Smolné povětří - Rachel Caine

14. duben 2012 | 12.20 |

Smolné povětří (Správci počasí, #1)Smolné povětří by Rachel Caine
My rating: 5 of 5 stars

Není to čistých pět, přesto...
Přesto tuhle knihu zbožňuji! Jak to, že jsem ji doteď nečetla?!

Kniha mě chytila hned od začátku a nepustila mě až do konce. (Což se mi děje zatraceně málo.. xP) Nápad je originální a špičkově zpracovaný. Správci mě nadchli, jelikož přesně tohle je typ témat, které miluju. Proč jen více autorů nepíše podobně dobře?

Dostáváme se do světa, kdy lidstvo od záhuby chrání jen Správci. Správci počasí, země, ohně... Protože Matička příroda je zatracená mrcha, která by nás s největší radostí pozabíjela. Vypálila, spálila, utopila či rozdrtila. A Správce nenávidí ještě více. Smekám nad promyšleností, kterou autorka vložila do popsání Správců počasí. Nice.
Kniha oplývá tolika originálními nápady, je tak nápaditá a plná fantazie... Nechápu. Vážně nechápu, jak to autorka dokázala, ale ve Smolném povětří se píše o věcech, které jsem snad ještě nikde nečetla. Smekám.

Styl Caineové mi sedl, vážně mě bavil a četlo se mi strašně dobře. Postavy mě bavily, byly dobře podané, hlavní hrdinka vtipná a v pohodě, celkem i originální. Vedlejší postavy jsou ještě zajímavější a některé až tajemné...
Žádné trojúhelníkování, na druhou stranu zajímavé retrospektivní výlety do hrdinčiny minulosti. A děj... děj vážně stojí za to!! :)) Za celou dobu jsem se nenudila snad ani jednou, což je výkon, a ke konci jsem četla tak hltavě, že jsem pravděpodobně jen přelétala očima přes řádky jen abych věděla, jak to sakra skončí.
V ději byly zvraty, které jsem nečekala, byly tam okamžiky překvapení, bylo tam namixováno vše, co by v dobré fantasy knize mělo být a to ještě ve vyhovujícím poměru. A konec..

Pravda, konec nebyl tak bezvadný, jak bych na knihu řekla, přesto byl dost dobrý. Jsem z této knihy nadšená a sháním druhý díl. Jen... kniha končí celkem jako uzavřený celek. Nevím o čem bude další díl. V ději se stal převrat, který mi rozbil všechny mé malované zámky a já ani zdaleka netuším, o čem by další díl měl být. Což se mi nestává moc často, vlastně bych ty případy spočítala na prstech jedné ruky.

Knihu doporučuju každému maniakovi do fantasy, která oplývá akcí, zvraty, dobrými postavami a kdo má rád kouzla. Vážně jsem ještě nečetla nic podobného a to si o sobě troufám tvrdit, že trochu toho z fantasy písečku už načteného mám. :)) Tahle kniha vážně stojí za to, nenechte si ji ujít. x))

PS: knihu jsem četla okolo šesti hodin. Nemá zas tolik stran, na druhou stranu jsem četla až do dvou do rána, kdy jsem byla k smrti vyčerpaná,a le musela vědět, jak to dopadne. Tak. Toto by vás mělo potřebně nakopnout. :D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Smolné povětří - Rachel Caine chuckyna 14. 04. 2012 - 15:50
RE: Smolné povětří - Rachel Caine evangelion 17. 04. 2012 - 16:00