CHERUB : Nováček

19. srpen 2010 | 18.12 |

Na sérii knih Cherub jsem narazila v knihovně. Ze zvědavosti jsem si tedy vypujčila první díl a... SUPER!! Děj i postavy mě úplně zaujaly.

nováček

Cherub je tajná státní organizace, která místo dospělých zaměstnává děti. Většinou nadprůměrné děti, které přišly o rodiče. Příběh série Cherub se odehrává z pohledu Jamese Adamse, nováčka, který přišel do Cherubu. Dostal se z nuzných poměrů děcáku, do kterého se dostal, když jeho matka zemřela do přepychových poměrů kampusu Cherubu. Mohl se rozmyslet. Bude pracovat jako tajný agent nebo se vrátí do děcáku a dříve nebo později skončí jako kriminálník ve vězení pro mladistvé? Myslím, že odpověď pro něj byla jasná. Jen mu bylo líto, že už se neuvidí se svou mladší sestřičkou.

Cherub je série knih, které jsou podle mě velmi čtivé a zajímavé, jak pro mladší, tak pro dospělé.

Teroristka nepouští do bytu neznámé lidi, protože by to mohli být tajní policisté nebo agenti rozvědky, ale její děti si vodí domů kamarády, a všichni pak pobíhají celým bytem.
Teroristka netuší, že jedno z těch dětí nastražilo do každé místnosti v jejím domě štěnici, zkopírovalo si všechny soubory v jejím počítači a ukradlo jí adresář.
Dítě pracuje pro CHERUB...

Dvanáctiletý James přijde o maminku, sestru si vezme do péče nevlastní otec. Chlapec skončí v dětském domově, kde jde z průšvihu do průšvihu.
Z pudu sebezáchovy přijme nabídku, aby vstoupil do CHERUB, dětské jednotky britské tajné služby. Děti tam dostanou skvělé vzdělání a dokonalý výcvik, takže dokážou plnit i ty nejnáročnější úkoly a nevyvolat pozornost, protože navenek vypadají a chovají se jako normální děti.
James si najde kamarády, zvládne vražedně náročný kurz základního výcviku; a hned první úkol je nesmírně náročný: s Amy, která vystupuje jako jeho starší sestra, infiltruje do komunity hippies, která chce ve jménu ekologie spáchat teroristický útok na konferenci o ropném průmyslu.
James je normální, trochu nadprůměrně průšvihový kluk, co se pere, odmlouvá, má rád dobroty, prožívá první lásku, má smůlu i štěstí a všechno řeší přesně podle svého věku.
Jde o milého, uvěřitelného hrdinu, díky kterému je příběh vtipný, napínavý, nepatetický a přitom působí realisticky.

Zdroj: http://daemon.cz/kniha/8620/muchamore-robert-cherub-novacek.htm

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.89 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře