Sestra 8

18. srpen 2009 | 13.22 |
› 

8.kapitola: Příprava na boj

Zjistila jsem, že Nasuada je velmi znamenitý stratég. Ale já jsem ohledně bitev přečetla skoro celou knihovnu. Začala jsem vykládat pro a proti této strategie a Nasuada mě pozorně poslouchala. Pak se do debaty přidal muž, Jörmundur, který taky utrousil pár rozumných poznámek. Arya sem tam něco prohodila a Orik pořád prosazoval starou trpasličí strategii - útočit čelem. Tvrdě a čestně. Jen Eragon mlčel a všechny nás pozorně poslouchal. Nevěděla jsem, jestli nemá dost zkušeností, nebo prostě nemá co dodat. Zrovna jsem se vášnivě hádala s Jörmundurem, když si někdo odkašlal. Bleskurychle jsem se otočila a hleděla do očí velkého berana. Myslím tím Urgala.

Zvědavě jsem si ho prohlížela a pak jsem váhavě pozdravila jedince jeho řečí. Beran byl opravdu překvapen, že znám jeho řeč a hned začal nadšeně něco říkat. Mnohokrát jsem musela požádat, aby mi to řekl jinak, nebo aby mluvil pomaleji, ale docela jsem mu rozuměla, což mě potěšilo. Nasuada si odkašlala a přerušila hrozivou plamennou řeč, při které mi beran popisoval Durzu. I já jsem se při tom neubránila peprným urgalským nadávkám. Beran zřejmě potěšen, že na něj neútočím a dokonce s ním mluvím se otočil na Nasuadu a zvážněl:

,,Paní temnolovkyně, království mobilizuje síly u Dras-Leoni. Posel, náš nejrychlejší beran vzkazuje:" a začal něco neurčitě a nesrozumitelně vysvětlovat.

,,Řekni to mně." řekla jsem v jeho jazyce a beran se na mě úlevně podíval. Ale když jsem si vyslechla zprávu, tak jsem oněměla. A asi i pravděpodobně zbledla, protože mi Arya trhla paží.

,,Co se děje?" zeptala se ostře. Zatřásla jsem hlavou a vyložila to ostatním.

,,Jsou tam Letrblaka, razakové, dva stíny a drak." řekla jsem mrtvým hlasem.

,,Letrblaka? To jsou ta zvířata razaků." řekla chmutně Nasuada. Já se na ni podívala.

,,Letrblaka jsou podobní drakům, jen jsou zvrácení. Milují bolest a ve zvláštních případech umějí použít kouzla." řekla jsem, snažila se pochopit, proč je tak klidná. "Ale mně dělá starosti ten drak. A stíny. Nikdo je nedokáže porazit... to dokázali jen dva Jezdci v historii,"

,,Už tři." ozvala se Nasuada. A pohledem sklouzla na Eragona, který lehce zrůžověl. Ale já pokračovala tím, co mě vytočilo nejvíce:

"Říkali jste, že ten drak je jen mládě, ale podle berana, je jen o málo menší než Kerilie. Jestli ten Galbatorix," tentokrát jsem jeho jméno skoro zavrčela: "Nutí dráče předčasně růst, tak je to ohavnost! Drak si má své schopnosti vypěstovat!" teď jsem zuřila. Byly tři věci, které mě zaručeně vytočí. Věci na téma ubližování drakům, pak téma na královnu elfů a- Prudce jsem potřásla hlavou, nechtěla o tom myslet.

"Jestli máme bojovat proti těm zrůdám, mezi něž ten ubohý drak bohužel patří, tak na to budeme krátcí.

Samozřejmě, Eragon se postará o draka, protože nebudu riskovat a nepošlu ho na Stíny, ale jsou tam ještě letrblaka! Potřebovalo by to další minimálně dva draky!" řekla jsem rozčíleně.

,,Uklidni se, není to tak beznadějné." řekla Arya a pak mi zašeptala do ucha, že jeden drak přece jen přežil. Musela jsem se na ni šokovaně podívat.

"Přežil jen jeden starší?! Ten tyran všechny jiné zabil?!" řekla jsem se stoupající zlostí a pak se uklidnila. "Oromis dokáže letrblaka zastavit, Glaedr je silný, ale já se bojím, že nedokážu zastavit Stíny. Dokážu je zdržet, ale zastavit, ba zabít, ne!" řekla jsem smutně. Nasuada se už chtěla zeptat, kdo jsou Oromis a Glaedr, ale já ji zarazila. Otočila jsem se na berana a začala jsem se ptát na podrobnosti.

"Kolik je Vardenů?" zeptala jsem se Nasuady. Ta se na mě podívala zpod přivřených víček. Zřejmě se jí nezamlouvalo, jak jsem převzala velení... Ale já to neudělala! Nebo ano?

"Něco přes 10 tisíc i s trpaslíky." řekla nakonec. Vypočítávala jsem.

"Pokud naplánujeme opravdu dobrou strategii a království bude mít slabé kouzelníky, tak je tu možnost, že vyhrajete bitvu na zemi. Království má 50 tisíc vojáků, ale o zvrácení výsledků by se mohli pokusit elfští kouzelníci..." řekla jsem zadumaně.

"To není možné, oni pomáhají mně." řekl Eragon. "Murtaght má obrovskou moc... kouzelníci mi musí pomáhat, nebo hned na začátku padnu." řekl a já propočítávala.

,,Dam ti čtyři čaroděje. Nemusíš draka porazit, jen ho odvrátit od bitvy. Když to uděláme šikovně, letrblaka zneškodní Oromis, ale co razakové? Urgalové by na ně mohli jít, ale měli by na tom velké ztráty." propočítávala jsem varianty a v duchu si přehrávala, jak by to mohlo dopadnout.

"Počkat! Ty tady plánuješ a nás se na názor nezeptáš?" nevydržela to už Nasuada. Všichni se k ní překvapeně otočili. Kromě mě.

"Čekám na názory, můj plán je jen okrajový, děravý, jen rozložení sil. Ty ho samozřejmě dopiluješ a vybarvíš." řekla jsem veliteli vojsk klidně. Ona se na mě znovu chladně podívala a začala strojit nový plán, podle mé kostry. Neušlo mi, že je přitom mírně roztěkaná. Kruci, snad jsem někomu nevlezla na jeho píseček?! Pokus si proti sobě postavím Nasuadu... no to by byla zábava! pomyslela jsem si ironicky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.57 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Sestra 8 elra(náš blog jdj) 19. 08. 2009 - 06:13
RE: Sestra 8 kerilia 13. 09. 2009 - 21:40