Na dně propasti: Úvod

10. prosinec 2011 | 15.54 |

Mám novou povídku a - krucinál - je to FF. Někteří si možná všimli mého zbláznění do autorky Trudi Canavan. O prázdninách jsem na jeden zátah stihla přečíst celou její trilogii (cca: tisíc šest set stran) a po dočtení jsem postavy jednoduše nedokázala vyhnat z hlavy. Za tři dny vzniklo toto FF. Je dopsané, tudíž (pokud nejsem neschopnější, než si myslím)by se to tu mělo objevovat pravidelně. Pokud někdo nečetl knihy Trudi Canavan a přesto se pouší do toho mojeho "malého projektíku", musím varovat, že je silně spoileroidní. Vážně dost.

Sice jsem úplně zničila tu původní myšlenku epické fantasy a udělala z toho sprostou harlekýnu, ale o to mé FFování je. Přetvářím příběh tak, abych s ním byla spokojenější. Zvláštní. Pokaždé to bylo tak, že jsem jej dělala drsnější a končilo to smutně. Je zajímavé to pro jednou dělat naopak... :D

Možná bych měla objasnit pár bodů.

Svět, ve kterém se děj odehrává je rozdělen na několik úzamí. Pro nás jsou nejdůležitějí území Kyrilie a Sachaky (severovýchodně od Kyrilie).

Kyrilie je království demokratické, oproti Sachace civilizovanější. Spolu s jinými zeměmi mají Společenství čarodějů, což je mocné místo, kde se učí čarodějové. Současným vůdcem společenství je Nejvyší lord Akkarin, který umí zakázanou černou magii. Hlavním městem je Imardin. V něm, ve slumech, nejchudobnějí části města, vládnou v podzemí Zloději. Dělají svému jménu čest a bojí se jich dokonce i tamní stráž.

Sachaka je krutá země, která má otroctví. Užívají zakázanou černou magii, díky ní jsou mocnými protivníky. Když se ve společnosti někdo proviní, stane se ichani - vyhnancem a je vyhnán do puště.

Pokud budete mít další dotazy, nebojte se ptát. Znám se, někde se určitě zapomenu a budu psát jako bych očekávala, že děj knih Trilogie máte nastudované.. :D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Na dně propasti: Úvod mal 16. 12. 2011 - 23:00