jsou takové malé cihličky, bichle plné úžasných stran příběhů. Charaktery se mi líbí, děj taky, ta promyšlenost...
Jen ty obálky mě mrzí, Canavan by si zasloužila lepší. Proto je dobře, že ji Zoner press pevnou vazbu a úžasné covery dopřál. x))
Na trilogii Černého mága potom navazuje další trilogie, Trilogie zrádkyň, ze které už vyšel první díl. Osobně si myslím, že Canavan v tomto případě jen dojížděla na tom, co tak úžasně předestřela v Černém mágovi. Ale je to jen první díl, koneckonců první díl Černého mága jsem taky hodnotila jako čistě průměrou knihu a jak teď tu sérii miluju!
(Dokonce tak, že jsem napsala FF Na dně propasti. Chce si někdo přečíst? x))

Trilogie černých drahokamů. Čistě teorieticky to trilogie není, autorka v aj napsala šest dalších dílů, ale tuším, že Triton se další díly vydat nechystá. Mám tu sérii strašně ráda, je to taková moje guilty pleasure, iracionání láska. Miluju svět, který si Bishopová vystavěla, miluju postavy, miluju celý příběh Jeanelle (i když tu osobně zas tolik ráda nemám. :D). Dcera čisté krve, Dědička stínů a Královna temnoty. Tyhle tři knížky si můžu hrdě vystavovat ve své knihovničce a docela často se k nim vracím. Když ony v nich jsou úžasný postavy! (Sexy postavy, že jo, Daemone? :D)
K sérii jsem se dostala zase náhodou, viděla jsem Dceru čisté krve s dvacetiprocentní slevou kvůli drobnému defektu a když už to tak bylo, proč nekoupit? :)) Když jsem navíc zrovna nenašla nic, co bych si chtěla z knihkupectví odnést? Ke druhému dílu jsem se dlouho nedostala, a ani netuším proč (mezi námi děvčaty - druhý díl stejně není moc povedený), a Královna temnoty příběh prostě uzavřela. Vím to /ty nedostatky myslím/. A přesto tu trilogii miluju. x))

A nakonec poslední dvě knihy, Holky nepláčou, což je takový normální reálný příběh o zklamané lásce. Knihu jsem dostala na Vánoce od vzdálenějších příbuzných, kteří nevěděli, co přesně čtu, i když si zjístili, že čtení miluju. x)) A nakonec S láskou k vlasti nejdál dojdeš od Johannese M. Simmela. Tohle byl pokus maminky obrátit mě na "normální čtivo". Trošku nešikovně, když se o to pokoušela příběhem z období rozdělení Berlína (studená válka, tuším, nebo po ní), přesto tu knihu mám ráda.

Ták, dnes vše. Docela jsem se rozepsala jak koukám, přikořenila jsem to docela dost osobními perličkami. Doufám, že to oceníte. :D

Kritizujte, radujte se a žijte v míru!
m.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Moje knihovnička počtvrté pajenka®svetu.cz 15. 09. 2012 - 11:48
RE: Moje knihovnička počtvrté kristen 15. 09. 2012 - 14:20
RE: Moje knihovnička počtvrté polgara 16. 09. 2012 - 13:31
RE: Moje knihovnička počtvrté lenadonan 20. 09. 2012 - 13:19