11. díl

13. září 2009 | 17.22 |

Anděl? Né, ďábel.....

Byla jsem znepokojená. Leně jsem poslala zprávu už minimálně před třemi týdny, ale pořád se neukazovala. Docela mě do dopálilo, protože Lena měla všechny mé důležité informace a kódy k mím nejzdařilejším virům. Začala jsem brouzdat po internetu, když jsem narazila na hackerovký portál. Klikla jsem pro vztup na hru a zaplula jsem do fóra. A málem se mi rozbušilo srdce. Velkým nepřéhlednutelným písmem stálo nad tématy šifrovaně toto:

Správce fóra se ptá: Neví někdo o gigantickém souboru, který je uzavřen klíčem? Za jakoukoliv informaci vám podle hodnoty pošlu nějaký ten kód viru...

A.

Nemusela jsem dlouho přemýšlet o tom, co ten gigantický šifrovaný soubor je... Stoprocentně to byla Lena, která se kvůli ochraně zamaskovala jako dokument... a to zatraceně velký. Ale to nebylo to, co mě zajímalo nejvíce.. nejvíce mě zajímalo, jak jí ten Anděl mohl chytit... něměla stálé jádro... bylo proměnné nebo spíše stěhovavé.. jedině, že by správně odhadl, kam se jádro přesune a pak ho z webu stáhl!! Ale to obyčejný člověk nemůže dokázat... tedy pokut na to, sakra, nemá program! Já jsem ale... nekomentovat.

Donutila jsem se zachovat chladnou hlavu a otevřela položku s nadpisem: Informace o kosti. Probrouzdala jsem těch 80 stránek po deseti příspěvcích a znepokojeně zjístila, že Anděl přemýšlí nad tím, Lenu zkopírovat a rozeslat těm, kteří se k ní hlásí... nebyla jsem si jistá, jestli je Lena ochráněna i před tímto nebezpečím...

Nakonec jsem zuřivě napsala:

Hele, ptáčku, právě jsi mi ukradl motor mého šedého společníka. Okamžitě ho vrať zpět!

Vzteklý pes

Abych dodala svým slovům váhu, vypustila jsem na fórum černého psa, který našel každý jiný vir a zuřivě ho roztrhal. Poslala jsem mu pár nápomocných virů, která ho měla chránit před útoky a odpojila jsem se. Byla jsem tak vyvedená z rovnováhy, že jsem nedokázala chvíli dělat nic jiného, než dívat se do vypnutého monitoru. Zvedla jsem si před oči ruku a čekala, že se bude třást rozčílením, ale bledá ruka elegantně připlula před oči a pak se plynule položila na klávesy klávesnice. Mírně škubala prsty.. následen několika denního nepřetržitého opisování a tvoření virů...

Prudce jsem se zvedla a šla najít Izy... musel jsem se někomu svěřit.

,,.... no a teď má Lenu ve vlastnictví... Anděl a on jí chce..." nakonec jsem Izy našla velmi rychle a začala jsem na ní chrlit jednu kledbu za druhou. Potom jsem jí začala plamennou řečí zasvěcovat do problému a teď.. jsem si uvědomila, že je to blbost. Že je hloupé mou stvořitelku obtěžovat něčím tak nicotným, jako je soubor, který není hmotný.

Říkala jsem jí, jaký mám o svou virtuální přítelkyni strach, ale uvědomila jsem si, že Lena nic necítí... doopravdy neexistuje. Uvědomila jsem si, co znamená pocit, který mě poslední půl minutu obklopuje.. STUD.

 ,,Jestli ti na ní tak záleží, tak se tomu Andělovi nabourej do počítače a prostě si Lenu vem zpátky!" řekla mi Izy s mírným úsměvem. Byla jsem jí vděčná, že Lenu nenazvala TÍM, jak by to někteří jiní udělaly. Zapřemýšlela jsem nad těmi slovy a rychle jsem se vypařila. Už jsem zapla počítač a začala tvořit nový vir, který by mi měl zajistit to, že svou umělou inteligenci dostanu zpět.

Když jsem vir dokončila, přemýšlela jsem, kde to mám vypustit. A napadl mě jen jeden server, kde by bylo nejpravděpodobnější, že Anděl bude. Rychle jsem naklikala adresu a vtrhla do fóra. A málem vykulila oči překvapením. Právě se mi na obrazovce prali dva psi.. jeden černý... ten můj a druhý sněhově bílý. Doufala jsem, že to je Anděl a ďábelsky se ušklíbla. Poslala jsem svému viru pár dalších na pomoc a vypustila můj nový dáreček. Jestli je bílý pes Andělův, tak se mu asi za 10 vteřin vloupe vir a bude se snažit osvobodit mou přítelkyni, jestli ten pes Anděl není... tak to bude trvat poměrně dlouho.

Zaměřila jsem se na boj a uvědomila si, že můj miláček prohrává. Poslala jsem mu tedy pár trochu silnějších virů a koukala s na reakci. Dostavila se ihned. Pes skolil toho bílého a roztrhal ho na malé částečky informací... Automaticky jsem zničený vir zkopírovala a začala jsem ho zkoumat. Zamračila jsem se. Byl to kód mého psa.. jen trošičku vylepšení. Trochu mě mrzelo, že si mladí neumějí napsat vlastní kód...

I když... vzpoměla jsem si, že já jako nováček nebyla jiná. Nic se nedělo asi další dvě hodiny, když se na fóru ukázala zpráva:

Vzdávám se... vracím ti ho, ale mám jeho kopii..

A.

Několikrát jsem si to přečetla, když mi došel význam toho, co tam bylo napsáno. ON má Leninu kopii!!!

Smaž to, jinak ti pošlu na počítač takové viry, že ti to zničí nejen počítač, ale i identitu a celý život...

VP.

Byla jsem v šoku. Lena a okopírovaná... jiná Lena... Jiný soubor... Pokud by se dostalo na světlo světa, co Lena je, tak sedím ve vězení nejenom já, ale i Anděl a Lena bude důkladně zkoumána. Zatřásla jsem se. A vzpoměla jsem si na svou bývalou práci jako vedoucí tohoto projektu. Vedoucí na jedné vojenské základně.

Snažila jsem se tomu zabránit, ale nešlo to. Vybavilo se mi, jak jsem na chodbě tehdy potkala Mirka a upřímě jsme se divily, kam jsme se to dostaly. On dělal pokusy na zvířatech... já na počítačích. Každý svým způsobem jsme jednaly protizákonně.. a to nás asi nejvíce spojovalo.

Ze vzpomínek mě vytrhlo zablikání zprávy:

Vyhrožuješ?

A.

Z tohoto jedinného slova bylo cítit veškeré opovržení a chlad, který Anděl cítil i doopravdy.

Upozorňuji... je to i pro tvé dobro.

VP.

Opravdu jsem ho nechtěla dostat do problému. Chtěla jsem napsat ještě to, že ho nechci vyděsit, ale objevilo se jen toto:

andel295647@nebe.nig

Zamračila jsem se. E-maily jsou nebezpečné tím, že se dají lehce vystopovat.

pes815463@maikeepload.com

Bylo to on-line spojení, ze kterého se daly maily odesílat a bylo těžké je vystopovat.

Nakonec jsem Anděla donutila alespoň k tomu, aby mi oba soubory poslal.. ale věděla jsem, že si udělá ještě jednu kopii a že to bude zkoumat. Doufala jsem jen v to, že Lena i když je mimo provoz, zkopíruje adresu, ve které nějaký ten čas pobívala...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře