Životopis - Petra Neomillnerová

18. červenec 2009 | 06.59 |

Další moje oblíbená autorka...

Petra Neomillnerová

Petra Neomillnerová....co k tomu napsat.....z každý strany o ní něco určitě uslyšíte....
Narozena v roce 1970 v Praze, živí se tvorbou užité grafiky a redigováním e-zinů, je členkou Syndikátu novinářů.
Mezi její záliby kromě vedení nekomerčního internetového magazínu a psaní poezie patří také chov československých vlčáků, přírodní magie a čeření vln českého internetu. Kromě článků do oborových časopisů a odborných statí publikovala fantasy povídku Ta, kterou smějí sedlat jen bohové a dva díly cyklu o čarodějích Moire a Desmondovi: Hněv řeky a Čas, kdy klasy dozrají. V antologii Punk Fiction je zastoupena S/M punkovým příběhem Capricorn 70.

vyňato z časopisu Pevnost 03/2005
 
 
Petra Neomillnerová se ve své tvorbě zaměřuje především na fantasy. Její práce se vyznačují až naturalistickou syrovostí a tvrdostí, a to jak po stránce dějové, tak i v charakterizaci postav. Právě to dává jejím textům nádech opravdovosti. Ukazuje silné samostatné ženy schopné vyrovnat se s nástrahymi světa, který jim příliš nepřeje.
Narodila se v lednu 1970 v Praze. vystudovala střední knihovnickou školu a později získala i grafické vzdělání. Od roku 1993 je na volné noze a živí se jako grafička, a v poslední době zejména jako scénárístka a spisovatelka. Její články věnované magii pravidelně vycházejí v časopise Pevnost, se kterým dlouhodobě spolupracuje v oblasti recenzí knih a publicistiky.
Píše už od dětství, dlouhou dobu se však věnovala především poezii. s psaním prozy začala koketovat až v pětadvaceti letech, dnes se jí však věnuje téměř výhradně.
Autorčiny začátky jsou spojeny s časopisem Pvnost. Tady také vyšla jako první text povídka "Ta, kterou smějí sedlat jen bohové..." O rok později tu také poprvé představila čarodějku Moire v příběhu "Hněv" , ve kterém se Moire pokouší zachránit malé městečko před stoupající vodou. moire a jejímu příteli Desmondovi zůstala v dalších letech věrná a v Pevnosti postupně otiskovala nová a nová dobrodružství. jen namátkou jmenujme "Čas, kdy klasy dozrají" nebo "Vlastní krev". V pevnosti vyšly povídky "Stříbro je když..." a "Mlynářčina náruč", jejichž hlavní hrdinkou je zaklínačka Lota.
V roce 2006 vydala první samostatnou knihu- sbírku "Vlastní krev". V ní soustředila všechny zatím vydané texty o Moire a přidala několik dalších povídek. Na konci roku 2007 pak následovaly v rychlém sledu za sebou tři tituly- první díl cyklu o Moire a Desmondovi "Písně čarodějky", nazvaný "Nakažení", sbírka povídek spojující fantastiku s S/M tématikou "Hry na bolest" a první část cyklu o upírce Tině Salo ze současné Prahy "Sladká jak krev". V roce 2008 vyšlo pokračování série "Doušek věčnosti" a "Past na medvěda". Taky jí vyšel i román o zaklínačce Lotě "Psí zima".
Publikuje i ve sbornících. V antologii "Punk Fiction" je zastoupena S/M příběhem "Capricorn 70", do antologie editora Vlada Ríši přispěla velmi temnou fantasy povídkou "Květ skály", v antologii "Legie nesmrtelných" se znovu na scéně objevuje Lota v povídce "Zmetek z temnot", pokračování příběhu Capricorn 70 "Odpal to, Red!" vyšlo v dalčím Ríšově sborníku a povídku "Všude je voda" přispěla do antologie editorů Antonína K. K. Kudláčka a Ondřeje Jireše.
U nakladatelství Triton Vydala také tři knihy o magii, "Magické kameny", "Milostná magie" a "Runová magie".
Petra Neomillnerová žije s přítelem, dceroi Nikou a československým vlčákem Sněhurkou na pražské Letné.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (6x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře