5. část

16. září 2009 | 18.28 |

5.kapitola

Bello, Bello! Kam jsi zmizela? ptal jsem se sebe v duchu, když jsem jí nikde na letišti nemohl najít. V tu chvíli mi zazvonil mobil. Alice.
 
Terminál 3
 
stálo v sms a já se do 3 rozběhl. A ucítil její vůni. Jaktože jsem si jí předtím nevšimnul??
 
Začal jsem hořečnatě pátrat po její stopě a málem narazil do nějaké ženy. Už jsem jí chtěl oběhnout, když jsem si všiml jejího vyděšeného a radostného obličeje. Podíval jsem se jí do jejích rudých očí a poznal jí. Zazvonil mi telefon ,ale já ho ignoroval.
 
Zvonil dál a naléhavě, ale já ho už nevnímal. Díval jsem se té upírce (Belle jsem říct nedokázal) do očí a měl pocit, že se zadusím štěstím. Vyšel jsem jí vstříc a chtěl jí obejmout, když se otočila na patě a utekla. A že opravdu utekla. Utekla rychlostí hraničící s upíří.
 
A telefon dále zvonil. Chtěl jsem se rozběhnout za Bellou (už jsem to dokázal říct aspoň v duchu) ,ale ten mobil pořád zvonil. Rozběhl jsem se a přijal hovor.
 
,,NO KONEČNĚ! NEDĚLEJ TO! JESTLI TO UDĚLÁŠ, TAK TĚ PŘI PŘÍJEZDU ZABIJ... píp... píp." křičela na mě Alice, dokud se mi mobil nevypnul. Uvědomil jsem si, že jsem ho už dlouho nenabíjel.
 
Skoro jsem proletěl skleněnými automatickými dveřmi, které se otvírali mučivě pomalu a pátral jsem po ní aspoň pohledem.
 
Kde je? uvědomil jsem si, když jsem nemohl její pach venku najít. Byl jsem tak blízko a teď jí ztratím?! začal jsem v duchu soptit. Ale pak jsem zahlédl jak mizí černé vlasy za rohem. A rozběhl jsem se. Bylo tak strašné, že jsem musel krotit svou rychlost, když jsem si přál se rozběhnout a popadnout jí do náručí. Stál jsem na kraji lesa a hledal jí. Zahlédl jsem jí v dálce a rychle se rozběhl. Už jsem jí skoro dohnal, když jsem jí najednou neviděl. A uslyšel jsem hravý smích.
 
Takový trilkot ptáků. Věděl jsem, že je Belliin, ale pocházel jakoby... odevšad najednou. I kdyby okolo mě běhala do kolečka, tak nepůjde odevšad. A pak jsem si uvědomil, že ten smích je v mé mysli.
 
,,Bells? Ja bych ti chtěl něco říct." zašeptal jsem do vzduchu před sebou a čekal. Zpoza stromu vyšla Bella s hravím úsměvem na rtech... 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře