#131: Lapras

18. leden 2011 | 14.29 |
› 

lapras

Typ: Vodní / Ledový

Výška: 2,5m , Hmotnost: 220,0kg

Není známa žádná další evoluce tohoto pokémona.

Lapras je velké mořské stvoření podobné plesiosauru. Má čtyři ploutve, z níž jsou dvě přední jsou podstatně větší, než ty zadní. Lapras má dlouhý krk a velké černé oči, také neobvykle zvlněné uši a roh uprostřed čela. Většina jeho těla je modrá, zatímco spodní stranu má krémovou barvu. Nejvýraznějším znakem Laprase ale je velký krunýř s tupými výstupky po celém jeho povrhu.

Lapras je nejznámnější pro svou zálibu převážet lidi přes rozlehlé mořské plochy. Má také schopnost zpívat ukolébavku, čímž ostatní bytosti uspává. Silní jedinci Laprase mohou také rozvinout své duševní schopnosti v podobě například telepatie. Z toho plyne, že jsou natolik inteligentní, aby se mohli naučit lidskou řeč. Někteří Laprasové dokáží ovládat elektrické útoky (většinou jedinci, kteří zažili velkou bouři) a ve vzácných případech ovládájí dračí útoky.

Laprasové jsou velmi sociálně zaměření pokémoni, pokud plují po mořích, tak jen ve větších uskupeních. Existují nahrávky vysoce posazených písní, které Laprasové zpívají a zřejmě se jimi, podobně jako velryby, domlouvají. Bohužel jsou natolik mírumilovní, že odmítají bojovat a jsou snadnou kořistí pro lovce. Laprasové se stávají ohroženým druhem a jejich písně, zpívané povětšinou k večeru, jsou čím dál smutnější, zejména proto, že je pro ně čím dál obtížnější naleznout partnera.

Laprasové žijí v chladných arktických oblastech, ale jednou za rok cestují do tropů za účelem rozmnožování. Stále prý existují v některých koutech blasti Kanto, Johto, v okolí Sevijských ostvrovů, Sinnohu a Unovy.

lapras_by_PurpleMuffin
http://purplemuffin.deviantart.com/

Útoky:

Normální: rohový útok, železný ocas, nárazový útok 

Vodní: vodní dělo, vodní pulz, mlha, vodní pumpa, vodní stěna, bublinkový proud

Ledové: ledový vítr, ledové světlo, krupobití, vánice, ledový tesák, ledový dech

Elektrické: bleskový útok

Dračí: dračí pulz

Psychické: zpěv budoucnosti

Speciální: ukolébavka, hyperpaprsek

zdroj
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: #131: Lapras anonym* 15. 10. 2011 - 09:57
RE(2x): #131: Lapras moira 15. 10. 2011 - 12:19