Nenasytná - Meg Cabot

5. listopad 2011 | 17.18 |

NenasytnáNenasytná by Meg Cabot
My rating: 3 of 5 stars

Nápad byl zajímavý. Žena, která vidí, kdy umřete. To navnadí. Celkem se mi i líbila postava Míny. Dokud se neobjevil Lucien, temný princ na černém koni. Lucien jako postava se mi líbil. Byl celkem dobře popsaný.

Ale dohromady? Lucien se začal chovat jako zamilovaný blb. (Trochu to zachraňovalo jeho majetnické chování, které ho ze zamilovaného přitroublého blázna dělalo alespoň nebezpečného přitroublého blázna). A Mínino chování? Možná to tak je (JE to tak), možná lidé od základů mění své priority a chování, když se zamilují. Ale z chování Míny a Luciena mi trnuly zuby. Je to strašné klišé. Tak jsem doufala, že taková kniha nebude. No nic.

Asi bych knize nedala příliš lichotivé hodnocení, nebýt "upíří války", která to tak trochu zachránila. Usekněte někomu hlavu (v tomto případě jej spalte na popel) a hned mi to vylepší pohled na knihu. Pobavilo mě taky, jak si autorka vyložila Draculu a jak popsala Lucienův výbuch vzteku. Hezká vložka. Je to sice praštěné a tak trochu šílené, ale po ohraném klišé spásná originální myšlenka. :)

Ještě musím napsat to, jak si Cabotová libuje v popisování dramatických "cool" situacích. (Například příchod knížete, kdy větrem zhasil a pak zapálil svíčky nebo když vyhrožoval a na doplnění slov upustil sklenici s vínem, která se rozbila a udělala velkou krvavou skvrnu.) Nevím, jestli mě to pobavilo, nebo jen ohromilo.. x))

Mám to shrnout? Až na mimořádná místa mě kniha nezaujala.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Nenasytná - Meg Cabot mixx 06. 11. 2011 - 11:23