Deníčkování IV. - šílenství Twilight

27. duben 2011 | 14.44 |

27. dubna 2011

Dnes jsem nečekaně končila ve škole o tři hodiny dříve, tudíž jsem si nic nenaplánovala a rozhodla se relaxovat surfováním na internetu. Žádná Moira, nic okolo mého druhého já a její pavučině, do které se chuděrky chytily i jiné bláznivé blogy. Což mi připomíná, že se chystám zaktualizovat své spřátelené stránky, ať mám konečně seznam, podle kterého je můžu projíždět a nelámat si hlavu nad tím, jestli jsem někoho nezapomněla.

Nu, jak jsem řekla, projížděla jsem internet a celkem mě udivilo, kolik je tam toho nakydaného okolo Stmívání. (No vlastně mě to nepřekvapilo, věděla jsem to - ze stížností ostatních blogerů - ale takhle mi to konečně i došlo) Vážně. Až vám to úplně tu v celku dost dobrou ságu znechutí. Pravda, není to nijak vysoká literatura, ale na druhou stranu si vemme, že bez toho by se u nás tolik upířina asi neprotloukla. A pak také mnoho a mnoho blogů s FF tvorbou na Stmívání! Zatraceně, vždyť i začínala jako FF Twilight ságy! Nebýt toho, nikdy bych nezačala psát! Tudíž musím paní S. Meyerové poděkovat nejen kvůli tomu, že napsala svou tetralogii o upírech, ale i za to, že ve mě probudila (sice amatérskou a stále neohrabanou a "nevypsanou", ale) povídkářku se v tom plácající už přes dva roky! Také jsem díky tomu našla na webu mnoho přátel, mnoho úžasných blogů! Vždyť... znám i příběhy, od kterých jsem se nemohla odtrhnout a překonávají (nebo se alespoň přibližují) i ke knihám, které mám doma! (Některým.) Možná si to mnoho lidí neuvědomuje, ale taková "posedlost" psaním (kterým nejspíše trpím i já) je uchvacující, mnohdy jsou povídkové příběhy internetových autorek promyšlenější, než knihy, které se dnes vydávají.

Jen škoda, že tolik dobrých povídkářek s tím seklo.

Pro příklad - nedávno jsem sáhla v knihovně po jedné knížce. Na obalu (s grafikou jako od malého dítěte, což mě už způli odradilo) stálo, že je to oceněná literatura, v německu bestseller. Nu, otevřela jsem zvědavě knížku a...

Málem se ve mě zastavilo srdce. Po přečtení JEDINÉ stránky jsem knihu znechuceně odložila. Čtivo pro prvňáčka - ne, pro předškoláka! A to si ta knížka žádala pozornost pro dospívající mládež! Fuj!

Nu, to je jeden takový příkladek toho, jaká je úroveň některé te literatury u nás. Dnes se vydává už takřka všechno. Což vlastně ale nemusí být pravda, když zohledníme ty machinace s DPH knih... ale to je zase něco jiného.

V období mé posedlosti upíry jsem skupovala všechny díly Vampýrské akademie a Školy noci. Teď toho lituji. Jsou to zbytečně vyhozené peníze, které jsem mohla utratit za lepší knihy a již zmiňované příběhy si přečíst v knihovně. Nu - tyto knížky jsou zajímavé a mají dobrou dějovou linii - avšak když se podívám na seznam blogů, které pročítám, našla bych minimálně pět takových, které by svou kvalitou tyto příběhy překonaly. Bez legrace. Avšak z knihovničky si je proto vyhazovat nebudu, že? Pořád je to fajn odpočinková četba.

Páni, to jsem se trochu rozepsala, pche. Nepochybuju, že je to celkem obšírný text o ničem a nejspíše jen nějaká slátanina celkem zajímavých témat zhuštěných do nějakého patvoru. Ale napsala jsem to a tak to i zveřejním. Ať si i vy ostatní znechutíte mě deníčkování (hahaha!! - zlý smích).

Nerozepsala o svém žalostném životě! A to bych měla, ne? Co už - tak ve zkratce: Jedny přijímačky mám před sebou, ty první jsem dělala včera a mám z toho i celkem dobrý pocit (a to jsem se učila jen dvě hodinky předt tím, protože jsem si přivstala a rychle se to šprtala). Za zády mi v televizi jede znělka Gilmorových děvčat - což ve mě vzbuzuje podivné asociace (popkorn, růžový lak na nehty a hora polštářů a létající peří.. ). Nu, raději se od tohoto tématu rychle přesuneme zpět. Osobní život stále pod bodem mrazu, přestala jsem chodit do milovaného tkd (z čehož mi ale zase vyplývá celkem dost volného času - ale ne, více mě mrzí, že už tam nechodím a pomalu mizí vztahy, které jsem tam navázala). Na druhou stranu ale asi přiberu volejball, na který bych docházela navíc ve středu a pondělí... možná...

S počítačem je to bledé, jak jsem už (doufám) psala, bude OK někdy v půlce května. Více se vypíšu v sobotu. Mějte se průměrně! (PV: Když se máte moc dobře, mrzí vás to, když pak máte depku).

Podivně rozmrzelá, protivná a mrzutá Moira (jenž se zase ulejvá)


Obrázek dne:

Griffin_Girl
deviantart.com

Strašně se mi od této autorky líbí její tvorba, úplně mě ty barvy a styl uchvacují... :))

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší