Moje knihovnička potřetí

1. září 2012 | 12.00 |

Moje knihovnička

První polička | Druhá, třetí polička | První krabice | Druhá krabice | Třetí krabice

Trestuhodně zanedbávám blog. Ale jaksi se mi nechce otevírat žadný nový projekt (čtěte: k nějakému se připojit, na vymýšlení něčeho vlastného jsem příliš, hm, no přiznejme si to, líná. :D). Tak pokračuju v knihovničce, která už půl roku vypadá úplně jinak, ale já to chci dodělat takhle a až potom vás ohromit miláškem, kterým se můžu chlubit teď. :D A přišla na řadu Krabice I.. 

Knihovnička potřetí

Jako obvykle je kvalita fotky prvotřídní, takže to raději nekomentujme, ano? :D

Lila Black: Zachovej klid. Pamatuju, že mě zaujala jak obálka, tak anotace. Není to vůbec špatná kniha, vlastně se až divím, že jsem o ní od nikoho skoro vůbec neslyšela. Je svým způsobem originální a ráda si jednou za čas pročítám oblíbené pasáže. Neomi zatím přeskočím, takže tam mám Kočičí holku. Thomase Brezinu jsem jako mladší úplně zbožňovala, Princezna Viktorie, Dotek anděla apod. Ale vlastním jen tu Kočičí holku, což je takový sympatický příběh pro dospívající holky. Pokračování jsme si bohužel nepořídila.
Volný pád. Sérii Podzemí jsem četla asi do třetího dílu, pak mě to pustilo. Je to zajímavý příběh, který za ten čas stojí, ale mít sérii doma nemusím. Tohle byl nečekaný dárek od maminky. Ihned poté, co jsem knihu vážně a radostně zároveň převzala, jsem pak nenápadně naznačila, ať mi příště mamča pro jistotu zavolá.
No, a doopravdy se už raději ptá. :D
A Mrtvá čarodějka přichází. Tahle kniha je pro mě hodně důležitá, protože je to první recenzák od Fantom printu, který jsem dostala. Začátek série není tak osilnivý, ale určitě se do Rachel Morganové pusťte, pokud máte rádi urban fantasy typu Mercy a Anity. Rachel se do klubu taky hodí, zase svá, zase jiná. x))

Od Neomilnerové se můžu pochlubit Žárem krve, Psí zimou a Zaklínačkou Lotou, které patří do série o Lotě. Je to ztřeštěná, impulzivní zaklínačka, která žije ve svém špinavém a drsném světě.

Je svá, jako všechny hrdinky Neomillnerové, a já ji mám prostě ráda. I když někdy mám raději jistého plavovlasého zaklínače. Torge je prostě miláček. :D
Sladká jak krev a Doušek věčnosti jsou zatím jediné knihy, které mám ze série Tina Salo. Jsem ráda, že jsem sérii začala sbírat až poté, co otěže převzalo nakladatelství Brokilon, nové obálky se mi líbí více, než ty původní. A jak se znám, kdybych ty původní měla, nedokázala bych je vyměnit, i kdyby byly sebešerednější. :D (Ne že by původní obálky nehezké byly. x)) Tina Salo je poloviční upírka. A knihy o ní jsou pravá upířina, žádná napodobenina pana Třpytím se. Doporučuju každému, kdo neomdlévá při troše krve, sprostých slovech a trochu drsnějšímu stylu psaní. No prostě při Petře Neomillnerové. x))

Následuje Démonský cyklus, ze kterého mám knihy Tetovaný a Pouštní kopí. Tetovaného mám doma už dlouho a nesnáším nesesbírané série, proto nejspíše budu svědomitě kupovat díl za dílem, jak budou vycházet. x)) Přeci jen - je to dobrý příběh, svým způsobem originální, určitě za přečtení stojí. Jen ve světle mé stále zhoršující se finanční situace trošku lituju, že jsem si nekoupila něco jiného. xP

Mercedes Thompson. Tohle je vlkodlačí klasika kdo by Mercy neznal (a neměl rád)? :)) Prozradím, že sbírání je úspěšné a dneska už se můžu chlubit kompletní šestidílnou sérií. Je na ni krááásný pohled. :D

A nakonec Hunger games. Nejsem si jistá, jestli je to první dystopie, kterou jsem četla, každopádně je první, kterou jsem měla doma. Nejvíce mě baví, jak je každá kniha jinak vysoká. Nejprve mě to iritovalo, v tomhle jsem děsně prudérní, ale ono to vlastě vypadá i roztomile. Uvažovala jsem, že se téhle tříbarevné trilogie zbavím a koupím si knihu, ve které jsou všechny tři díly (jako jsem udělala u Narnie - kompletu), ale Hunger games komplet (či jak tomu mám říkat), mi přijde nějaká, hm, divná. Jasně, přední strana, ta promněnlivá, je nádherná, celkově to vypadá dost hezky, ale jaksi mi nesedí zpracování. Tak zůstanu u trojlístku. x))

Tak. Krabice I. je za námi. Nějaký komentář? :)) 
m.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Moje knihovnička potřetí lexí 01. 09. 2012 - 12:06
RE: Moje knihovnička potřetí polgara 01. 09. 2012 - 13:04
RE: Moje knihovnička potřetí lenadonan 01. 09. 2012 - 13:50
RE: Moje knihovnička potřetí moira 15. 09. 2012 - 12:41