5. část

26. červenec 2009 | 19.15 |

Sebeovládání? Co to je?

Asi osm metrů od člověka jsem se odrazila a skočila. Ale zase jsem do někoho narazila. Nenávistně jsem zavrčela a skočila po tom, co se mi připletlo do cesty. Svalila jsem toho upíra na zem a zuřivě jsem se mu zakousla do krku. Upír ve zmatku kopl a já mu přeletěla přes hlavu. Upír na mě skočil a snažil se mi utrhnout ruku, když ho srazil Robin. Zamrkala jsem a uvědomila si, že člověka už necítím.
Roztřeseně jsem se rozhlédla. Byly jsme hluboko v lese. Měsíc ani hvězdy nesvítily, ale přesto jsem perfektně viděla, jak se na mě ostražitě Petrik dívá. Jak Robinův otec pomáhá zneškodnit toho upíra, s kterým jsem se srazila. Jen mi tu chyběla Jenefer. Kde asi je?
"Co se stalo?" zeptala jsem se skřehotavým hlasem a pohlédla na Petrika. Pořád se na mě ostražitě díval.
"Utrhla ses z řetězu," řekl jednoduše a já zaúpěla.
"Zase? A neublížila jsem někomu..." pak jsem si vybavila, co jsem chtěla udělat, a rychle svou otázku opravila: "Neublížila jsem jemu?" zeptala jsem se zhrozeně. Všichni věděli, že myslím člověka.
"Jenefer ho odvedla daleko od nás." řekl Petrik a podíval se za sebe. Pravě odtamtud totiž zlatovláska vycházela. Robin ke mně přistoupil a my oba najednou řekli:
"Promiň!" Překvapeně jsem se na něj zadívala.
"Měla jsem tě poslechnout a nedýchat..." řekla jsem lítostivě.
"Já jsem měl dávat větší pozor," řekl zase Robin. Děkovně jsem se na něj podívala a skočila mu okolo krku.
"Je to hlavně moje chyba a ty to víš..." šeptla jsem mu do krku a on nesouhlasně zavrčel. Najednou se stočil vítr a mě do nosu a očí zavál puch páleného upířího masa. Zakuckala jsem se. "Jak tví sourozenci věděli..." nedořekla jsem.
"Já mám schopnost tak nějak vidět budoucnost." Odvětil Petrik a já se na něj překvapeně podívala.
"To jsi něco jako vědma?" zeptala jsem se vesele. Petrik obrátil oči v sloup a snad poprvé za celou dobu mě spustil z očí a začal se věnovat Jenefer. Zaslechla jsem něco jako: "držela jsi se dobře, ani jednou jsi neuklouzla". Spustila jsem se z Robina dolů a zarděla se. Ne sice doopravdy, ale tak nějak v duchu. Vždyť... nemám právo takhle na Robina útočit, jsme jen lepší kamarádi, nebo ne? Právě jsem se na to chtěla zeptat, když Petrik vyprskl smíchy. Všichni jsme se na něj dívali jako na blázna, když vyprskla i Jenefer.
Vyčkávavě jsem je pozorovala.
"Ta otázka je absolutní blbost!" řekl mi mezi záchvatem smíchu a já pochopila, že je určený mně. Asi bych byla rudá jako rajče, nebýt toho, že krev mi už neproudí...
"Byla jsem zvědavá, ne?" odsekla jsem trošilinku podrážděná. To bude zábava, když vám někdo bude pořád kontrolovat osud a někdo jiný se vám zas bude pro změnu hrabat v hlavě. S povzdechem jsem se otočila k Robinovi.

I on se trochu culil.
"Co máš za schopnost ty?" zeptala jsem se trochu bojácně.
"Cítím emoce," ani nedořekl a já se se zaúpěním chytla za hlavu.
"Jak má člověk s vámi žít? Jeden dělá to, druhý tamto... je to jako... jakoby jste bydleli s někým, kdo do vás vidí! Tohle není normální!!" bručela jsem si pro sebe a Jenefer zase popadl šílený záchvat smíchu. Koukala jsem na ní s otevřenou pusou. Ona je snad trhlá. Co je na tom směšného?! divila jsem se a pak se otočila k Robinovu otci. "Vy určitě žádnou schopnost nemáte, jak s nimi přežíváte?" zeptala jsem se ho. On se na mě uculil.
"Já jsem něco jako štít. Na mě jejich schopnosti nepůsobí." řekl a pozorně zkoumal mou reakci - čučení na něj s otevřenou pusou. Po chvíli jsem se vzpamatovala a chvíli se litovala... než mě něco napadlo.
"Proč já nemám nějakou schopnost?" zeptala jsem se sama sebe potichu.
"Možná máš. Zajímalo by mě, jak to bylo s tím ptákem," pronesl Robin a já se na něj překvapeně podívala. Lidské vzpomínky byly tak rozmazané, že jsem na to skoro zapomněla. Hned se mi zvedla nálada.
"To je sice pravda, ale proti vám mi to nepomůže." Veselost mě zase hned opustila, když jsem si uvědomila, že jsem prostě v bezvýchodné situaci.
"Máš žízeň, nebo se vrátíme domů?" přešel to Robin a já pokrčila lhostejně rameny.

4. část | 6. část

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře