#058 Growlithe

20. listopad 2010 | 15.16 |
› 

growlithe

Typ: Ohnivý

Výška: 0,7m , Hmotnost: 19,0kg

Evoluce: Arcanine (Ohnivý kámen)

Grovlithe se podobá štěněti, má jasně oranžovou srst s černými pruhy. Jeho břicho, ocas a chmýří na vrcholu jeho hlavy má smetanovou barvu. Narozdíl od jeho vývoje má Growlithe jen dva drápy na předních tlapkách a má hnědé polštářky, ne růžové. Mezi samičkou a samcem nejsou žádné rozdíly. 

Jako většina ohnivých pokémonů i Growlithě umí plivat oheň. Má velmi citlivý čich, díky kterému dokáže vycítit emoce ostatních. Má úžasnou "čichovou" paměť, díky které nikdy nezapomene pach, který už ucítil. Avšak velmi intenzivní a nepříjemné vůně mohou jeho čich na nějakou dobu otupit. Je to velmi loajální a teritoriální pokémon, který se protivníkovy nebojácně postaví čelem.

Growlithe žije poblíž činných sopek, na travnatých plánich a popelových lánech vytápěných geotermální energií země. Původně pochází z oblasti Kanto a Jaohto, ale při vzácných příležitostech může být nalezen i v oblasti Sinnoh. Bývá používán jako policejní pes (kvůli loajalitě, disciplinovanosti a dobrému čichu), také však jako domácí mazlíčci

Útoky:

Normální: rychlý útok, hbitý útok, nárazový útok, kousnutí, štěkot (vytí), železný ocas

Ohnivé: plamenomet, ohnivá koule, žhavý popel, ohnivý nárazový útok, zpustošení (ohnivá vlna), sucho (vlna horkého vzduchu)

zdroj

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.8 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře