Sestra 11

23. srpen 2009 | 16.27 |
› 

11.kapitola: Škody

Moiro, musíme dobojovat tento boj! křikla na mě má dračice. Jistě, leť do ohniska boje.. nebo né.. leť nad bojištěm, zkusíme najít Stína.. řekla jsem zlomyslně. Chtěla jsem se nechat zabít. Ale nemohla jsem na to myslet, aby to nezachytila má dračice. Jinak by můj návrh nesplnila.

Proč mám najednou tak sebevražedné sklony? Já... vždy jsem byla citlivá dušinka, pokud se to týkalo mláďat. Obzvláště mláďat draků. Vemte to z mého úhlu pohledu... malý, bezbranní, vystavení okolnímu vlivu. Nejsou prostě pro vás, jako chodící nápuis: Chraňte mě prosím a souciťte se mnou! Litujte mě! ...?

Letěli jsme nad bojištěm a já zase pomáhala kouzelníkům. Zamračeně jsem si uvědomila, že jich byla stěží polovina. Pomáhala jsem jim s porážením kouzelníků království a pak jsem si jejich sílu brala (životní sílu jejich chráněnců) a použila smrtící kouzlo na jinou skupinu lidí. Bylo to podlé. Bylo to zlé.. ale jak mi kdysi řekl můj mistr... musíš být zákeřnější a podlejší než nepřítel... Poslala jsem další obludné kouzlo na šik vojáků, ale kouzelník to ustál. Chvilku jsem nad tím ohromeně přemýšlela, než mo došlo, že to prostě není možné. A hned na to se mi vyskytla odpověď. Kouzelník? Tak to těžko. Nikdo kromě Jezdců nebo Stínů není tak silný.

Mám ho! pomyslela jsem si spokojeně a zaútočila na jeho mysl. Byla dobře obrněná, ale taky nestálá. Nebyla to jedna mysl, ale milióny myslí. Znala jsem to. Kdysi jsem byla v posvátné síni, kde se přechovávali eldunarí a byl to podobný zážitek. Stín oplatil útok a zakolísal, když nenašel žádnou obranu. Jeho slizké prsty se mi probírali vzpomínkami a já zatím nenápadně posílala kouzlo. Bylo to přesně na tuto příležitost. Nepřítel se ti hrabe ve vzpomínkách a já jsem pomalu odříkávala kouzlo. Ze začátku ani zkušený kouzelník mnohdy nepostřehne, že kouzlím. Asi po minutě se ale válí v křečích a za další minutu je mrtev. Uběhlo 45 vteřin a Stín si uvědomil, že něco dělám.

Zuřivě hledal, jaké kouzlo používám, ale já ho šikovně schovala mezi vzpomínkami, myšlenkami a veselými obrázky, kterých se ponurý Stín tak štítil. Jeho prsty se mi zaryly hluboko do mysli a já málem spadla z dračice, když se mi zatmělo před očima. Ale přesto jsem dále kouzlila. 1 minuta 45 vteřin a Stín opustil mou mysl. Snažil se před kouzlem ochránit. Ale to nešlo. To kouzlo bylo jako jed. Dostávalo se k němu vzduchem, půdou pod nohama, ale i jen tím, že nechal svou mysl otevřenou, myslím tím, když se hrabal v té mé.

Už bylo pozdě. Pro Stína, pro lidstvo, slunce zacházelo. Byla jsem unavená. Byla jsem melodramatická. Byla jsem sobecká. Dračice zděšeně a bolestně zařvala, když si uvědomila, že umírám. Stín přece jen neumřel hned a zasel mi do mysli jed, který mě pomalu zabíjel. Jako já pomalu zabíjela jeho. Byli jsme si kvit.

Kerilie těžce doplachtila k Oromisovi. Už jsem moc nevnímala, mysl se mi toulala v dálkách, vzpomínala na šťastnější časy.

.. na časy, kdy jsme já, Arya, Blödhgar a Faölinovi vesele a bezstarostně bloudili lesy Elesméry. Kdy jsme milovaly přírodu, krásu, užívaly si radost ze života. Kdy pro nás byly kmeny stromů společníky, zvířata objekty zkoumání, slunce a mraky neodmyslitelnou součástí naší řeči.... stejně jako v noci hvězdy a měsíc. Kdy jsme byli mladí, nepoznamenáni strastmi a bolestí. Kdy jsme ještě byly v pravém slova smysl nevinní... a dračice na tom byla stejně. Jak na stavu fyzickém, tak byla zpoloviny ovlivňována mým stavem psychickým. Zmučeně vyla svou poslední píseň. Píseň smrti.

,,Oromisi, řekni Blödhgarmovi, že ho miluji a ráda bych s ním měla dítě..." vydechla jsem. Dítě... ten nejposvátnější svazek mezi elfy. Nejvyšší důkaz lásky. Děti byly mezi elfy vzácné. Jak moc jsem si s Blödhgarmem přála jedno mít... Oromis ke mě přistoupil a mě napadlo, že jsem mu nevynadala za tu Eragonovu zmršenou výuku. S úsměvem na rtech jsem se propadala do spánku. To bylo dobré. Vždy jsem si přála umřít ve spánku. Jen jsem litovala, že tu není Blödhgarm. Toho jsem litovala asi nejvíce.....

Brzy.... až moc brzy a moc hladově a dychtivě.... mě obklopila tma.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Sestra 11 lela 25. 08. 2009 - 20:05
RE: Sestra 11 kerilia 13. 09. 2009 - 21:54