Alf

20. červenec 2009 | 23.49 |

Bloudil jsem v lese a hledal nějaké zvíře. Jsem lovec a právě teď jsem na lovu. Uslyším zapraskání větvičky a pomalu stočím tím směrem pohled. A zhrozím se. Přímo do očí mi z centimetrové vzdálenosti do očí hledí Alf. Jeho nohy vypadají jako kořeny roslin a tmavá kůže vypadá jako kůra stromů. Alf mi pohledem ukázal na něco na zemi. Bojácně tam stočím zrak a zahlédnu důvod Alfova rozhořčení. Právě stojím na mladém stromku. A pravděpodobně jsem ten stromek odsoudil k zahynutí... Hlasitě polknu a bojácně zavřu oči. Ucítím na tváři dech vonící po jehličí a pak... nejdříve ostrá bolest v břiše, když mi alfova ruka proniká do těla a pak cítím jen, jak se mi má horká krev po kůži.... a stává se mízou země... a já se stávám potravou brouků...

Álfové (v jednotném číslem álf nebo álfr) jsou mytologické bytosti z severské mytologie nazývání také alp, elbe, alf, aelf nebo alb. Etymologicky souvisí jejich jméno s bílou barvou a světlem, jsou podobní slovanským skřítkům a trpaslíkům, anglosaským elfům a irským sidhe. Jejich jméno je také základem mnoha germánských jmen jako je Alfréd či Alvar.

Dělí se na na světlé álfy (Liosálfar) a temné álfy (Svartálfar, Dökkálfar).

Světlí álfové kteří jsou "jasnější než slunce" žijí v Álfheimu (Ljósálfheim) , světu nad Midgardem, domovem lidí. Jsou příbuzní Vanů, tvoří družinu boha Freye a pohybují se také mezi bohy v Ásgardu. V jednom příběhu je dokonce bohyně Freya obviněna Lokim že její milenci byli kromě Ásů i mnozí álfové. Jejich působnost zřejmě souvisí s plodností a přírodou. V severských ságách občas také dochází k sňatku mezi álfem a člověkem.

Temní álfové kteří jsou "černější než smola" žijí v podzemním Svártalfheimu (Niddavelir). Podle jednoho z mýtů vznikli jako červi hodující na hnijícím těla obra Ymira. Jsou to skvělí kováři, jeden z nich Andavári vykoval pro Ódina kouzelný prsten Draupnir. Později se přerodili v trpaslíky (dvergar)..

zdroj: http://cs.wikipedia.org

alf

obrázek z deviantart.com

Alfové v mé povídce: (není zde uveřejněná)

Alfové na smrt nenávidí své přirozené nepřátele, sličné elfy. Alfové jim nikdy neodpustily to, že místo, aby se krčili, stejně jako oni v jeskyních, vyšli ven, podmanily si oheň a zotročily stromy. Díky této nenávisti se z Alfů stali většinou temné kmeny, které nenávidí vše, kromně svého druhu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Alf eleyne 11. 09. 2009 - 17:31
RE: Alf alcarin 26. 06. 2010 - 10:20
RE(2x): Alf moira 26. 06. 2010 - 12:13