#007 Squirtle

25. říjen 2010 | 20.46 |
› 

squirtle2

Typ: Vodní

Výška: 0,5m , Hmotnost: 9,0kg

Evoluce:  2/3: Wartortle (level 16.), 3/3: Blastoise (level 36.)

Startovací pokémon v oblasti Kanto, ve volné přírodě vzácný.

Squirtle se vyznačuje především tvrdým krunýřem, který nosí. Po narození jeho kůže na zádech ztvrdne a mění se v schránku. Možná je zde příbuznost s Turtwigem a Torkoalem, avšak není jim nijak podobný. Squitlův krunýř je především užitečným obranným prostředkem, může se do něj stáhnout a čelit tak fyzickým útokům. Tělo i hlavu má uzpůsobenou tak, aby měl ve vodě co nejmenší odpor a mohl tak velmi rychle plavat. Rýhy na krunýři jsou rozmístěny tak, aby mohl Squirtle plavat ve vysokých rychlostech.

Squirtle je velmi dobrý plavec a dokázal by udržet  i přes svou malou velikost svého trenéra, je to pro něj však velmi obtížné. Má také silné čelisti a ocas podobný veverce. Rozdíly mezi pohlavími nejsou žádné.

Ze začátku může Squirtle z těla vypouštět jen pěnu, bubliny a malé množství vody, ale tato schopnost se dá zdokonalit až k vodnímu dělu. Pokud se Squirtle stáhne do krunýře, může vodu vypouštět všemy otvory v těle. Může se také naučit ledové útoky jako ledový paprsek či blizzard.

Squirtlové jsou poslušní pokémoni, většinou v držení trenéra. Jako startovací pokémoni jsou dobře cvičitelní a nepovažují se za tak obtížné, jako Charmander s jeho evolucemi. Squirtlové jsou velice loajální k jejich skupinám a pokud nežijí od narození s lidmi, můžou být vůči nim až agresivní. Samotní jedinci jsou stejně vzácní, jako spojení dvou větších skupin. Squirtlové jsou totiž velice teritoriální a ochranářští.

Squirtly můžete nalézt všude v blízkosti vody, nejčastěji v oblasti Kanto, ale pověčinou platí, že na ně narazíte ve městech v držení trenéra. Jsou to všežravci a živí se vodními rostlinami a menšími bezobratlými živočichy.

007_squirtle_by_pokegirl5-d33v
deviantart.com

Útoky:

Normální: nárazový útok, hbitý útok, železný ocas, železná obrana (stažení do krunýře)

Vodní: vodní ocas, vodní dělo, vodní pulz, bublinkový útok, vodní tanec, vodní čerpadlo, vodní stěna, vodní prsten (regenerace), opar, mlha

Speciální: opaření, bahenní bomba

zdroj

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře