14. část

28. září 2009 | 18.37 |

Aliciny vize..

Zrovna jsme byli s Jasperem ve velmi intimní situaci, když nám do pokoje vtrhla Alice. Usmála se na nás a sedla si na kraj postele.
,,Alice.." zavrčela jsem na ní. Ona se na mě andělsky usmála a se smutkem v očích pohlédla na Jaspera. Ten přes nás přetáhl deku a přitáhl si mě.
,,A ty Jaspere taky neumíš zamykat? Co kdyby nám do pokoje vlítl Emmett." řekla jsem podrážděně.
,,Emmett? Ty myslíš toho nováčka, co je v bojové gardě, bez schopností? Ten myslím ani nemá povolení s námi mluvit.." řekl zmateně Jasper.
,,Proč zrovna Emmett?" zeptala se Alice. Dobrá otázka, proč by nám do pokoje měl vlítnout nějaký pro mě neznámí upír? Asi jsi přepracovaná Bello... řekla jsem sama sobě a obrátila se na Alici.
,,Asi za dvacet sekund bude poplach, tak jsem vás chtěla varovat, no a... Bello, chtěla jsem tě o něco poprosit.." řekla a já se na ní tázavě podívala. Pak jsem pochopila ,políbila Jaspera a poslala ho pryč.
Když za ním zaklaply dveře, tak se Alice přestála tvářit andělsky a řekla mi:
,,Proč to děláš? Vím , že miluješ Edwarda, tak proč si bereš jako náhražku za něj Jaspera!" řekla dosti otráveně.
,,A proč ty neřekneš Edwardovi, že ho nemáš ráda? Že máš ráda někoho jiného, konkrétně kluka spolubojovnice, která jen tak mimochodem zase miluje tvého přítele? Prostě mu jen zopakuj tuto větu a vše bude OK!" tentokrát jsem ani já neudržela klidný hlas a byla jsem trošku (docela hodně) rozčílená.
,,Nemůžu, viděla jsem, že když to Edwardovi řeknu, tak se strašně rozlobí a zaútočí na Jaspera..." řekla tiše. Já se s úpěním chytla za hlavu.
,,Takže, když Edíkovi řeknem pravdu, tak zabije našeho společného přítele?" zeptala jsem se zmučeně.
,,Copak mě nemá ani trochu rád? Ani tak málo, aby to se mnou zkusil?!" zašeptala jsem si teď pro sebe ještě sebelítostněji. Ale pak jsem se sebrala.
,,Alice, ani nevíš, jakou mi dělá bolest vidět, jak tě Edward objímá, mám pocit, že já patřím k němu a ty k Jasperovi, ale ... nemíním se před klukama ponižovat. Jsem velitel skupiny a tak to také zůstane. Jestli se někdy vize změní, tak k Edwardovi napochoduju a donutím ho mě milovat nebo to aspoň zkusím, ale jinak.." nedořekla jsem a zazněl poplach.... přesně jak Alice předpověděla.

Doběhli jsme s Alicí do Arovi pracovny stejně jako kluci a já zaklepala. Neměla jsem potřebu kontrolovat mou skupinu, jestli je připravená... nejsou přece děti.
,,Vítám vás, pamatujete si, jak nás tehdy zajala menší skupina upírů? Teď jsou v Americe. Máte za úkol je pozabíjet, všechny, co tam jsou... Dostanete vlastní letadlo, peníze a pasy.. bla... bla... bla... přileťte celý a rozchod!" dokončil Aro svůj velice dlouhý proslov a propustil nás.

,,Co si o tom myslíte?" zeptala jsem se , jakmile za námi zaklaply dveře a byli jsme z doslechu. Edward se uchychtl. Hodila jsem po něm otrávený pohled a vyčkávavě se podívala na ostatní.


,,Aro se zbavuje potencionálnéch nepřátel. Chce je zničit hned vpočátku, dokud nebudou dost silní..." řekl Jasper. Pohlédla jsem na Alici.
,,Vidí v nich hrozbu a taky se jich bojí.. souhlasím s Jasperem.." řekla Alice. Myslím, že něměla ani jednou jiný názor než Jasper.
,,Jasper to odhadl dobře.." dokončil Edward.
,,Máte deset minut na maličkosti. Za deset minut odlétáme. Jasper hlavní pilot, já budu druhý...
Alice mezitím zjístí počet a s Edwardem naplánujete bojovou strategii... souhlasíte?" zeptala jsem se a na odpověď skoro nečekala. Za ty tři roky jsem se spolu tak sehrály, že všichni myslíme dosti podobně a ani jednou zatím neodmítly mé velení... pokud je to dobře nebo špatně, tak to soudit nemůžu. Vím jen to, že jednou se to strašně zvrtne a my pak budem až po uši v nějakém maléru...
Kývli na souhlas a já jsem pomalu došla do pokoje. So osmi minut jsem si zbalila nejnutnější a pak přesně za sekundu 10 minut jsem stála před letadlem a chystala jsem se tam vlézt.
,,Jaspere... nahlas prosímtě, že se chystáme k odletu... nechci mít nějakou srážku jako minule..." řekla jsem, když jsem zahřívala leteadlo. Jasper tedy otočil svou trajektorii letu a rychle něco zablíbolil do rádia.. nebo něčeho pdobného. A pak... pak měla Alice tu vizy..

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: 14. část eleanor 16. 07. 2009 - 20:06