#038 Ninetales

15. listopad 2010 | 14.40 |
› 

ninetales

Typ: Ohnivý

Výška: 1,1m , Hmotnost: 19,9kg

Vyvíjí se z Vulpixe pomocí Ohnivého kamene, konečná evoluce.

Ninetales je lišce podobný pokémon s bilo-smetanouvou jemnou kožešinou, stejně tak jeho devět ocasů zakončených naoranžovělou špičkou. Mají také načechralý chochol na hlavě a podobný límec kolem krku. Říká se, že když Ninetalesovi rudě září oči, získávají kontrolu nad myslí někoho jiného. Dožívají se až tisíce let, dle některých pramenů je to způsobeno jeho devíti ocasy, které mají být údajně plné zvláštní energie. Čím je Ninetales starší, tím více je jeho srst zbarvena do zlatavého tónu.

ninetakles 65
deviantart.com
 

Ninetales ovládá také základy duchovních útoků. Jsou velmi inteligentní (rozumí lidské řeči) a to jim propůjčuje základní psychických schopnosti, i když to nebylo nikdy oficiálně zaznamenano a popsáno. Když k někomu Ninetales pocítí intenzivní zášť, dotkne se ho jedním ze svých ocasů (popřípadě když se někdo dotkne jednoho z jeho devíti ocasů) a prokleje ho. Z toho plyne, že jsou mstiví, jsou známy případy, kdy proklely trenéry, kteří je týrali. Tito pokémoni jsou opředeni mnoha legendami, jako například jednou, která říká, že když se Ninetales narodí, reinkarnuje se do něj devět sjednocených svatých. Některé pověry tvrdí, že každý jeho ocas má jinou mystickou moc. Ninetalesové také mohou plavat, což je pro ohnivé pokémony neobvyklé. 

dark ninetales
deviantart.com/

Útoky:

Normální: rychlý útok, hbitý útok, nárazový útok, rána ocasem, kousnutí, kop

Ohnivé: plamenomet, ohnivá koule, žhavý popel, ohnivý tesák, ohnivý vůbuch (regenerační), lávové peří, zpustošení (ohnivá vlna), sucho (horký vzduch)

Speciální: stínová koule, hrabání, kouřová clona, hyper paprsek, prokletí, hypnóza, temný pulz, energetická koule

zdroj

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.6 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře