Deníčkování XI.

21. duben 2013 | 23.48 |

21. - 22.4.2013

 (Jak jde čas a zima s létem)

Hledala jsem rubriku, do které bych tento článek vecpala, ale nic jsem nenašla. Jsem vážně zlá, co se mého ubohého bločku týče. Hmm.
(nakonec jsem rubriku našla. Strčila jsem to do Deníčkování. Nevím, jestli nejchytřejší tah, ale snaha se taky cení, no ne? :D)

Ale dál.
Tento článek bude obsahovat:

1) jeden výlev ohledně obrázků
2) jeden výlev ohledně knih, které jsem v poslední době četla
(2ii) jeden nadšený komentář k naší knihovně)
3) jeden výlev ohledně toho, jak jsem neschopná porazit svou prokrastinaci
4) jeden výlev ohledně chudáčka Bestie
5) jeden zděšený výlev ohledně blogů, které miluji, ale nejse schopná rozkliknout záložku a něco si u nich přečíst

Možná ještě něco uvidím.


stefanthompson.deviantart.com

1)

Mám strašně ráda stránku deviantart.com. Je to studnice nápadů, skoro vždy tam najdu, co hledám. Chodím na tu stránku už roky a miluju, když mám čas a můžu si jen tak projíždět obrázky. Když se podívám na pár svých článků, někdy vidím obrázky z da.com, a kouzelně se dokážu vrátit do té doby a vzpomenout si, v jakém rozpoložení jsem byla a co se tehdy dělo. Obzvláště sentimentální jsem u kapitol VST, ale to raději otevírat nebudu.
Mrzí mě, že jsem na da.com nebyla tak dlouho. A popravdě, teď jsem tam vlezla jen proto, abych našla nějaký doprovodný obrázek k článku.
Ale to se taky počítá!
Hledala jsem, asi tak nějak podvědomě, zase něco knižního. Ale narazila jsem na tohoto umělce, rozklikla si jeho profil a věděla, že dám jako doprovod něco od něj. Jeho kresby mě fascinují, vážně. Mají... svoucnost. x))

2)

Poslední dobou jsem četla docela dost anglických knih. Snažím se rozšířit si slovníček (v čemž jsem příšerná, by the way). Chytla mě tak nějak contemporary nálada (jedno z mých osobních pravide totiž zní, že pokud si už vážně chci přečíst něco slakobolného z contemporary písečku /já to taky jednou za čas potřebuju, važně. :D/, čtu v angličtině. Vlastně první kniha, kterou jsem doopravdy v aj přečetla, byla You Don't Have to Say You Love Me. Někde v počítači bych dokonce měla mít recenzi, ale nestojí skoro za nic, protože je psaná v angličině a... no, prostě není nic světaborného. Ale kniha samotná mě hodně bavila, pokud máte chuť na dobrý příběh, určitě se koukněte. x))

Ale zpět. Chytila mě contemporary nálada. Začalo to Fifty Shades of Gray. Bavilo mě to. Jop, čtete dobře, bavilo mě to. Dávám tomu 4/5 hvězdiček, a teď se světe můžeš zbořit. :D Nevím, jak je to napsané v češtině, ale sázím, že nadšení z toho, že mi čtení v aj šlo lehce, hodnocení trochu přizvedlo. :D
A jinak... nevím, asi jsem to po dlouhé době potřebovala, ale vážně mě to zaujalo. Druhá polovina knihy sice naprosto o ničem, ale jsem in love with Christian. :D
(btw - při čtení se má zvrhlá mysl jako obvykle z části soustředila na povídkaření, a jistěže mě ihned napadlo FF. Ne, nemusíte se děsit, rozhodně nechci psát FF na FSoG, ale mám pár útržků a napadlo mě, že bych to hodila do jednoho článku a všem sebevrahům pak nabídla, že by si mohli přečíst něco z choré mysli m. zrovna ve chvíli, když má láskobolnou náladu. Je to jen nápad, nekoukejte na mě tak vyjeveně. Kdyby měl někdo zájem, napiště do komentů, zkusím to nějak smysluplně zpracovat a hodím to na web. /PS: pokud nechcete skončit zlynčování, můžete mi to napsat i na mail, já bych se k něčemu takovému taky nepřiznala veřejně. :D maja2912@seznam.cz/ Tááák, to jsem zvědavá.)
PPS: už v první čtvrtině druhého dílu jsem to vzdala, protože se to nedalo číst. Ha, přeci jen se nestávám ztracený případem! :D

Druhá v pořadí pak byla Sophie Kinsella. Četla jsem od ní knihu I've got your number a lidi, já se zamilovala i do toho. :D Ale vážně, kniha je napsaná vtipně, sice to je love story, ale bavilo mě to. Namotala mě na to Sašenka, tak jsem si řekla, že si aspoň najdu ebook, abych ho jako všechny ostatní pak zapomněla v hlubinách svého počítače. Ale našla jsem jen stránku, kde byla kniha on-line. Tak jsem si přečetla prvních pár řádků... a pak dalších, čekala jsem, kdy se začne něco dít... a když už se něco dělo (čtěte: celou dobu jsem čekala, kdy se objeví nějaký chlap a začne to vypadat zajímavě), byla jsem skoro v třetině knihy. Když už se objevil chlap, objevily se i vtipné dialogy a ... proč už to nedorazit, že? (ne, nepřiznám, že už jsem nemohla přestat číst. :D)
PS: až na ten konec se mi to sakra líbilo. *palec nahoru*
PPS: když jsem zjístila, že se to v češtině jmenuje Láska na zavolanou, málem to se mnou seklo. :D

Člověk si řekne:
"Píše to stejná autorka (protože jsem měla chuť přečíst si ještě něco od ní), nebude to snad tak špatné."
Nechal jsem se navnadit na citát, který zněl zhruba takto:
"Sex na šest minut není sex."
Dopadlo to tak, že jsem rozečetla knihu, u které jsem se totálně nudila. Možná jsem prostě už byla přeláskovaná. Ale vsadila bych spíše na to, že ta kniha nebyla dobrá. Ah, jistě, kniha se jmenovala The Undomestic Goddess. Když se na to tak dívám, název mě mohl taky varovat, že? Ale ten začátek vypadal tak nadějně...

Hej, vážně ještě nekončím. :D
Ke contemporary tu mám ještě Beautiful disaster/Krásná katastrofa. Asi jste slyšeli, mám recenzi. Příběh z univerzitního prostředí, hlavní hrdinka ujde, hlavní hrdina trochu freak, ale jinak jsem se do příběhu zamilovala. Tedy do první poloviny, ta druhá to stáhla dolů. Bez druhé půlky bych k tomu k mé hanbě dala 5*. Vyšel dokonce i druhý díl (v aj, Walking disaster), který je o stejném příběhu z pohledu druhé postavy knihy. Kdybych to četla po roce, možná by mě to bavilo více. A možná ne. Celkově jsou knihy na stejné úrovni, někde dokonalé, někde pokulávají (zvlátní, že obě v jiných částech. :D) Obě bych ohodnotila tak na 3*.

A pořád jsem ještě neskončila. :D Když už se jednou za čas do contemporary zažeru, musím si vymýt mozek pořádně. :D
Poslední byla kniha Zapomnění, kterou mi tak laskavě dohodila Chuckyna. Poslala ebook, já jen chtěla zkontrolovat, jestli jde otevřít a bum, jsem v polovině. A když už jste v polovině knihy, snad to nevzdáte, no ne? 
Kniha se mi taky hodně líbila (vážně jsem to veřejně přiznala napsala? O_O). Asi jsem měla slabší období.

btw - když jsem u toho, když na jeden zátah mám za sebou půlku knihy - příkladem toho, kdy to dotáhnout nejde, je pro mě Anna krví oděná. Neodkázala jsem to dočíst, za což se samozřejmě stydím. Vážně se vám všem ta líbila?

2ii)

Miluju naši knihovnu! Má devět poboček, z kterých tři jsou naprostá zlatíčka a pořizují docela rychle novinky. A mám je navíc docela nedaleko (dvě po cestě ze školy). Před dvěma týdny jsem si zašla do knihovny, sousředila jsem se na myšlenku, že "jen vrátím knihy, které mám doma" (zasměje se někdo se mnou? :D), a knihovnice mi strčila novéh druida (juchůůů!), a pak jdu okolo a vidím i nového Mistborna (pro ty, kteří nevědí - do trilogie Mistborn jsem se totálně, ale naprosto úplně kompletně zamilovala, je to skvělé fantasy dílko a Sanderson se tím stal mým oblíbeným autorem. Jedna malá recenze na první díl. x))
A pak najdu ještě další tři knihy, které se teď propírají na goodreads.com a na které jsem si chtěla udělat čas. Prostě miluju svou knihovnu. :D
btw - fakt, že mám doma pernamentně ne méně, než deset knih, u kterých mě vždy tlačí čas, je vážně vedlejší. :D)

3)

Prokrastnace.
Vlastně jsem si uvědomila, že vážně nechci rozebírat, jak jsem neschopná něco udělat pro svůj blog. Hm.

4)

Ohledně Bestie si už několik týdnů (vážně) slibuju, že dodělám podklady. Jak to dopadlo? Až do dneška jsem se na tu povíduku, chudáčka, nepodívala.
PS: aktualizovala jsem čtvrtou kapitolu, protože, když jsem ji přidala, byla čerstvě napsaná a já se jen zděsila, když jsem si ji po sobě přečetla. Je tam jen pár rozdílů, pokud nechcete, nemusíte číst znova, neuškodí to, ale kdyby někdo měl zájem, může porovnat. x))
Snažím se na Bestii vyčlenit trochu času ale...
Den je tak krátký! Proč je sakra tak krátký?!

5)

Zanedbávám:

Malika (moc moc moc mě to mrzí zlato, u tebe asi nejvíce)
Ronnie (já ten tvůj nový blog prolezu. Už brzy. :D)
Chuckyna (i když, té to vynahrazuju jinak. Že? :D)
Nel-ly
Destel

Kristie
Lena
Mixx

(A pak jsou tu samozřejmě blogy, na které bych ráda chodila, ale tam zase nic nepřibývá. Děsí mě, kolik skvělých blogerek a hlavně povídkářek s tím seklo, prostě jednoho dne odešli /tady by bylo sexistické dát y/ do toho našeho webového nebíčka, do věčných reálných lovišť. Kdy se tam odeberu i já? Vážně mě ta otázka děsí. Protože tuším, že mi to zas tak dlouho nepotrvá. Protože, popravdě, už teď na blog dost kašlu. :'( ... )

Já se k vám kouknu. Určitě. Stoprocentně. Na beton.
Mám pocit, že Vám asi dlužím omluvu. Velkou. Obrovnskou. Olbří. :D
Jelikož je ale má omluva bezcenná, nebudu plýtvat vaším ani mým časem. Ale ta myšlenka tu byla. :D

** 

Chtěla jsem napsat ještě něco, ale už si nevzpomenu co. To je tak, když se rozepíšu. Zaměřím se jen na jednu věc, asociacemi se dostanu někam úplně jinam, a pak původní myšlenku úplně zapomenu. Hm...

No, na rozloučení ještě jednu písničku. Napadla mě při psaní článku, beru to jako znamení. Rádi Three day grace? :))

m.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Deníčkování XI. chuckyna 22. 04. 2013 - 19:48
RE(2x): Deníčkování XI. moira 22. 04. 2013 - 22:44