Twilinght sága- Stmívíní (Twilinght)

10. leden 2010 | 16.23 |

Článek může být vysoce spoileroidní!

**

Twilingh sága má 4 knihy. Meyerová napsala příběh o neobyčejném vztahu člověka a upíra. Je to možné? Může upír milovat svou kořist?

Náš hlavní hrdina a upír v jednom se jmenuje Edward Cullen. A je vegetearián. Jinými slovy se živý zvířecí krví. Tudíž tu nějaká nějaká šance je.

Celý příběh se (až na 4. a poslední díl) píše z pohledu Isabelly Swanové, další hlavní postavy knih.

Twilight

stmívání

Bella je dcera policejního náčelníka Charlieho Swana, jenž bydlí v malém a nejdeštivějším městečku Ameriky, Forks. Po dohodě s mamkou Renée se přestěhuje k otci do Forks a v té chvíli příběh začíná. Začne chodit na Střední školu a tam ho poprvé potká. Edward Cullen s celou svou rodinou: Rosalií, nádhernou blondýnou, Emmetem, svalovcem nebezpečným na pohled, Alicí , která ze všeho nejvíce připomíná elfku nebo roztomilého skřítka a Jasper s kterým by se žádný kluk nepustil do křížku, snad ani za milión. Celá Cullenovic rodina je ale pro zbytek školy (a vlastně pro celý zbytek lidského světa) neuvěřitelné krásná a tajemná. A také nedostupná. Celá škola (myslím ženskou část populace od školačky až po starou sekretářku) by za rande s tím krasavcem Edwardem, jediným, který nechodí s někým ze své adoptované rodiny, dala ruku do ohně. Ale Edward od sebe všechny holky odhání. Baví se jen se svou rodinou (která se v podstatě baví jen vzájemně mezi sebou) a zbytek světa ignoruje.

Až na Bellu. Jednoho zimního dne se stane nehoda, při které by Bells rozmáčklo auto, kdyby jí Edward nezachránil. A tato událost rozpoutá kolotoč rychlého spádu věcí, na jehož konci se Edward Belle přizná, že ji miluje. Ale s tímto přiznáním se Bells později také dozví jedno strašlivé tajemství... její milovaný a jediný muž života je mýtická bytost. Ale né nějaký roztomilý skřítek ani vznešený elf. Edward a celá jeho rodina jseu krvežíznivý upíři.

Když už Bella překousne toto malé šokující zjištění, objeví ce v životě, teď už šťastného a spokojeného páru jiný upír. A tento upír není jako zbytek Cullenovic rodiny. Tento upír se totiž živý krví lidí. A jako další oběť si vybral Bellu. Zvládne Edward ochránit svou milovanou, kterou hledal skoro jedno století. A jestli už jí ochrání, co bude dál s jejich vztahem? Upíři totiž žijí nekonečný život... a to doslova. Edward nestárne a jako 17ti letý teenager bude až do konce věčnosti. Ale Belliiny hodiny života stále tikají a Bella, den po dnu, ať chce nebo né, stárne...

twilight

Tady máte přibližný popis toho, co se stane v první knize. Zaujalo vás to? Tak rychle do knihkupectví a kupte si výtisk této nádherné upíří romance.

Obrázky z: http://daemon.cz/

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.98 (46x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Twilinght sága- Stmívíní (Twilinght) walome 18. 11. 2009 - 21:26
RE: Twilinght sága- Stmívíní (Twilinght) moira 19. 11. 2009 - 15:23