Twilinght sága - Nový Měsíc (New Moon)

6. únor 2010 | 13.18 |

Teď vážně. Minulý článek jsem psala o Twilinght a o tom, jak moc se Bella a Edward milují. Co se děje v druhé knize?

Nový měsíc

nm

Bella slaví 18 narozeniny (doufám, že nekecám, protože NM jsem četla pár dnů po tom, co vyšla a pak jsem jí nechala kolovat mezi kámoškama, takže moc příležitostí si jí potom opět přečíst jsem neměla). Alice a Esmé uspořádají skromnou oslavu a Bella s Edwardem jsou vrcholně šťastní. Dort a pak... no hádejte co! Dárky! Bella se tedy trochu skromě pustí do rozbalování.

A pak se to stane. Bella se řízne o papír. Říkáte si, co to je, maličké říznutí, že? Strčím si prst do pusy, chvíly ho tam nechám a po zranění není po chvilce ani památky. Ale v domě plném upírů, pro které je těžké s Bellou být, i když nekrvácí, to má ohromující následky. Jasper, který je na "vegetariánství" poměrně krátkou dobu (dobře, přes dvacet let, ale co je dvacet let pro nesmrtelného...), se neudrží a na Bells se vrhne. Edward Bellu na poslední chvíly co nejšetrněji odhodí přes celou místnost a Jaspera zastaví. Bella nešťastnou náhodou přistane na stůl plný skla a... docela dost se pořeže. To už je moc i na ostatní členy Cullenovic rodinky.

nm2

Po tomto totálním fiasku dojde Edward k jedinému (podle něho) rozumnému rozhodnutí. Jednoho krásnýho dne, Bells řekne, že s člověkem prostě žít nemůže. Už jí nemiluje. Vadí mu, jak jednoduše se zraní a proto jí opouští. Stěhují se do LA (což je blbost, protože tam je slunečno, ale Carlisle tam prý dostal práci). Pak si Belliina první láska odkráčí lesíkem pryč.

Bella se zhroutí. A v tomto jejím stavu úplného nežití se v knize objeví staronová postava, Jacob Black. Jacob a Bells se spřátelí a Bells se pomalu hojí její potrhaný srdíčko.

A pak... jednoho dne s ní přestává i Jacob komunikovat. Pro Bellu je to jako rána kladivem, do jejího, nově poslepovanýho, z křehkýho porcelánu udělanýho srdíčka. Ale tentokrát se nikoho svýho blízkýho už neche, prostě nechce a ani nevzdá. Zajede do La Push, kde Jacob bydlí a tam si ho najde.

Tam se Bella dozvý další šokující novinku... Je magnet na "příšery". Jacob Black je totiž vlkodlak.

Když už i toto Bells jakš takš překousne, objeví se na scéně její milovaná a možná krapet nenáviděná přítelkyně Alice. Bella je z toho v šoku. Ale ještě více je v šoku z toho, co jí Alice řekla. Edward se chce zabít, protože si myslí, že je mrtvá.

Bella se mezi Jacobem a novým, docela spokojeným téměř normálním životem a Edwardem, její láskou nerozhoduje ani minutu. Odlétá s Alicí do Volterry.

Co chtějí v takovém nádherném městě dělat? Volterra je totiž už nějakž to tisíciletí sídlem "královské upíří rodiny". A právě tam si Bellin milovaný zažádal o smrt.

nm3

Co se stane ve Volterře, jak to vše dopadne? Kdybych vám to tu vše napsala, tak ani nemá cenu si tu knihu pak číst, no né? :))

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře