Životopis - P.C.& Kristin Cast

30. červenec 2010 | 18.48 |

PC cast kristin cast

P. C. CASTOVÁ

Phyllis Castová, známá pod pseudonymem PC Cast, je učitelkou angličtiny a tvůrčího psaní, autorkou historických romancí a romantické fantasy. Už v raném mládí se věnovala studiu mytologie starých národů a středověkých legend, což ovlivnilo její tvorbu.

Už její první kniha Goddess by Mistake získala mnoho ocenění a světovou popularitu jí přinesla upírská sága Škola noci (Označená, Zrazená, Vyvolená, Nezkrotná aj.). Začala ji psát s dcerou v roce 2005, v období obrovské popularity upírské ságy Stmívání od Stephenie Meyerové. Škola noci si ihned získala oblibu a těšila se přízni nejen u čtenářů, ale i u kritiků. Stala se jedničkou v prodeji podle USA Today či Wall Street Journal.

KRISTIN CASTOVÁ

Studuje na univerzitě v Tulse. Získala několik cen za poezii a žurnalistiku.

Když její matka napsala první verzi Označené, Kristin se vyjádřila, že je příliš dlouhá a příliš zachází do detailů. Ačkoliv levandulové pole, které popisovala, bylo nepochybně krásné, podle Kristin "teenagera zajímá pouze to, že tam je a že je fialové". Tak vznikla autorská spolupráce dcery s matkou a jejím výsledkem je několik pokračování příběhu upírského mláděte Zoey Redbirdové, která dobývají vrcholy mnohých bestsellerových žebříčků po celém světě.

Text: http://www.skolanoci.com/

Foto: http://deti-noci.cz/

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.2 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře