Magie spaluje - Ilona Andrews

11. únor 2012 | 16.25 |

Magic Burns (Kate Daniels, #2)Magic Burns by Ilona Andrews
My rating: 4 of 5 stars

Stydím se to přiznat, ale první díl si skoro vůbec nepamatuju, takže nemám s čím porovnávat. Nějak se s tím vyrovnejte!! :D

Kniha je napsaná dobrým stylem, který se rychle čte, nijak nezatěžuje a umožňuje nám si příběh prostě užívat. A účel to splnilo. Bavila jsem se, moc jsem nad tím nepřemýšlela a přečetla jsem to vcelku rychle. :)

Postavy jsou úžasné. Dobře popsané, dobře zpracované. Obzvláště mě zaujalo, jak lidsky se Kate, hlavní hrdinka, chovala. Někteří spisovatelé tento aspekt lidské stránky hrubě podceňují. Díky Kate a jejímu charakteru se takřka celá kniha nese v zábavném, vtipném duchu, některé její hlášky a situace mě jednoduše dostávaly do kolen. :D A stejně tak jsem si užívala vztah Kate a Jejího chlupatého Veličenstva. Vůdce vlkodlaků Currana. Užívala? Slabé slovo. :D
(Zajímalo by mě, kdo by vyhrál, kdyby se ti dva do sebe pustili. x))

Kniha má děj! Nevím proč, ale žádnou slušnou zápletku jsem v knize nečekala (já vím, vím, to jsou ty hnusné škaredé předsudky..), proto je to pro mě vítaný bonus. Celkově je boj, romantika a popis dobře vyrovnaně namixovaný tak, že mi to prostě vyhovuje.

Když to shrnu - kulisy i děj mě bavily. Vlastně by se dalo říct, že i nadchly. Kate jsem si oblíbila, byla dobře propracovaná s minulostí i budoucností a charakterem, kniha se četla dobře. Když to tak sepíšu, je vážně divné, že knize nedám těch hvězdiček pět. Ale něco tomu chybí. Jsem hodně překvapená, ale ne šíleně nadšená. Přesto je to skvělá kniha, kterou můžu všem milovníkům tohoto žánru jenom doporučit. :))

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře