Moje knihovnička poprvé

9. květen 2012 | 19.22 |

Moje knihovnička

První polička | Druhá, třetí polička | První krabice | Druhá krabice | Třetí krabice

Tak. Je to tu. Zveřejním moje tajemství, můj poklad, moji svatyni. Za tento nápad vděčím samozřejmě mé Múze, ale inspiroval mě i jeden článeček u Abyss. To kvůli ní jsem se rozhoupala. x)) 

Cíl? Jednoduchý, popsání a zveřejnění mé knihovničky. A po nějaké době, třeba po prázdninách, pak přidám další várku se změnami. :)

**

Pro vysvětlení - moje knihovnička je tak "rozsáhlá", že se mi do mých tří mini-poliček (i když jsou tří-úrovňové :D) nevejde, proto přes polovinu svých knížek mám v krabicích.
(Které příjdou na řadu později)
(A sakra těžce se sundávají ze skříně dolů. T_T)

**

Dnes začneme první poličkou. :)

knih1a

Většinou na ní mám své nejmilejší knihy. Důvod? Je to dost vysoko z dosahu mé drahé sestřičky, která by mi tam veleráda přidala nějaké ty ilustrace. Vždyť bez nich je kniha tak nudná! A samozřejmě se k nim jednoduše dostanu.

Vidět můžete trilogii Milénium. Doporučuji všemi dvaceti. Je to úžasné detektivní dílko a Lisbeth Salanderová, jedna z hlavních postav, je perfektní charakter, který jsem si zamilovala. Knihy se obtížněji čtou, ale ten zážitek vážně stojí za to. :))

Vedle je Nejlepší den pro umírání od Vladimíra Šlechty. Snad až na první povídku jsem se pořád musela smát. Perfektní kniha. ;))

Dům u vycházejícího slunce je první a zatím jediná cena, kterou jsem kdy vyhrála na internetu. Za tuto knihu (s opravdu nádhernou obálkou) můžu poděkovat serveru deti-noci.cz. Jsem za ni ráda, protože to je fajn čtení, v poslední době se mi zdá jiná a osvěžující. x))

A pak dvě knihy od Petry Neomillnerové (má srdeční záležitost). Dítě skály je temná kniha, krutá a nedoporučuji nikomu, kdo touží po princích na bílém koni a kladném hlavním hrdinovi. Je strašně málo knih, kde je v hlavní roli "záporák" a k tomu ještě ženská. A dobrý příběh? Neomillnerová mi touto knihou, která je dost jiná dokonce i na ni, udělala radost. :)
(Sakra, mám nutkání po ní po dlouhé době zase sáhnout.

:D Musím poslat tatínkovi vděčnou sms, že nedělal drahoty a jako tehdy ještě malé holce mi ji koupil. x))
A Vlastní krev, pro změnu první kniha, kterou jsem si objednala přes internet. :D A taky první kniha od Neomillnerové. Je to sbírka povídek a začátek mé posedlosti Neomillnerovou. :)) Až výjde její nová sbírka povídek, koupím si ji a hrdě ji dám hned vedle Vlastní. No a co, že budu mít dvě skoro stejné knihy? Na Vlastní krev nedám dopustit. x))

knih1b

A za první řadou mám další.
Vidět můžete, co jsem sehnala z Anity Blakeové (chybí Krvavé koleno a 8+). Nevím, zda sérii budu dokupovat, jelikož... no, nový design knih není špatný, ale já už si na ten bílý zvykla.
(Jo, jsem sentimentální.. x))
Samozřejmě jsem ráda, že je v pevné vazbě, ale... Jednoduše ne, asi už nebudu dokupovat. Ale koketuji s myšlenkou, že bych si sérii koupila v aj. Držte mi palce, ať se jednou odhodlám. Anita Blake je Lovkyně upírů a hodně ovlivnila můj pohled na upíry a podobnou havěť. Dost mi připomíná Tinu Salo od Neomillnerové a obě jsou mé oblíbené série. x))

A vedle je pak série Noční běžci. Napsala ji autorka Lynn Flewelling, která má na svědomí jedny z prvních fantasy knih, které jsem četla, ale kupodivu jsem se k její prvotině dostala až nedávno. Příběh Aleka a Seregila je úžasný, pravá fantasy a oba dva jsou jednoduše miláčci. x)) Doporučuji každému, koho baví klasická fantasy. ;))

knih1c

A poslední řada. x))

Jelikož umíte číst, určitě si všimnete, že i další trilogie je od Flewelling. Právě tato série byla jedna mezi prvními, které jsem ve fantasy kabátku četla. Hrdě nese vznešený název Tamír Veliká (na logiku se neptejte, smysl to bude dávat až později). Princ Tobin mi přirostl k srdci a svět Královen válečnic zformoval mé nároky na slušnou fantasy. :D Není tak dobrá jako Běžci, ale patří do stejného světa, chronologicky je dokonce před ní. Pokud máte rádi čaroděje a chuť na epickou fantasy, směle do ní. ;)

A nakonec série Vznešení mrtví. Tato série mi zkrátila život o minimáně dva roky! :D Jako první se mi do rukou dostala Sestra mrtvého, třetí díl, kterýmě zaujal názvem. Poté jsem se dlouho k sérii nevrátila, i když se stala jednou z mých oblíbenějších knih.  Nakonec jsem knihy 4+ pomalu posbírala, jak vycházely, ale k prvním dvěma dílům jsem se dlouho nemohla dostat, pokaždé mi unikaly. Jednou dokonce o úplný malilinký kousíček! Pamatuji si na chvíli, kdy mi nějaký kluk vzal poslední výtisk přímo před nosem (dodnes si nepřestanu vyčítat, že jsem se nejprve podívala po něčem jiném.. T_T). Ale nakonec jsem sérii úspěšně posbírala a tramtaradá: Je celá.
V edičním plánu nakladatelstvá Fantom printjsem zahlédla jmého manželské dvojice a jsem zvědavá, co vydají. Tato upíří série totiž dobyla mé srdíčko o dva roky dříve, než nějaká Twilight sága a kvalitou Magieře a Leesilovi Bella se "jsem-tajemný-a-třpytím-se" nesahá ani po kotníky. Pokud rádi fantasy zasazené do středověku a nevadí vám trocha krve, doporučuji. :))

**

Tak, to by bylo k první poličce všechno.
Jak se vám líbí?
Znáte tyto série?  
Co si o nich myslíte?
Sem s názory, budu jen ráda! x))

Vaše ztřeštěná m. x))

PS:  za kvalitu fotek nemůžu já. Vážně ne! Ten malý zmetek prostě nechtěl fotit tak, jako jsem si to představovala já a ač se ta moderní vychytávka tváří jako strašná moderní vymoženost, normální fotku prostě nevytvoří. Takže, fotečky, za kvalitu si stěžujte foťáku, já jen zmáčkla knoflík! To foťáček fotil křivě, já jej jen držela. :DD

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Moje knihovnička poprvé lenadonan 09. 05. 2012 - 22:10
RE: Moje knihovnička poprvé kat 10. 05. 2012 - 14:54
RE: Moje knihovnička poprvé kristen 10. 05. 2012 - 20:34
RE: Moje knihovnička poprvé mixx 27. 05. 2012 - 18:48